KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

POKAŻ WYNIKI

Klatka dla nimfy

Aktywne filtry

Klatki dla papug nimf – stwórz im idealny dom!

Każdy odpowiedzialny opiekun szuka wysokiej jakości akcesoriów niezbędnych dla jego zwierzaka. Nimfy należą do grona ptaków bardzo przyjaźnie nastawionych względem człowieka. Opieka nad nimi nie jest wcale najłatwiejsza, dlatego tak ważne jest stworzenie im idealnych warunków do funkcjonowania. Z pewnością odwdzięczą się i to nie raz! Będą stanowiły idealnych kompanów codziennych czynności domowych. Wynika to z ich towarzyskości i przywiązania. Lecz każdy ptak się męczy i kiedy będzie zmęczona nasza nimfa, klatka stanowiąca jej bezpieczną przystań, stanie się świetnym miejscem do odpoczynku.

Nimfy najlepiej odnajdują się wśród przedstawicieli tego samego gatunku, jednak jeśli możemy pozwolić sobie tylko na jedną, to zwierzę przerzuci swoje potrzeby na nas, nie odstępując nas na krok. Na jednej z pewnością się nie skończy! Są to tak mądre stworzenia, że szybko odnajdą się w naszej codziennej rutynie i rozpoznają w niej miejsce dla siebie. Najważniejsze, na co musisz zwrócić uwagę to odpowiedniej wielkości klatka, papuga nimfa jest stworzona do latania na otwartym terenie, stąd nie warto upychać jej w malutkiej przestrzeni.

Papuga nimfa – klatka na miarę potrzeb

Każdy ptak jest inny i tyczy się to także nimf. Mają swój unikatowy charakter oraz potrzeby, którym jako właściciel musisz sprostać. Jednym z priorytetów jest specjalna klatka dla nimf, którą należy przygotować, zanim zaprosimy pupila do domu. Powinna być wykonana ze starannie dobranych materiałów, aby w żaden sposób nie zaszkodzić papudze. Wyposażona w odpowiedniej jakości dno ułatwi nam czyszczenie nieczystości. Stawiając na funkcjonalność klatki, zwracajmy uwagę na drzwiczki, które powinny być szersze. Dzięki temu bezproblemowo wsadzimy wszelkie akcesoria i smakołyki, sprawiając tym samym radość naszemu przyjacielowi.

Jest na rynku wiele kształtów klatek dla ptaków, ale to jest sprawa czysto drugorzędna. Podobnie sytuacja ma się z kolorem klatki oraz jej dna. Szeroki asortyment sklepu pozwoli na dobranie odpowiedniej do naszego miejsca zamieszkania oraz do pomieszczenia, w jakim chcemy trzymać naszą nimfę. Chcąc adoptować tego typu stworzenie, musimy wziąć pod uwagę zakup profesjonalnego sprzętu, aby nie psuł się i nie uszkadzał, bo może to tylko obrodzić w dodatkowe koszta w postaci wymiany na całkowicie nowy. Nie każdy może sobie na to pozwolić, dlatego najlepszym wyjściem jest przemyślany zakup, ponieważ, jeśli będzie to wysokiej jakości klatka, nimfa poczuje się bezpiecznie i swobodnie.

Dowiedz się, dlatego potrzebna tak duża klatka dla nimfy

Bezwzględnie potrzebna jest odpowiedniej wysokości klatka - papuga nimfa jest ptakiem lotnym, więc na małej powierzchni będzie się męczyć. Jest to zapewne ostatnia rzecz, jaką byśmy sobie życzyli. Stąd klatki dla ptaków stanowią osobną kategorię i nie powinniśmy kupować sprzętu na przykład dla chomików. Nie bez powodu przy profesjonalnej hodowli papug poszukuje się specjalnie pogrupowanego wyposażenia. Ma ono nie tylko ułatwić pielęgnację całej klatki, ale także usprawnić opiekę nad papugami, które wymagają niemało uwagi od swoich właścicieli. Klatka ma stawiać na funkcjonalność.

Biorąc pod uwagę rozpiętość skrzydeł i rozmiary, klatka dla nimfy nie może być za wąska. Przy rozpostarciu skrzydeł zajmuje ok. 45 cm długości, więc jej rozmiary potrafią być okazałe. W specjalnie stworzonych klatkach brak wszelkich udziwnień zabierających tak potrzebną przestrzeń. To także charakteryzuje towar wysokiej jakości, ponieważ klatka nimfy musi być możliwie prosta i nieskomplikowana, aby ptak mógł w niej swobodnie funkcjonować. Prostokątne klatki pozwalają ptakowi poczuć się bezpiecznie i odnaleźć kącik do relaksu po wyczerpującym dniu.

Najlepsza klatka dla papugi nimfy

Kolejnym ważnym aspektem wszystkich klatek jest odstęp między szczebelkami. Powinien być na tyle duży, aby móc swobodnie zaczepić żerdź, na której nasz ptak będzie wypoczywać. Dla nimfy klatka wielopoziomowa to będzie strzał w dziesiątkę, bo ich aktywny charakter nie pozwala usiedzieć im w jednym miejscu. Jeśli nie możesz pozostawić swojej papugi na wolności, kiedy nie ma Cię w domu, to dobrze, aby mogła poruszać się swobodnie w górę i w dół. Długość osiągają nawet do 30 cm, dlatego hodowcy nie decydują się na niziutkie klatki, tak charakterystyczne, chociażby dla gryzoni. Małym stworzonkom, żyjącym w norkach, nie przeszkadza mniejszy metraż, ale posiadającym w genach koczowniczy tryb życia ptakom już tak.

Dla ciekawskiego zwierzaka, jakim jest papuga nimfa, klatka powinna mieć na tyle przestrzeni między szczebelkami, aby móc wspinać się po niej swobodnie i zaczepiać dziobem. Siedząc koło niej, będziemy mogli obserwować jej poczynania z zaciekawieniem. Gdy już oswoi się w klatce, przyjdzie czas na interakcje z nią, ale istotną częścią opieki jest pozwolenie im się zaaklimatyzować. Nowa klatka będzie dla nich czymś godnym eksploracji, a gdy poczuje się w niej dobrze, z pewnością to poznamy. Źle odnajdująca się w swoim otoczeniu nimfa będzie apatyczna, niechętna do zabaw i przygaszona. Jeśli chcesz uniknąć takiego scenariusza, to powinieneś zapoznać się z naszą ofertą klatek stworzonych specjalnie dla papug!

Więcej niż jedna – klatka dla papug nimf. Stworzone specjalnie dla zapalonych hodowców

W naszej ofercie są także klatki opracowane specjalnie do hodowli więcej niż jednego gatunku papug. Stworzone dla kilku stworzeń, pomieszczą wszystkie niezbędne akcesoria i różnej wielkości ptaki. Nie będziesz musiał się hamować w adopcji i kupować osobnego wyposażenia dla każdej papugi. Wszystkie możesz trzymać razem, a są to zwierzęta stadne, więc będą bardzo wdzięczne za możliwość spędzania razem czasu. Jeśli masz jakiekolwiek uwagi lub pytania – napisz do nas! Nasi wykwalifikowani pracownicy z przyjemnością rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości i pomogą w doborze towaru idealnego dla Twoich zwierząt.