KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

PH wody w akwarium

Aktywne filtry

Każdy gatunek ryb akwariowych ma swoje określone wymagania dotyczące wody wypełniającej zbiornik. Woda jest bowiem ich naturalnym środowiskiem, w którym przebiegają ich wszystkie procesy życiowe. Od jej stopnia kwasowości, twardości czy zawartości określonych składników mineralnych w niej zawartych zależy zatem prawidłowy sposób funkcjonowania ryb: zachowania ich dobrej kondycji oraz zdrowia, umożliwienia im optymalnego rozwoju czy nawet doprowadzenia do tarła i wylęgu ikry. Utrzymanie więc odpowiednich parametrów środowiska wodnego ma niezwykle duże znaczenie.

Sklep internetowy AlleZoo posiada w swojej ofercie profesjonalne preparaty, które służą do redukcji oraz ustanawiania właściwego odczynu pH wody w akwariach. Dzięki nim środowisko, w którym żyją określone gatunki ryb, ma optymalne i najlepsze dla nich parametry. Produkty te dozuje się za pomocą dołączonych do nich nakrętek i wlewa bezpośrednio do akwarium, dlatego są one proste w obsłudze.

Preparaty do podwyższenia lub obniżenia poziomu ph wody w akwarium

Preparaty pH minus służą do korekty poziomu pH wody umożliwia bowiem stopniową redukcję poziomu tego parametru, tak samo, jak stopnia twardości węglanowej. Świetnie sprawdzą się również do leczenia ryb w przypadku ostrego zatrucia amoniakiem. Produkt jest odpowiedni dla wszystkich akwariów słodkowodnych oraz morskich.

W ofercie posiadamy również preparaty pH plus, które służą do podwyższania odczynu pH wody. W ich składzie znajdują się specjalistyczne substancje, które zapobiegają naturalnym spadkom odczynu wody, jakie zachodzą w każdym akwarium pod wpływem skomplikowanych procesów chemicznych związanych z zawartością tlenu w wodzie.

Znaczenie poziomu pH wody w akwarium

Odczynnik pH to, najogólniej mówiąc, oznaczenie poziomu stężenia jonów wodorowych znajdujących się w roztworze wodnym. Na podstawie wartości nasycenia nimi wody wyróżnia się skalę kwasowości roztworu: od zasadowego, przez neutralny, do kwasowego. Dla ryb naturalnym środowiskiem jest woda o stopniu neutralnym, której współczynnik pH wynosi 7. W większości akwariów morskich jednak poziom pH wynosi 8.

O ile w przypadku najpopularniejszych i najmniej wymagających gatunków ryb poziom odczynnika pH wody nie odgrywa znaczącej roli, to w przypadku większych hodowli, w jakiej znajdują się także różnego rodzaju rośliny wodne oraz rzadkie, trudne w opiece gatunki odpowiednie dopasowanie parametrów środowiska ma już niebagatelne znaczenie. To bowiem od niego zależy przede wszystkim kondycja oraz zdrowy rozwój roślin i zwierząt.

Jak zbadać poziom pH wody?

Badanie pH wody to jeden z kluczowych etapów procesu dostosowywania środowiska wodnego do wprowadzania do niego nowych gatunków ryb. Nic zatem dziwnego, że na rynku można znaleźć wiele pomocnych narzędzi, które służą do tego celu. Najdokładniejsze wyniki podaje specjalistyczne urządzenie o nazwie pH-metr, niestety jest ono dosyć drogie. Innymi popularnymi metodami zmierzenia poziomu pH są wskaźniki barwne w postaci roztworów, wskaźniki paskowe (które są dostępne w wielu sklepach zoologicznych) albo profesjonalne papierki pH. Sprawdź naszą ofertę testów akwarystycznych

Jak zmienić poziom pH wody w akwarium?

Po zakupie odpowiedniego środka oraz szczegółowym pomiarze poziomu pH wody należy wlać odpowiednią ilość preparatu do akwarium. W tym czasie w wodzie nie mogą jednak znajdować się ryby ani rośliny, ponieważ nagła zmiana parametrów środowiska wodnego może zagrozić ich zdrowiu, a nawet życiu. Z tego też powodu warto pamiętać, że parametry najlepiej jest zmieniać stopniowo.

Opinie

5
igor.k dnia 2019-12-19 dodał komentarz o tytule: Polecam!

Dokładny pomiar ph w akwarium - polecam każdemu, kto w domu trzyma rybki! Warto zadbać o czystą wodę - dla nich i dla roślinek!

5
szymon dnia 2020-02-21 dodał komentarz o tytule: U mnie się sprawdza

Zastanawiałam się, jakie powinno być PH w akwarium? Kupiłam miernik i okazało się, że moje PH było nieodpowiednie. Okazuje się, że preparat z AlleZoo sprawdził się doskonale.

5
Jeremi dnia 2020-07-09 dodał komentarz o tytule: Wszsytko gra

Preparat pozwala zachować prawidłowe parametry wody w akwarium. U mnie sprawdził się bardzo dobrze. Wszystko gra.

5
Klaudyna dnia 2020-07-23 dodał komentarz o tytule: Regulacja PH to ważna sprawa

PH wody w akwarium jest niesłychanie ważne - bez jego odpowiedniej regulacji życie w wodzie może nagle się skończyć. Mam nadzieję, że te preparaty pomogą mi w lepszym orientowaniu się z poziomem PH.

5
magda dnia 2020-09-01 dodał komentarz o tytule: Człowiek się ciągle uczy

Od niedawna mam akwarium. Parametry wody nie były wcześniej dla mnie za bardzo znaczące, ale cały czas się dokształcam i już wiem, co koniecznie muszę zamówić w AlleZoo.