Zioła dla gryzoni

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 31 elementów
Zioła dla gryzoni

Zioła są dla Twojego pupila niezwykle ważnym elementem diety. Zapewniają mu zdrowie i dostarczają niezbędnych witamin. Dzięki nam zadbasz o prawidłową dietę Twojego pupila. Pamiętaj o ziołach, gdy będziesz komponować posiłek swojemu zwierzęciu.

Zioła dla gryzoni i królików

Zioła są dla tych zwierząt niezwykle ważne. Wspomagają ich zdrowie. Mają dobry wpływ na serce. Poza tym, działają antybakteryjnie. Ich zaletą jest również doskonały wpływ na system krążenia. Poprawiają trawienie oraz metabolizm.

Gryzonie chętnie zajadają się suszonym rumiankiem. Powinieneś włączyć go do diety. Szybko zauważysz pozytywne efekty, na przykład w postaci podwyższonej odporności. Rumianek wzmacnia organizm, poza tym pozytywnie wpływa na apetyt, usprawnia procesy trawienne i działa przeciwbakteryjnie. Zawiera duże ilości włókna, potrzebne w diecie gryzoni i królików.

Odpowiednie żywienie świnek morskich

Świnki morskie najlepiej jest karmić o stałych porach - dwa razy dziennie. Najważniejsze w ich diecie są siano oraz zioła. Poza tym można stosować suchą karmę. Kolejne istotne zagadnienie w kwestii żywienia świnek morskich, to świeże warzywa i owoce. Warto podawać, między innymi truskawki, pomidora, jabłko, rzodkiewkę. Warzywa i owoce powinny być świeże i zawsze dokładnie umyte, poza tym muszą mieć temperaturę pokojową. Ponadto, niezwykle istotne jest zadbanie o stały dostęp do wody. Niektóre świnki lubią jej pić więcej, inne mniej. Natomiast to, żeby mogły to robić w każdej chwili jest bardzo istotne. Świnki morskie (podobnie jak króliki) to zwierzęta, których układ trawienny przystosowany jest do spożywania pokarmów zawierających duże ilości włókna.

Czym najlepiej karmić królika?

W diecie królika bardzo ważna jest podaż siana. W istotny sposób wpływa ono na jego układ trawienny ze względu na dużą zawartość błonnika. Warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób wygląda wybrane przez Ciebie siano. To dobrej jakości będzie miało zielony kolor i piękny zapach. Poza tym, nie powinno być w nim pyłu.

W diecie tego zwierzęcia powinieneś także zawrzeć zielone warzywa. Królik chętnie zje również owoce. Od czasu do czasu możesz mu podać jabłko czy gruszkę w odpowiedniej ilości. Natomiast nie może się to zdarzać zbyt często. Twój królik z przyjemnością będzie obgryzał korę drzew liściastych - włóż mu do klatki gałązkę. W zanadrzu powinieneś mieć także gotowe smakołyki w postaci mieszanek ziół, na przykład rumianku, który znajdziesz w naszym asortymencie. Jeśli Twój królik zasłuży na nagrodę, możesz wręczyć mu dropsa przeznaczonego dla tych zwierząt.

Czym karmić chomika?

Pełnowartościowa dieta tego zwierzęcia powinna dostarczać mu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Jest to gwarancja, że Twój pupil będzie zdrowy i szczęśliwy. Koniecznie zaopatrz się w ziarna zbóż i nasiona roślin. Warzywa oraz owoce to w przypadku tych niewielkich zwierząt uzupełnienie diety. Oprócz gotowej karmy, należy podawać chomikowi także sianko. Od czasu do czasu, możesz karmić go także smakołykami, na przykład w postaci kolby.