KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Pokarm dla rybek weekendowy

Aktywne filtry

Weekendowy pokarm dla rybek

Wakacje to duże wyzwanie dla wszystkich posiadaczy zwierząt. Zwłaszcza, jeśli postawiliśmy na nasze własne, domowe akwarium. Standardowy pokarm dla ryb nie sprawdzi się w przypadku weekendowych i urlopowych wyjazdów.

Dobrym rozwiązaniem jest pokarm dla rybek weekendowy. Niestety, wielu hodowców wciąż ma duże wątpliwości przed jego stosowaniem. Postanowiliśmy więc zebrać wszystkie najpotrzebniejsze informacje i przekazać je w formie niniejszego opisu. Mamy nadzieję, że rozwieją one wszelkie wątpliwości dotyczące tej kwestii.

Dlaczego weekendowy?

Standardowy pokarm dla ryb może "zniknąć" nawet po kilku minut od podania. Zwłaszcza, jeśli ryby mają tendencję do przejadania się. W przypadku pokarmów weekendowych, sytuacja wygląda nieco inaczej. Po wsypaniu do akwarium, reaguje on z wodą bardzo powoli, co przedkłada się na bardzo długi czas uwalniania substancji odżywczych. Maksymalny czas reakcji, to 14 dni. Zdarzają się jednak pokarmy, które wystarczą "jedynie" na 9 dni.

Pokarm dla rybek, a ekologia

Wielu hodowców ma wątpliwości, co do bezpiecznego składu pokarmu weekendowego. Tymczasem u większości producentów nie zawiera on żadnych, dodatkowych substancji wiążących, które mogłyby zwiększyć zabrudzenie w obrębie akwarium, bądź też niekorzystnie wpłynąć na kondycję posiadanych zwierząt.

W naszym sklepie sprzedajemy wyłącznie te pokarmy weekendowe, które nie posiadają żadnych dodatków, chociażby w postaci gipsu. Sprzedawane przez nas produkty, były już oceniane przez wielu doświadczonych hodowców i każdy z nich podkreślał, że po ich wsypaniu zabrudzenie wody nie zwiększa się a składniki w nich się znajdujące są w pełni naturalne i bezpieczne dla rybek.

Jaką postać może mieć pokarm dla ryb na wakacje?

Pokarm dla rybek weekendowy może mieć bardzo zróżnicowaną postać. Najczęściej spotykaną ich formą są oczywiście rozwiązania w postaci tonących tabletek. Technologia ich produkcji opiera się na utwardzeniu za pomocą odpowiednich, naturalnych procesów, zawartych w nich składników.

Są jednak pokarmy, które mają formę niestandardową. Tutaj najczęściej spotykanym jest żel, który bardzo powoli rozpuszcza się w wodzie. Pokarmy żelowe zawierają te same, naturalne składniki, co pokarmy stałe.

Co można znaleźć w naszych weekendowych pokarmach?

W prezentowanych przez nas pokarmach można znaleźć tylko naturalne składniki, takie jak:

  • Dafnie - zapewniają one dużą dawkę bardzo ważnych, energetycznych substancji odżywczych. Maksymalna, procentowa ilość tego składnika nie przekraczaj jednak 8 procent, ze względu na uwarunkowania dietetyczne ryb.
  • Kwasy omega-3 - zapewniają odpowiedni rozwój układu nerwowego, będąc jednocześnie stabilnym składnikiem diety.
  • Substancje pomocnicze, takie jak glucany, aminokwasy i mnóstwo witamin, niezbędnych dla prawidłowej kondycji rybek akwariowych.

Dużą zaletą pokarmów weekendowych, prezentowanych w naszej ofercie jest również brak wpływu na skład chemiczny wody. I nie chodzi tu wyłącznie o jej zanieczyszczenie, lecz o ilość określonych substancji chemicznych, wpływających na ogół parametrów wody.

Opinie

5
Marcelina dnia 2020-04-07 dodał komentarz o tytule: Po prostu świetny!

To zdecydowanie najlepszy pokarm dla rybek! Weekendowy, ale tak naprawdę wystarcza na znacznie dłużej! Czasami muszę gdzieś wyjść na dłużej lub wyjechać, taki pokarm to wielkie udogodnienie!

5
Edward85 dnia 2020-06-15 dodał komentarz o tytule: Kupuję te same pokarmy

Kupiłem u Was dobry pokarm weekendowy dla rybek. Zawsze kupuję ten sam pokarm, a u Was jest nieco taniej!

5
Pamela dnia 2020-06-19 dodał komentarz o tytule: Dla mnie super rozwiązanie

Pokarm weekendowy dla ryb już niejednokrotnie pomógł mi ogarnąć sytuację, gdy musiałam wyjechać od piątku do niedzieli. Dobrze, że coś takiego w ogóle można kupić, zawsze to fajna opcja dla osób, które nie mogą poprosić kogoś, aby dokarmić im rybki.

5
Igor dnia 2020-06-21 dodał komentarz o tytule: Dla moich wymagających rybek jak znalazł

Dość długo zastanawiałem się, czy warto postawić na pokarm weekendowy. Rybki, które mam wymagają dość szczególnej opieki, ale na szczęście pokarm dobrze się sprawdził. Nie mam co do jego jakości zastrzeżeń.

5
Paweł dnia 2020-07-03 dodał komentarz o tytule: Spoko pokarmy weekendowe

Przejrzałem pokarmy weekendowe i znalazłem coś odpowiedniego. Dobra cena i wszystko gra :)