KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Pompy cyrkulacyjne do akwarium

Aktywne filtry

Wysokiej jakości pompy cyrkulacyjne do akwarium

Wśród wielu elementów, które powinny znajdować się w akwarium są pompy cyrkulacyjne. To akcesorium często traktowane jest po macoszemu, szczególnie przez początkujących akwarystów zakładających akwaria morskie. Jest to duży błąd, ponieważ pompa cyrkulacyjna zapewnia prawidłowe funkcjonowanie całego akwarium.

Funkcje pomp cyrkulacyjnych

Pompy cyrkulacyjne to urządzenia, które zapewniają ruch wody w akwarium. Ruch ten ma bardzo duże znaczenie dla funkcjonowania całego akwarium, dlatego wybór odpowiedniej pompy jest istotny.

Woda jest środowiskiem do życia dla wielu organizmów, nie tylko ryb. Organizmy te odżywiają się w różny sposób. Niektóre z nich, np. koralowce, żywią się m.in. drobinkami pokarmu, który unosi się w wodzie. Dzięki cyrkulacji stwarzanej przez pompy cyrkulacyjne do akwarium, polipy koralowców maja ułatwione zadanie - szybciej i skuteczniej mogą wyłapywać drobinki pożywienia.

Pompy cyrkulacyjne mają też swój udział w przyspieszeniu wymiany gazowej w akwarium. Wszystkie organizmy żywe potrzebują do życia tlenu, a na skutek reakcji zachodzących w tych organizmach, powstaje dwutlenek węgla. Jak powszechnie wiadomo, od szybkości i skuteczności wymiany gazowej w wodzie zależy życie bytujących w niej organizmów. Pompy cyrkulacyjne, powodując ruch wody, przyspieszają wymianę gazową na jej powierzchni. Dynamika utleniania pozostającej w ruchu wody jest znacznie większa, niż wody stojącej. Podobnie jest z uwalnianiem dwutlenku węgla.

Ruch wody stwarzany przez pompy cyrkulacyjne ma również znaczenie dla oczyszczania akwarium. Właściwa cyrkulacja wody powoduje ruch resztek pokarmowych, obumarłych organizmów i odchodów (tzw. detrytusu), które dzięki temu nie zalegają w dolnych partiach wody, nie zanieczyszczają jej i skuteczniej są filtrowane przez odpieniacz. Cyrkulacja chroni więc akwarium przed negatywnymi skutkami powstawania fosforanów i azotanów.

Jak wybrać pompę cyrkulacyjną?

Wybierając pompę cyrkulacyjną do akwarium należy kierować się głównie jej parametrami. Warto wybierać pompy, które będą nieco silniejsze, niż wynika to z zapotrzebowania akwarium. Można wtedy, regulując moc pompy, zwiększyć jej wydajność i czas użytkowania.

Nie mniejsze znaczenie ma również obsada akwarium. Należy zwrócić uwagę, w jakich warunkach naturalnych żyją ryby i inne organizmy, zamieszkujące akwarium. Siłę cyrkulacji trzeba dostosować do wymagań konkretnych gatunków. Zbyt duża cyrkulacja może stanowić problem, np. dla ryb, które w naturalnych warunkach żyją w miejscach, gdzie prądy wodne są słabe.

Pompy w ofercie AlleZoo

Ze względu na funkcje, jakie pełnią pompy cyrkulacyjne do akwarium, nasz sklep oferuje najwyższej jakości pompy przeznaczone do użytku w akwariach słodkowodnych i morskich. Wszystkie akcesoria wykonane są z wytrzymałych materiałów, które zapewniają długotrwałą i bezawaryjną pracę. Pompy łatwo się montuje; każdy model wyposażony jest w przyssawki lub magnesy (wieszak magnetyczny), dzięki czemu akcesorium można bezpiecznie umieścić na ścianie akwarium.

Opinie

5
kwiatkowska dnia 2019-10-09 dodał komentarz o tytule: Dzięki! Dobry wybór

Pompa cyrkulacyjna do akwarium, jaką wybrałam to bardzo dobry wybór :) Nie wiedziałam, jaką wybrać, ale poradniki AlleZoo mi pomogły!

5
Ferdynand dnia 2020-09-23 dodał komentarz o tytule: jest ok

Nie tak łatwo było mi dobrać odpowiednie pompy wodne do akwarium, bo wybór jest dość spory. Poszedłem za radą przyjaciela i nie żałuję!

5
bartek dnia 2020-10-22 dodał komentarz o tytule: Jestem bardzo zadowolony

Długo szukałem odpowiedniej pompy cyrkulacyjnej, w końcu moją uwagę przykuła Wasza Pompa cyrkulacyjna, akwarium moich rybek w końcu ma wszystko, czego mu potrzeba.

5
Aśka dnia 2020-11-02 dodał komentarz o tytule: Są takie jakie oczekiwałam

Zastanawiałam się, jakie pompy obiegowe do akwarium powinnam była kupić. Finalnie trafiłam na AlleZoo i znalazłam odpowiednią dla mnie. Dzięki!

4
Bartosz dnia 2020-11-06 dodał komentarz o tytule: Sa najlepsze!

Wasze pompy cyrkulacyjne są genialne! U mnie działają bez zarzutów, poza tym prezentują się fajnie. Polecam AlleZoo!