KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Kolby dla gryzoni

Aktywne filtry

Kolby dla gryzoni - źródło energii i zabawy w jednym

Każdy gryzoń ma specyficzne wymagania względem pożywienia. Musi być odpowiednio dobrane i zbilansowane, aby zapewnić zwierzęciu wszystkie niezbędne do życia i prawidłowego funkcjonowania składniki odżywcze. Kolby dla gryzoni są źródłem takiego pożywienia.

Dlaczego warto podawać gryzoniowi kolby?

  • Gryzonie, jak sama nazwa wskazuje, uwielbiają obgryzać różne rzeczy. Przez swoją strukturę i kształt, kolba jest doskonałym elementem, na którym zwierzę może skupić uwagę. Przez to mniej interesuje się ono szczebelkami klatki, plastikowymi częściami domku, poidełka lub innymi potencjalnie niebezpiecznymi dla jego zdrowia materiałami.
  • Obgryzanie pożywienia z kolby jest czynnością, która pozwala gryzoniom na ścieranie siekaczy. Zachowanie to umożliwia zwierzęciu dbanie o zdrowie zębów oraz zapobiega ich nadmiernemu wzrostowi.
  • Dodatkowo, forma kolby zapewnia gryzoniom stały dostęp do pożywienia. Jest to wygodne nie tylko dla zwierzęcia, ale również dla właściciela, który nie musi pamiętać o codziennym podawaniu świeżych ziaren.

Najważniejszą korzyścią z podawania gryzoniom pożywienia w kolbach jest zróżnicowany skład tych smakołyków. W naszej ofercie znajdują się zarówno bombonierki dla gryzoni złożone z kilku kolb w różnych smakach, jak również pojedyncze kolby. Wszystkie przysmaki składają się z wyselekcjonowanych ziaren najwyższej jakości. Można wybierać spośród smaków warzywnych, owocowych, egzotycznych lub ziołowych, co sprawia, że nawet właściciele najbardziej wybrednych gryzoni znajdą u nas pożywienie, które zaspokoi gusta ich pupili. Gryzoń ma więc zapewnione zróżnicowane menu, a właściciel "spokojną głowę" i brak zmartwień o podawanie pupilowi właściwego pożywienia.

Jak podawać gryzoniowi kolbę?

Kolba dla chomika, królika lub innego gryzonia może być podawana w dwojaki sposób. Można ją po prostu położyć w klatce. Gryzoń z pewnością sam znajdzie sposób, w jaki najwygodniej będzie mu ją obgryzać. Kolbę można również powiesić. Stanowi wtedy dodatkowo rodzaj zabawki, na której gryzoń może się bujać i w którą może wczepić się pazurami.

Wybierz odpowiedni smak kolby dla swojego gryzonia

Prawidłowy rozwój gryzonia wymaga zapewnienia mu zróżnicowanej diety. Warto więc podawać mu pożywienie w rożnych smakach. Istotna jest również jakość mieszanki. Surowce, z których składa się kolba, powinny być naturalne i pożywne. Wszystkie te cechy zapewnią gotowe zestawy dostępne w naszym sklepie.

Kolba dla chomika

Najczęściej hodowanym w domu gryzoniem jest chomik, dlatego oferujemy Państwu smakołyki dla chomika w różnorodnych smakach. Kolby przeznaczone dla chomików posiadają wszystkie cechy kolb przeznaczonych dla innych gryzoni.

Składają się z drewnianej listewki, która zapewnia ścieranie siekaczy, oraz z ziaren pożywienia. Podana w ten sposób żywność zmusza gryzonia do samodzielnego jej wyskubania, co imituje sposób, w jaki chomiki zdobywają pożywienie w środowisku naturalnym.

Kolby dla gryzoni dostępne w naszej ofercie to idealne źródło energii oraz dodatkowej rozrywki.

Vitapol Smakers i Dako-Art Smakoszka to też kolby

Producenci chcąc wyróżnić swoje przysmaki nadają im autorskie nazwy. Ma to miejsce również w popularnych kolbach. I tak np. kolby w firmie Vitapol nazwyają się Smakers, a w firmie Dako-Art Smakoszka. W każdym przypadku to ten sam, specjalnie przygotowany pokarm / przysmak dostępny w różnych wersjach smakowych. W tej kategorii wszystkie produkty jakkolwiek nazwane mają jeden "kolbowy" rdzeń. 

Właściwie zbilansowana dieta jest niezwykle ważna dla chomików, ponieważ wpływa ona na ich ogólny stan zdrowia. Urozmaicony jadłospis to najlepszy sposób na dostarczenie gryzoniowi odpowiedniej ilości substancji odżywczych, które są niezbędne do jego prawidłowego rozwoju. Często sami nie jesteśmy w stanie zapewnić pupilowi odpowiedniej jakości składników, warto skorzystać ze sprawdzonych gotowych rozwiązań.

Kolby dla gryzoni - podsumowanie

W skład kolby dla chomika wchodzi mieszanka naturalnych i pożywnych surowców, dzięki czemu gryzoń będzie zajadał je ze smakiem. Składniki te zostały starannie dobrane zgodnie z potrzebami i upodobaniami każdego gryzonia. Najlepiej kupować kolby w różnych wersjach smakowych, dzięki czemu pupil będzie miał zapewnione urozmaicone menu.

Chomik ma zawsze dostęp do jedzenia, co jest korzystne dla właścicieli, którzy nie muszą już tak często go karmić. Drewniana listewka w kolbie pozwala ścierać przerosty siekaczy, ponadto chomik musi ziarenka wyskubać samodzielnie, czyli tak jak robiłby to w swoim naturalnym środowisku. Staje się więc to dla niego świetną zabawą, która sprawia mu radość. Zapewniamy gryzoniowi nie tylko wysokiej jakości źródło energii oraz składników odżywczych, ale także doskonałą rozrywkę.

Opinie

5
Adrian S dnia 2019-11-29 dodał komentarz o tytule: Kupiłem nową kolbę

Kolba dla chomika to nowa ulubiona zabawka-przekąska mojej Buni! Fajne połączenie, widać, że sprawia mojemu pupilowi masę radości.

5
Dagmara dnia 2020-01-30 dodał komentarz o tytule: Mam i polecam

Złożyłam zamówienie, zapłaciłam przelewem i kolba była u mnie już po dwóch dniach! Wcześniej zamawiałem karmę dla chomików i było tak samo. Świetny sklep.

5
IREK dnia 2020-02-25 dodał komentarz o tytule: Duży wybór kolb

Bardzo duży wybór, kolby dla chomika wielu znanych firm. Wybrałam kilka różnych, żeby sprawdzić, które posmakują mojemu chomikowi

5
Leżoch dnia 2020-06-10 dodał komentarz o tytule: Jestem zadowolony ze sklepu AlleZoo

Kolby dla chomików są dość kaloryczne, więc to u nas zdecydowanie funkcjonuje jako przysmak :) Przy okazji zamówiłem od razu suchą karmę i trociny i wszystko to w jednym sklepie internetowym.

5
Zyta dnia 2020-06-15 dodał komentarz o tytule: Gryzonim smakuje

Wybrana przeze mnie kolba dla gryzoni super się sprawdza. Moim gryzoniom smakuje. Kolby znikają naprawdę bardzo szybko.