KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

POKAŻ WYNIKI

Kojec dla gryzoni

Aktywne filtry

Kojce dla gryzoni

Posiadanie w domu chomika, świnki morskiej, królika czy fretki jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które z różnych względów nie mogą sobie pozwolić na większe zwierze w domu. Gryzonie nie zajmują wiele miejsca, a przez większość czasu są "samowystarczalne". Jeśli mają zapewnioną odpowiednią przestrzeń, jedzenie i picie, wówczas nie wymagają praktycznie w ogóle opieki czy zabawy z właścicielem. Taki gryzoń jest zwierzęciem praktycznym dla osób, które nie mogą kilka razy dziennie wychodzić na spacery lub obawiają się dewastacji mieszkania przez większe zwierzę.

Zwierzęta, które kochają ruch

Gryzonie na co dzień mieszkają w niewielkich, ale dobrze wyposażonych klatkach. Ich elementem powinny być drabinki, pięterka, kołowrotki, tunele i inne akcesoria do zabawy. Są one niezbędne dla gryzonia - umożliwiają im zażywanie ruchu na niewielkiej powierzchni. Sprawiają, że zwierzak nie nudzi się w okresie czuwania, czyli wtedy gdy nie śpi.

Gryzonie mają doskonale rozwinięty układ mięśniowy - szybko biegają, doskonale się wspinają, niektóre dzięki silnie rozwiniętym nogom potrafią też skakać. Ruch jest im niezbędny do życia, tak samo jak pokarm czy woda. Nie powinno się zatem ograniczać zwierzęcia trzymając je wyłącznie w klatce.

Puszczanie gryzonia "samopas"

Niektórzy właściciele gryzoni decydują się na wypuszczanie ich i pozwalają na swobodne bieganie po mieszkaniu. Inni kupują specjalne szelki dla gryzoni i organizują im codzienne spacery po świeżej trawie. Puszczanie gryzonia po mieszkaniu "samopas" jest zawsze bardzo ryzykowne. Zwierzęta te uwielbiają gryźć wszystko, co się znajdzie w zasięgu ich łapek. A ich zęby są niezwykle ostre, dlatego puszczając świnkę morską czy królika po mieszkaniu trzeba się liczyć ze stratami. Gryzonie z uwagi na swoje niewielkie rozmiary często gubią się też w mieszkaniach. Na swobodne ich wypuszczanie decydują się więc jedynie właściciele bardzo oswojonych zwierząt.

Idealne rozwiązanie dla gryzonia

Kojec dla gryzoni jest idealnym rozwiązaniem, gdy chcemy zapewnić swojemu zwierzątku odpowiednią ilość ruchu na co dzień, a nie mamy czasu, by go pilnować. Kojec taki może mieć różną wielkość i kształt - zwykle preferuje się kojce ośmiokątne lub prostokątne, które łatwo jest postawić na gładkiej powierzchni. Występują one w wersji z podłogą lub bez. Kojec dla gryzoni może być zamykany od góry lub otwarty. Pozwala on zapewnić zwierzęciu odpowiednią ilość ruchu w ciągu dnia poprzez wydzielenie mu niewielkiej powierzchni do biegania.

W jakich sytuacjach najlepiej stosować kojec dla gryzoni?

Właściciele gryzoni, którzy muszą wyjść z domu na dłuższy czas i nie mogą pilnować zwierzęcia podczas zabaw w mieszkaniu, mogą zostawić je swobodnie w kojcu, umieszczając tam ewentualnie karmę oraz wodę. Jest to również dobre rozwiązanie na czas kilkudniowych wyjazdów - poprzez wstawienie do kojca klatki można zapewnić gryzoniowi coś w rodzaju "domku z wybiegiem". Kupując gryzonia, który potrzebuje dużej ilości ruchu na co dzień, warto pomyśleć też o zakupie większego kojca.

Opinie

5
Kaśka dnia 2019-11-25 dodał komentarz o tytule: Kupiłam kojec

Ostatnio zamówiłam nowy kojec dla świnki morskiej, bo ten stary już nie nadawał się do użycia. Ten z Allezoo to zdecydowanie większa jakość, widać to na pierwszy rzut oka!

5
Aniahania dnia 2020-02-20 dodał komentarz o tytule: Kojce dla królików

Chciałam, żeby mój królik mógł bezpiecznie biegać sobie po domu, więc kupiłam kojec dla królika. Super się sprawdza i polecam go wszystkim opiekunom króliczków

5
Krzyś dnia 2020-03-20 dodał komentarz o tytule: Dobry wybór

Jak ja się cieszę, że zdecydowałem się na kojec dla gryzoni. W końcu mój królik ma dużo miejsca na bieganie i skakanie, a ja nie muszę się martwić, że mi coś pogryzie

5
Oliwia M. dnia 2020-03-30 dodał komentarz o tytule: Must have w domu gryzonia

Kojec dla gryzonia, to był świetny wybór. Teraz puszczam chomika wolno i nie muszę się martwić o kable. Chomik też jest zadowolony, bo w końcu może się wybiegać

5
darek majchrzak dnia 2020-05-19 dodał komentarz o tytule: Zadowoleni

Kojce dla gryzoni to chyba jedno z najbardziej rozsądnych rozwiązań, jeśli chodzi o wybieg dla szczurów. U nas trwają one od 2 do 3 godzin, dlatego też chcieliśmy, aby szczury miały co na tym wybiegu robić, nie niszcząc mebli, kabli i ubrań. Jesteśmy zadowoleni z produktu i obsługi AlleZoo.