KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Pokarm w tabletkach dla rybek

Aktywne filtry

Tropical GREEN ALGAE WAFERS

Tropical GREEN ALGAE WAFERS

15,29 zł

(15,29 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
do 24h
Tropical MINI WAFERS MIX

Tropical MINI WAFERS MIX

5,29 zł

(5,29 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
do 24h
TETRA Min Granules

TETRA Min Granules

4,49 zł
Wybierz
Wybierz
x
do 4 dni
TETRA Wafer Mix

TETRA Wafer Mix

5,49 zł
Wybierz
Wybierz
x
do 4 dni
TETRA Min Granules XL

TETRA Min Granules XL

29,39 zł
Wybierz
Wybierz
x
  • Brak na stanie
Brak na stanie
TETRA Rubin Granules

TETRA Rubin Granules

5,09 zł
Wybierz
Wybierz
x
Ostatnie sztuki w magazynie

Pokarm w tabletkach jako idealna forma pożywienia dla ryb dennych

Ryby, jak każde inne żywe stworzenia, powinny odpowiednio się odżywiać. Odpowiednio, czyli zgodnie z zapotrzebowaniem. Ryby żyjące w środowisku naturalnym odżywiają się tym, co aktualnie jest dostępne. Natomiast pożywieniem rybek akwariowych jest to, co otrzymają od swojego właściciela, dlatego tak ważne jest, aby każdy posiadacz akwarium wybierał pełnowartościowy pokarm w tabletkach dla rybek.

Jaki pokarm wybrać?

To, jaki pokarm wybrać, zależy w dużej mierze nie tylko od gatunku rybek akwariowych, ale również od doświadczenia właściciela akwarium. Podawanie niektórych pokarmów wymaga znajomości zasad jego przygotowywania i przechowywania. Z tego powodu początkującym akwarystom poleca się stosowanie gotowych mieszanek karm lub pojedynczych warzyw podawanych bez uprzedniego przygotowywania.

Bardziej doświadczeni właściciele akwarium mogą sięgnąć również po karmę żywą, czyli rożnego rodzaju larwy, lub pokarm, który należy wcześniej odpowiednio przygotować. Do tego drugiego rodzaju zaliczyć można m.in. gotowaną kaszę manną, płatki chudego, surowego mięsa, np. z serca, wątroby lub ogólnie wołowiny, sparzone płatki lub szpinak, a także spirulinę i rożnego typu glony.

Gotowe mieszanki pokarmowe

Dobrym rozwiązaniem jest podawanie rybkom gotowych pokarmów przygotowanych w formie tabletek. Nasz sklep oferuje szeroki wybór tego rodzaju pożywienia.

Pokarm w tabletkach dla rybek jest wygodny w stosowaniu, zarówno dla akwarystów, jak i ryb. Tabletkę wystarczy przykleić do wewnętrznej ściany akwarium lub po prostu ją tam wrzucić i gotowe! Rybki mają stały dostęp do pożywienia, a opiekun akwarium nie spędza dużo czasu na karmieniu.

Dodatkowo, oferowany w naszym sklepie pokarm w tabletkach stanowi mieszaninę składników odżywczych, mikroelementów i witamin niezbędnych do prawidłowego rozwoju i wzrostu ryb. Zaspokaja również ich potrzeby energetyczne. Tabletki mają różne składy i smaki, dlatego łatwo jest zróżnicować dietę ryb i przeciwdziałać żywieniowej monotonii.

Oferowany przez nas pokarm w tabletkach dla rybek zawierać może również substancje poprawiające ich wybarwienie. Ta forma żywienia mieszkańców akwarium nie powoduje mętnienia wody.

Jakie ryby można karmić pokarmem w tabletkach?

Z tej formy karmienia korzystają najchętniej ryby wszystkożerne i te, które żyją w strefie dennej. Jeżeli w akwarium przebywają zarówno ryby żerujące pod powierzchnią wody lub pośrodku akwarium, sypanie płatków może być mało skutecznym sposobem karmienia ryb dennych, ponieważ pokarm nie zdąży do nich dotrzeć. Wcześniej zostanie zjedzony przez inne ryby. Rozwiązaniem może być pokarm w granulkach, jednak tabletki są bardziej skuteczne. Ich ciężar sprawia, że szybko opadają na dno, dzięki czemu ryby tam żyjące mogą sobie spokojnie skubać pokarm. Jeszcze łatwiejsze jest stosowanie tabletek samoprzylepnych, które można precyzyjnie przyczepić dokładnie w miejscu, które będzie najwygodniejsze dla ryb.

Pokarm w tabletkach jest więc formą pożywienia, którą preferują ryby denne oraz te, które są wszystkożerne.