KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Smycze i szelki dla gryzoni

Aktywne filtry

Smycze i szelki dla gryzoni

Zasadniczo gryzonie trzymamy w przestronnych klatkach, które posiadają urządzenia i akcesoria gwarantujące im odpowiedni komfort życia i dostęp do aktywności fizycznej. Jednak latem przy ładnej pogodzie dobrze jest pozwolić swojemu gryzoniowi na chwilę przyjemności na świeżej trawie, która ten z pewnością zechce skosztować!

Odpowiednie zabezpieczenie

Smycze i szelki dla gryzoni zostały zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić chomikom, szczurom, czy innym gryzoniom swobodne poruszanie się po zielonym terenie, a jednocześnie uniemożliwić im ucieczkę. Szelki zaprojektowane są w taki sposób, aby opasywały dokładnie tułów gryzonia - na szyi oraz pomiędzy przednimi i tylnymi łapkami. Smycze są doczepiane przy pomocy karabińczyka do specjalnego uchwytu po grzbietowej stronie szelek. Dzięki odpinanej smyczy można wypuścić zwierzaka wolno w miejscu, z którego nie ma możliwości ucieczki, a jednocześnie być przygotowanym na to, aby szybko i skutecznie zapiąć mu smycz w razie potrzeby.

Rodzaje szelek dla gryzoni

Jest kilka rodzajów szelek dla gryzoni, które umożliwiają optymalne dopasowanie rodzaju uprzęży do rozmiarów zwierzątka i indywidualnych potrzeb. Dobrym rozwiązaniem są szelki pełne, w kształcie kamizelek. Są one zapinane pod brzuszkiem oraz na szyi na rzep, co ułatwia zakładanie i zdejmowanie i jest bardzo wygodne w użytkowaniu. Regulowane zaciski umożliwiają ścisłe, ale niezbyt mocne dopasowanie rozmiaru szelek do gryzonia. Najczęściej tego rodzaju szelki wykorzystuje się u królików miniaturek lub świnek morskich.

Rozmiary szelek i smyczy

Standardowe szelki w zestawach ze smyczami dla gryzoni zwykle podzielone są ze względu na przeznaczenie. Znajdziemy więc specjalne smycze dla szczurów, dla królików, dla fretek, dla chomików i dla świnek morskich. Dodatkowo szelki zostały zróżnicowane ze względu na rozmiar - L, M i XL, aby można było dobrać bardzo ściśle rozmiar konkretnego modelu szelek do rozmiaru i wieku zwierzątka. Dobór szelek jest bardzo ważny, ponieważ gryzonie mają smukłe, wiotkie ciała, które muszą zostać bardzo dokładnie opasane przez uprząż, aby uniemożliwić wysunięcie się z niej przez gwałtowny skok czy szarpnięcie. Smycze o długości 1,20m pozwalają na swobodne wyprowadzanie gryzonia na spacery bez konieczności zwijania smyczy lub rozwijania jej, co mogłoby się wiązać z dyskomfortem dla zwierzaka.

Wybór zestawu spacerowego

Smycze i szelki dla gryzoni mają w większości regulowane mocowania, zarówno jeśli chodzi o szelki pełne na rzepy, jak i te zapinane na klipsa. Mimo regulacji, należy jednak wybrać odpowiedni rozmiar uprzęży, przede wszystkim pod względem gatunku gryzonia. Nawet najmniejszy rozmiar uprzęży dla świnki morskiej nie będzie bowiem odpowiedni dla chomika. Należy również dokonać wyboru rodzaju mocowania, aby było ono jak najwygodniejsze, a ściąganie i zakładanie uprzęży - odbywało się szybko i bez stresu dla zwierzątka. Poza tym kupujący ma możliwość wyboru zestawu smyczy z szelkami w różnych kolorach i wzorach, by gryzoń wyróżniał się na trawniku.

Opinie

5
hubert-a dnia 2020-02-14 dodał komentarz o tytule: Solidne szelki

Już od jakiegoś czasu kupuję tutaj smycze i szelki dla gryzoni, głównie dla królika, ale nie tylko. Jeszcze nie miałem takiej sytuacji, żeby coś się urwało albo uszkodziło. Same szelki wyglądają po prostu super, zwłaszcza te z jaskrawymi kolorami.

5
Andrzej Szymański dnia 2020-06-01 dodał komentarz o tytule: Dobra oferta

Super, że macie w ofercie smycze dla gryzoni. W końcu mogę wyjść na dwór z moim Chrumciem!

5
stefan_z dnia 2020-06-02 dodał komentarz o tytule: Pasuje jak ulał

Obawiałem się, czy smycz dla gryzoni będzie pasowała do mojego królika. Okazało się, że pasuje idealnie, więc był to traf w dziesiątkę.

5
Dajana dnia 2020-06-10 dodał komentarz o tytule: Jest ok

Przejrzałam szelki i smycze dla gryzoni i udało mi się coś tam wybrać. Szybka dostawa, więc dziękuję bardzo!

5
Radek dnia 2020-06-12 dodał komentarz o tytule: Super się sprawdza

Nie spodziewałam się, że szelki dla gryzoni tak dobrze się sprawdzą! Kupiłem i nie żałuję :)