Filcak dla kota

Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Filcak dla kota

Filcak dla kota – niezbędny dla mruczka z długą sierścią

Każdy właściciel kota powinien kompleksowo zadbać o zdrowie swojego czworonoga. Zadbanie o odpowiednią dietę i suplementację to nie wszystko. Należy także regularnie wyczesywać sierść kota, aby była ona zawsze zdrowa, lśniąca i bez kołtunów. Ważne jest to w szczególności u kotów długowłosych, których sierść jest podatna na kołtunienie. Filcak dla kota sprawdzi się dopiero wtedy, kiedy kocia sierść nie była odpowiednio zadbana i pojawiły się na niej kołtuny. Służy on do wycinania filców, czyli kołtunów w sierści zwierzęcia oraz usuwania martwych włosów. Jest to niezbędne narzędzie podczas tworzenia się kołtuna oraz pozwala pozbyć się tych już istniejących.

Filcak dla kota pozwoli pozbyć się kołtunów i filców z sierści

Filcak to rodzaj grzebienia, który zamiast zębów ma zaostrzone nożyki, którymi w łatwy sposób można przecinać filce, aby dało się je rozczesać grzebieniem czy szczotką. Filcak posiada ostre, zaokrąglone zęby, dzięki czemu w szybki sposób rozczesuje sierść oraz usuwa kołtuny.

Aby łatwiej było Ci wyczesywać kocie kołtuny, wybierz filcaki z antypoślizgową rączką, która dobrze leży w dłoni. Filcak dla kota powinien być dostosowany do wielkości zwierzęcia oraz długości jego sierści. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko pojedyncze filcaki, ale także pełne zestawy, które pozwolą Ci kompleksowo zadbać o sierść Twojego zwierzęcia.