KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

POKAŻ WYNIKI

Klatka dla kanarka

Aktywne filtry

Klatki dla kanarka - duża powierzchnia dla małych przyjaciół

Śpiew kanarka jest melodią niesamowicie urzekającą nawet największych sceptyków. Hodowcy chwalą ten gatunek za towarzyskie i radosne usposobienie, które rozkochuje w sobie coraz większą ilość ludzi. Też planujesz w najbliższym czasie nabyć kanarka? To zapewne dobrze wiesz, że jak to bywa z każdym stworzeniem, jakie przyjmujemy pod swój dach - dla niego również musimy zagospodarować odpowiednią przestrzeń. Dzięki temu zyskamy jedynego w swoim rodzaju pupila! Najodpowiedzialniej jest zakupić wszelkie niezbędne wyposażenie przed przyjęciem ptaka pod swój dach i dać mu się oswoić z jego nowym domem. Zastanawiasz się, jak należy dobrać klatkę i na jakie potrzeby kanarka zwrócić uwagę? Czytaj dalej, a przekonamy Cię, że w naszym asortymencie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz!

Klatka dla kanarka jest praktycznie najważniejszą rzeczą, w jaką na samym początku musi się zapatrzyć każdy przyszły opiekun. Niezależnie od tego, czy planujemy go trzymać na wolności, czy regularnie wypuszczać - jest to zakup, który posłuży nam i naszemu pupilowi na wiele lat. Klatka dla kanarka powinna pomieścić każdy element wyposażenia, a także stworzyć dom dla planowanej ilości adoptowanych ptaszków. Nie musi się kończyć na jednym, ponieważ są to bardzo towarzyskie zwierzęta, które uwielbiają spędzać czas z innymi osobnikami oraz z samym właścicielem.

Najważniejsze to nie stawiać klatki w kuchni, ponieważ wszelkie zapachy są dla kanarków mocno wyczuwalne, a nawet mogą doprowadzić do zatrucia. Poza kilkoma zasadami, do jakich należy się stosować, opieka nad tymi ptakami jest bezproblemowa i sprawi Ci wiele przyjemności. Szybko się oswajają z otoczeniem, a piękne pieśni (szczególnie samców) umilą nawet najbardziej ponury dzień. No właśnie, ale co z tą klatką dla naszego kanarka? Czy są określone wymiary klatki? Jak sprawić, żeby kanarek czuł się w niej bezpiecznie?

Dobre klatki dla kanarków – poznaj ich cechy

Zdecydowanie musimy zwracać uwagę na wielkość klatki. Przy chęci posiadania większej ilości kanarków przyda się odpowiednio duża, aby każdy z nich miał kąt dla siebie. Jeśli jednak mamy sporo wolnego czasu i poświęcimy go w całości ptaszkowi, to możemy zdecydować się na jednego kanarka, który już nie będzie potrzebować ogromnego metrażu. Dla niego klatka może być nieznacznie mniejsza, ale najważniejszym aspektem jest jej wysokość i kształt. Wiele osób nie zwraca na to uwagi, a jest to kwestia niezwykle istotna. Klatka dla kanarka będzie nie tylko bezpieczną przystanią, ale także domem, w którym będzie przebywał do końca swoich dni.

Panuje stereotyp, że kanarki trzyma się w okrągłej klatce, ale jest to bardzo krzywdzący mit. Kształt jest istotny do wykorzystania miejsca dla pupila. Prostokątne klatki gwarantują maksymalne wykorzystanie przestrzeni, tak ważnej w hodowli ptaków. Dzięki profesjonalnym klatkom nasz kanarek poczuje się bezpiecznie. Najlepiej jest zainwestować swoje pieniądze właśnie w specjalistyczną klatkę. Kanarek będzie spędzał w niej większość dnia, dlatego zadbajmy o jego komfort!

Nie wiesz, z jakiego materiału powinna być zrobiona idealna klatka? Już spieszymy z podpowiedzią! Drewno kojarzy nam się z bliskością natury, ciepłem i rustykalnością, jednak może okazać się bardzo trudne do czyszczenia. Klatka dla kanarka powinna być metalowa, abyśmy mogli łatwo ją wyczyścić z wszelkich zabrudzeń. Drewniana pochłonie większość wilgoci i zabrudzeń, a dodatkowo jest o wiele grubsza, niż taka wykonana z metalu. Przez to klatka dla kanarka będzie sprawiać wrażenie więzienia niżeli jego domku. Złudne jest także przekonanie, że nasz ptak poczuje się, jak na wolności. Hodowlane kanarki lubią swoje cztery kąty i czują się w nich bardzo bezpiecznie.

Postawienie na metalową klatkę także da dostęp naszemu pupilowi do odpowiedniej wentylacji. Kanarek będzie mógł obserwować otoczenie i być w stałym kontakcie ze swoim opiekunem. Przerwy między prętami nie mogą być za duże, aby ptak nie przeciskał się między nimi, próbując wydostać się na zewnątrz. Może się zaklinować lub zrobić sobie krzywdę. W trosce o naszego podopiecznego sprawdzajmy wielkość prześwitów w klatce. Profesjonalne klatki dla kanarków są odpowiednio dobrane i spełniają wszystkie wymogi hodowców.

Aby hodować szczęśliwe kanarki - klatki muszą być specjalnie dobrane do ich potrzeb

Nie od dziś wiadomo, że każdy zwierzak ma swój charakter i własne preferencje. Jednak to, co łączy wszystkie kanarki to zamiłowanie do latania oraz skakania. Są to aktywne ptaki, które uwielbiają się przemieszczać. Nawet jeśli planujesz regularnie go wypuszczać, to wybór klatki powinien być przemyślany. Im większa, tym lepsza! Nie jest istotna ilość zaadoptowanych ptaków. Przebywając na większej przestrzeni, nawet jeden kanarek, będzie mógł swobodnie latać oraz wypoczywać. Rozmiar nie jest jednoznacznie określony, jednak najlepiej będzie postawić na szerszą i wyższą klatkę. Musi pomieścić wszystkie akcesoria niezbędne dla naszego ptaszka.

Poidełko powinno znajdować się na odpowiedniej wysokości i zawsze w tym samym miejscu, aby kanarek wiedział, skąd czerpać wodę. Jeśli stawiasz na jednego osobnika, to specjalistyczne klatki dla kanarka posiadają zalecany rozmiar i cechy. Stąd zapraszamy do naszego sklepu, w którym znajdziesz wyselekcjonowane, profesjonalne produkty. Nie musisz się martwić i sprawdzać dokładnie wymiarów, ponieważ zależy nam na komforcie wszystkich zwierząt! Od najmniejszych po największe.

Nie tylko początkujący hodowcy stawiają na wygodę - to samo się tyczy doświadczonych wielbicieli kanarków. Przy wyborze dobrze jest zwracać uwagę czy klatka dla kanarka posiada wysuwane dno. Ułatwi nam to opiekę oraz czyszczenie z nieczystości powodowanych przez naszego zwierzaka. Dzięki głębokiemu spodowi możemy tam umieścić wszelkiego rodzaju trociny lub ściółkę, która zniweluje zapach i pomoże utrzymać czystość.

Plastikowy lub szklany dół będzie stanowił idealne miejsce na wszelkie potrzeby fizjologiczne. Prostota będzie działała na naszą korzyść, ponieważ będzie naszym sojusznikiem w procesie sprzątania, który potrafi być uciążliwy, jeśli źle ją dobierzemy. O higienę nasz pupil zadba sam! Musimy jedynie pamiętać, aby klatka dla kanarka miała miejsce na basenik z wodą. Nie zapominaj o regularnym zmienianiu wody na czystą. Kąpiel kanarka jest najważniejszą czynnością, ponieważ jego piórka mogą się zalepić z nadmiaru brudu. Zachęcamy do zapoznania się z tym terminem!

Zakupiona wysokiej jakości klatka - kanarek będzie w pełni bezpieczny

Bezpieczeństwo naszego kanarka powinno być na pierwszym miejscu! Klatka posiadająca zbyt duże szczeliny będzie stanowić zagrożenie i pierwszy krok do zrobienia sobie krzywdy przez naszego zwierzaka. Dlaczego? Wspominaliśmy wcześniej, że może próbować z niej wyjść i się zaklinować. Dobrze, aby kanarek mógł wychylić główkę i popatrzeć na świat, ale istotne jest, żeby z niej nie wyleciał. Próba ucieczki może źle się skończyć, a my w najlepszym wypadku jedynie będziemy musieli zaprosić go do niej z powrotem. Klatka musi mieć optymalną przerwę między szczebelkami, wynoszącą ok. 1 centymetr. Profesjonalne klatki zapewniają taką lub mniejszą szczelinę, dzięki czemu nie będziemy się martwić o naszego kanarka. Stawiajmy na specjalistyczne wyposażenie, wykonane z najwyższej jakości materiałów!

Zadbaj o komfort, jaki będzie posiadał kanarek. Klatka wyposażona optymalnie!

Klatka dla kanarka będzie jego domem przez najbliższe lata, dlatego warto jest zainwestować, w jak najlepszą. Stanie się ona naszym sprzymierzeńcem w opiece nad jednym ptaszkiem lub nad wieloma. Wymiary klatki są najważniejsze i na nich powinniśmy się przede wszystkim skupić. Gwarantujemy, że w naszym asortymencie znajdziesz wszystko dla ptaków, którym chcesz podarować dom. Nasi pracownicy z chęcią odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w doborze. Postaw na najwyższej jakości sprzęt i sprawdź nasze klatki dla kanarka!

Opinie

5
Agnieszka dnia 2021-09-13 dodał komentarz o tytule: Duży wybór dla kanarka

Jest w czym wybierać, jeśli chodzi o klatki dla kanarków, więc myślę, że nie będzie z tym problemu. Ładne kolory nawet, mam nadzieję, że przyjdzie taki, jak wybrałam.