KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Pokarm dla pyszczaków

Aktywne filtry

Tropical MALAWI

Tropical MALAWI

4,79 zł

(4,79 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
do 24h

Pyszczaki - mieszanki pokarmowe

Dieta poszczególnych gatunków ryb zależy w dużej mierze od rodzaju wody, w której żyją, występujących tam przedstawicieli flory oraz dostępności pożywienia. Są też takie ryby, których dieta zależna jest od sposobu rozmnażania! Do ryb tych należą pyszczaki.

Pyszczaki - co to takiego?

Pyszczakami określa się ryby, które składają ikrę oraz przechowują ją we własnej jamie gębowej. Ikra inkubowana jest w worku gardzielowym, najczęściej przez samice. Samce niektórych gatunków biorą aktywny udział w inkubacji, przejmując tę funkcję od samic. Pyszczaki nie tylko inkubują ikrę w pysku, ale również ""przechowują"" tam młode, chroniąc je tym samym przed naturalnymi drapieżnikami.

Do ryb z rodziny pyszczaków zalicza się m.in. pielęgnice z jeziora Malawi i Jeziora Wiktorii, pyszczak Malawi, niektóre gatunki pielęgnic z jeziora Tanganika oraz tilapie. Pyszczaki to również głębinowe ryby żabnicokształtne.

Pyszczaki specyfika

Cechą charakterystyczną pyszczaków jest inkubowanie ikry w worku gardzielowym. Ten sposób ochrony ikry i narybku znacznie utrudnia zdobywanie pożywienia oraz jego konsumpcję. W trakcie, kiedy samice ikubują jaja, najczęściej przestają jeść. Jedynie niektóre gatunki pyszczaków potrafią jednocześnie jeść i nie wypuścić ikry z pyska. W tym czasie samce zajęte są najczęściej ochroną terytorium, które zajmują ryby. Samce stają się niekiedy bardzo agresywne. Pyszczak kosztem procesu pożywiania się, skupia się na ochronie samicy.

Jak karmić pyszczaki?

Pyszczaki malawi w warunkach naturalnych żyją najczęściej w miejscach ubogich w pożywienie. Żerują więc niemal przez cały dzień, przyjmują jednak jednorazowo małe dawki pokarmu. Chcesz, żeby pyszczak żyjący w akwarium prawidło się rozwijał? Zadbaj o jego dietę!

Karmiąc pyszczaki malawi w domowym akwarium można więc wzorować się na ich naturalnym trybie funkcjonowania, czyli podawać niewielkie ilości pokarmu w małych odstępach czasu. Sposób ten wymaga od właściciela poświęcenia hodowli dużej uwagi, ale pozwala również bardziej urozmaicić ich dietę. Można bowiem za każdym razem podać inny rodzaj pokarmu.

Drugim sposobem jest rzadsze karmienie hodowli, raz lub dwa razy dziennie, podając jednocześnie duże porcje pokarmu. Sposób ten ma swoich zwolenników głównie wśród osób, które nie mogą sobie pozwolić na opiekę nad akwarium przez cały dzień.

Pyszczaki - dieta

Niezależnie od częstotliwości karmienia, ważne jest, aby pyszczaki żyjące w akwarium miały maksymalnie zróżnicowaną dietę. Pokarm dla pyszczaków powinien więc składać się z naturalnych składników, będących odpowiednikami pożywienia dostępnego w naturalnych warunkach tych ryb.

Oferowany w naszym sklepie pokarm dla pyszczaków zawiera w swoim składzie niezbędne dla nich składniki mineralne, witaminy i pierwiastki. Niektóre mieszanki wzbogacone są o spirulinę, która zapewnia dużą dawkę protein. Dodatkowo, pokarm zawiera substancje smakowe, które zachęcają pyszczaki do jego spożywania. Regularne stosowanie tego pokarmu sprawia, że pyszczaki są zdrowsze, a ich ubarwienie żywsze.

Proponowane mieszanki są bezpieczne w użyciu i można je wygodnie przechowywać. Zaspokajają zapotrzebowanie hodowli na pokarm niemal w 100%. To gwarantuje, że zwierzęta akwariowe będą się prawidłowo rozwijać.

Opinie

5
Dagma dnia 2019-11-29 dodał komentarz o tytule: Kupiłam świetny pokarm

Dostałam tutaj pokarm wybarwiający dla pyszczaków, który nie dość, że smakuje moim rybkom, to jeszcze jest dla nich odpowiedni! Wystarczy spojrzeć na skład!

5
eliza dnia 2019-12-26 dodał komentarz o tytule: Polecam zakupy tutaj! :)

Wreszcie mogę należycie zadbać o swoje pyszczaki. Pokarm, który tutaj zamawiam jest tani i zdrowy. Jestem bardzo zadowolona z oferty AlleZoo!

5
Owczarczak dnia 2020-05-14 dodał komentarz o tytule: Dobry pokarm

Szukałem pokarmu dla malawi, a znalazłem pokarm dla pyszczaków :) Ja z przyzwyczajenia mówiłem na nie zupełnie inaczej. Ale na szczęście udało mi się znaleźć to, co potrzebowałem.

5
Kasia.p dnia 2020-07-14 dodał komentarz o tytule: Spory wybór

W Waszej ofercie znalazłam dobrej jakości pokarmy dla pyszczaków. Wybrałam na próbę dwa różne pokarmy i oba okazały się całkiem w porządku. Jest w czym wybierać, więc można urozmaicić dietę rybek.

5
Igor dnia 2020-07-23 dodał komentarz o tytule: Coś dla pyszczaków :)

Od zawsze swoim kolorem ujmowały mnie pyszczaki. Karmienie ich nie wymaga ogromnej wiedzy i sporych nakładów finansowych, więc ich utrzymanie nie jest drogie. Dla mnie zakupy w AlleZoo to jedno z lepszych rozwiązań.