Żwirek dla kota

Żwirek dla kota

Jeśli szukasz dobrego i taniego żwirku dla kota to dobrze trafiłeś. Znajdziesz u nas wiele odmian, które można zastosować u każdego typu kota. Wiedz, że żwirek dla kota to sprawa indywidualna. Nie ma złotej rady, który żwirek jest najlepszy. Idealny musi pasować zarówno Tobie jak i Twojemu kotu. Jeśli kupujesz żwirek dla kota pierwszy raz, nie p...

Jeśli szukasz dobrego i taniego żwirku dla kota to dobrze trafiłeś. Znajdziesz u nas wiele odmian, które można zastosować u każdego typu kota. Wiedz, że żwirek dla kota to sprawa indywidualna. Nie ma złotej rady, który żwirek jest najlepszy. Idealny musi pasować zarówno Tobie jak i Twojemu kotu. Jeśli kupujesz żwirek dla kota pierwszy raz, nie polecamy kupować żwirków zapachowych. Niektórym kotom wcale on nie służy i można łatwo zniechęcić do korzystania z kuwety. Wszystkie dostępne u nas żwirki są higieniczne i zapachochłonne. Żwirek dla kota drewniany np. Cat's Best Eco Plus bez problemu spłuczesz w toalecie. Żwirki silikonowe, nie wymagają codziennej wymiany, za to żwirki bentonitowe świetnie się zbrylają. Dobór odpowiedniego żwirku do także wybór granulek. Żwirek dla kota typu Compact to żwirki drobne, które najlepiej się zbrylają. Nie polecamy ich dla kotów długowłosych, ponieważ łatwo się przenoszą na dłuższej sierści tworząc bałagan wokół kuwety. Żwirek silikonowy dla kota nadaje się raczej dla kuwet zamkniętych. Z uwagi na fakt, że jego granulki nasiąkają cieczą i robią się żółte, co nieestetycznie wygląda.
Aby Twój kot czuł się komfortowo dobierz mu także odpowiednią warstwę. Nie wszystkie koty lubią kiedy łapki im się w żwirku zatapiają.
To bardzo ważne, aby nie narzucać kotu swoich rozwiązań, gdyż może to mieć odmienny skutek Dobrym pomysłem jest także dodanie do żwirku pochłaniacza lub neutralizatora. Żwirek dla kota zwiększa wtedy swoje właściwości antybakteryjne i zapachochłonne. Można także zastosować sodę oczyszczoną i wysypać nią dno kuwety.
W przypadku posiadania w domu więcej niż jednego kota dobrym rozwiązaniem jest, aby każdy w miarę możliwości miał osobną kuwetę.
Nowi właściciele często przez niewiedzę swoją przygodę ze żwirkiem zaczynają z piaskiem „z piaskownicy”. Choć zasada stosowania jest ta sama różnica pomiędzy żwirkiem dla kota jest zasadnicza. Nie należy do kuwety stosować piasku znalezionego na dworze. Taki piasek nie ma żadnych właściwości antybakteryjnych i zapachowych. Występuje w nim bardzo wiele bakterii i drobnoutrojów.

Więcej
Pokazuje 1 - 20 z 72 elementów