KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Klatka dla myszy

Aktywne filtry

67,79 zł
  • Brak na stanie
Brak na stanie

67,79 zł
  • Brak na stanie
Brak na stanie

Odpowiednia klatka dla myszki

Posiadając zwierzę domowe, trzeba zapewnić mu odpowiednie warunki. Decydując się na mysz, należy przygotować dla niej warunki, w których będzie się komfortowo czuła oraz będzie mogła swobodnie odpoczywać i bawić się.

Jaka klatka dla myszek?

Przy wyborze odpowiedniego miejsca dla myszy można zdecydować się na trzy rodzaje pomieszczeń:

  • akwarium,
  • klatkę z prętami,
  • specjalną klatka dla myszy z plastikowymi elementami.

Najlepszym rozwiązaniem jest klatka dla myszy. Akwarium czy terrarium wydaje się być wygodniejsze w czyszczeniu, ale umieszczenie w nich myszy wiąże się z wieloma niedogodnościami dla tego gryzonia. Żeby mysz mogła żyć w akwarium, zbiornik musi być odpowiednio wysoki, tak żeby zwierzątko nie mogło wydostać się górą, ale również trzeba zadbać o odpowiednią wentylację. Jest to oczywiście trudne, gdyż szklane akwaria nie oferują dobrego przepływu powietrza. Jeśli zależy nam na tym, by mysz nie wychodziła swobodnie z akwarium, takie terrarium czy szklany zbiornik należy również od góry zabezpieczyć odpowiednią metalową kratką, by myszy nie mogły się swobodnie z niego wydostać.

Wydaje się, że idealna klatka to ta z  z prętami. Takie pomieszczenie jest odpowiednim miejscem, ponieważ zapewniona jest w nim dobra wentylacja. Jednak przy takim rodzaju schronienia należy pamiętać o możliwości wystąpienia przeciągów, które mogą być niezwykle niebezpieczne dla myszy. Kolejnym minusem może być to, że myszy często robią sobie porządki w swoim miejscu, więc ściółka i odchody mogą wypadać przez pręty.

Wiele z oferowanych przez nas produktów posiada wygodną odpinaną kuwetę. Dzięki temu rozwiązaniu w kilka chwil możesz opróżnić klatkę z nieczystości, a także dokładnie umyć kuwetę. W ten sposób zadbasz o doskonałą czystość domku, w którym mieszka mysz. Jest to oczywiście niezwykle ważne także dla jej zdrowia.

Na szczęście stworzono odpowiednią klatkę dla myszy, która posiada głęboką plastikową kuwetę, różnego rodzaju bezpieczne zabawki i akcesoria dla myszy typu kołowrotki, tunele oraz pięterka. Jest zaprojektowana tak, aby zapobiegać przeciągom oraz niechcianemu wysypywaniu się ściółki. W naszym sklepie internetowym Allezoo.pl znajdziesz szeroki wybór wygodnych, przestronnych i bezpiecznych klatek dla myszy. 

Wybierając odpowiednią klatkę dla myszy trzeba szczególnie zwrócić uwagę na odpowiednie odstępy pomiędzy prętami. Odstęp powinien wynosić ok. 5 milimetrów. Jest to odpowiednia odległość nawet dla młodych myszy, ponieważ nie będą one w stanie wydostać się z klatki.

Przy wyborze klatki należy również zwrócić uwagę na jej wielkość. Im więcej myszy, tym klatka powinna mieć więcej miejsca. Jeśli decydujemy się na jedną myszkę to pamiętajmy, że samiec potrzebuje więcej miejsca niż samica. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór klatek dla myszek. Znajdziesz tu nie tylko różnorodne wymiary, które zapewnią twoim gryzoniom odpowiednią przestrzeń, ale również wiele kształtów kratek. Cenisz sobie prostokątne i tradycyjne klatki? U nas znajdziesz takie produkty. A może nie masz wiele miejsca? Sprawdź klatki dla myszek, które dzięki swej wysokości oszczędzają cenną powierzchnię podstawy. 

Wielu miłośników gryzoni nie tylko chce zapewnić myszkom odpowiednie warunki mieszkaniowe, ale także dbają o estetykę całego pomieszczenia. W naszym katalogu znajdziesz m.in. klatki dla myszki przypominające domek czy zamek. Kto powiedział, że klatka dla myszy musi być nudna? Zakochaj się w estetycznej klatce, która jest także bezpieczna - już dziś sprawdź, jak szeroki asortyment pięknych klatek dla gryzoni przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie!

Klatka dla myszy - szeroki wybór produktów w sklepie Allezoo?

Specjalnie zaprojektowane klatki dla myszy posiadają opcję rozszerzania wyposażenia. Można dowolnie wymontowywać elementy i dodawać nowe. Dzięki temu, kupując jedną klatkę możesz niewielkim kosztem ją modyfikować w dowolny sposób. W kilka chwil odmienisz tym samym klatkę, sprawiając, że Twoja mysz poczuje się jakby była w nowej klatce. 

Piętro klatki to świetne miejsce na postawienie miseczek z pożywieniem, ponieważ myszy zasypują wszystko w tym pożywienie ściółką, więc na pięterku taka miska będzie bezpieczniejsza. Jeżeli chodzi o wodę to lepiej zainwestować w poidełko zamiast miseczki. Wynika to z faktu, iż myszy są dość ruchliwe, więc często mogą wywracać miskę wylewając na ściółkę wodę. A to nie tylko sprawiłoby, że mysz nie mogłaby ugasić pragnienia, ale także wiązałoby się z jeszcze częstszym sprzątaniem ściółki.

Mysz, jak już powiedzieliśmy, to zwierzę o niezwykle dużej dawce energii. W środowisku naturalnym spala ją na pozyskiwanie pożywienia, na ogrzanie ciała w chłodne dni czy ucieczkę przed drapieżnikiem. W warunkach domowych, kiedy właściciel zapewnia ciągły dostęp do wody i jedzenia, a na horyzoncie nie trzeba spodziewać się drapieżnika, pokłady energii myszy muszą zostać skanalizowane w inny sposób. Dlatego warto zainwestować w dobrej jakości i wytrzymałe akcesoria, dzięki którym klatka dla myszy okaże się nie tylko przestrzenią do spania i posilania się, ale  również doskonałym miejscem zabawy. Jak możesz sprawić, by to ruchliwe zwierzątko stało się szczęśliwsze? Uzupełnij wyposażenie klatki w kołowrotek. W ten sposób mysz sama zapewni sobie właściwą porcję ruchu. 

Mysz na co dzień musi przeciskać się przez wąskie podziemne korytarze. Pamiętajmy o tym i wybierzmy klatkę z tunelem. Może piąć się on wewnątrz klatki, jak i wychodzić na zewnątrz. Gryzonie naprawdę uwielbiają pokonywać wąskie przestrzenie! W naszym sklepie internetowym nie brakuje tego rodzaju produktów. 

Kolejnym interesującym akcesorium, które możemy zakupić dla naszej myszy jest klatka z domkiem. Taki domek może stanowić doskonałe miejsce spoczynku i snu myszy, zapewniając jej w słoneczne dni komfortowe zacienione miejsce. Z kolei podczas chłodniejszych dni niewielkie ścianki domu ogrzeją śpiącą mysz. Nieodzownym elementem klatek, w których mieszkają gryzonie jest nie tylko poidełko, ale również drabinka. Dostarcza doskonałej zabawy, aktywności fizycznej, a do tego mysz wciąż trenuje chwytanie i siłę pazurków. 

Jak widzimy, idealna klatka zawiera wszystkie te elementy, które pozwolą odtworzyć w dużym stopniu elementy i aktywności, z którymi mysz żyjąca na wolności ma do czynienia na co dzień. Warto o tym pamiętać, decydując się na domową hodowlę myszek. 

Klatki dla myszy - wybierz dobrą ściółkę w sklepie Allezoo.pl

Posiadając mysz trzeba zwrócić szczególną uwagę nie tylko bezpieczną klatkę i sprawdzone wyposażenie, ale również na odpowiednią ściółkę. Najczęściej kupowanym podłożem są trociny. Jest to dobry wybór pod warunkiem, że będą one bezzapachowe, miękkie oraz grube. Pył z trocin oraz zapachy mogą uczulać myszy i powodować nieprzyjemne konsekwencje. Myszy to delikatne stworzenia, które często przekopują się w trocinach, więc muszą być one miękkie.

Decydując się na opiekę nad zwierzakiem trzeba być odpowiedzialnym oraz dołożyć wszelkich starań żeby jakoś życia podopiecznego była jak najlepsza. Decyzja o posiadaniu myszy powinna być dobrze przemyślana.

Opinie

5
Rozmyślak W dnia 2020-03-02 dodał komentarz o tytule: Kupiłam klatkę

Klatka dla myszek musi być solidna, bo inaczej zawsze z niej uciekają i biegają po całym domu. Dlatego zawsze wybieram Allezoo, sprawdzone klatki i wszystkie inne produkty.

5
Latawska dnia 2020-03-20 dodał komentarz o tytule: Labirynt dla myszy

Klatki dla myszek w różnym rozmiarze i kolorze. Ja wybrałam klatkę z labiryntem. Nie spodziewałam się, że trzeba ją złożyć samodzielnie. Z mężem mieliśmy chyba lepszą zabawę przy składaniu niż myszki teraz

5
Janusz dnia 2020-03-30 dodał komentarz o tytule: Klatka z wyposażeniem

Jak dla mnie to klatki dla myszek nie muszą być wcale duże. Ja wybrałem klatkę z dodatkowym wyposażeniem. Istny plac zabaw dla myszek.

5
krzysiek96 dnia 2020-05-12 dodał komentarz o tytule: Sporo produktów do wyboru

Z tego, co widzę klatki dla myszy różnią się między sobą sporo. Mam nadzieję, że wybiorę właściwy produkt i moje myszy będą zadowolone - stworzenie idealnego domu dla tych gryzoni nie jest takie łatwe jak wydawało się na początku. To spora odpowiedzialność.

5
Wesołek dnia 2020-05-28 dodał komentarz o tytule: Nie za duża, nie za mała

Klatka dla myszy, którą kupiłem, świetnie się sprawdza. Nie jest za duża, ale i nie za mała. Mieszczą się wszystkie zabawki, a myszka ma jeszcze trochę miejsca dla siebie.