KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

 • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Filtry wewnętrzne do akwarium

Aktywne filtry

Czysta woda, to zdrowe rybki, czyli wybieramy Filtr wewnętrzny

Woda, jako naturalne środowisko życia ryb, winna spełniać wiele wymagań związanych z jej twardością, kwasowością oraz czystością. Jednym z elementów wyposażenia akwarium, który gwarantuje zachowanie odpowiedniej jakości wody, są filtry akwariowe. To one przede wszystkim mają za zadanie dbać o czystość wody, chociaż w ostatnich latach poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów filtrujących pozwalają one również zapewnić odpowiednią twardość i kasowość wody.

Do jakich akwariów nadaje się filtr wewnętrzny?

Podstawowym sposobem podziału filtrów akwariowych jest rozróżnianie ich ze względu na montaż względem akwarium. Posługując się tą kategorią rozróżniamy filtry zewnętrzne, które są oddzielnymi zbiornikami wypełnionymi materiałami filtrującymi i montuje się je poza zbiornikiem akwariowym. Woda akwariowa do filtrów zewnętrznych doprowadzana jest poprzez system wężyków i w ten sam sposób po przefiltrowaniu wraca do akwarium. Filtry wewnętrzne z kolei montowane są wewnątrz akwarium. Sprawdzają się głównie w przypadku mniejszych zbiorników i w sytuacjach braku dodatkowego miejsca na montaż filtra zewnętrznego poza zbiornikiem. Bardzo często, zależnie od rodzaju filtra zewnętrznego woda ze zbiornika trafia bezpośrednio na materiał filtrujący, by zostać odprowadzoną na powrót do akwarium.

Do najważniejszych cech filtrów wewnętrznych należą:

 • stosunkowo niska cena,
 • małe zużycie energii,
 • dobrze wykonywana filtracja mechaniczna, a więc usuwanie zanieczyszczeń fizycznych z wody,
 • łatwy montaż i obsługa filtra,
 • zmniejszenie miejsca w akwarium dostępnego dla ryb,
 • mała ilość miejsca na montaż wkładów filtracyjnych,
 • niski poziom filtracji biologicznej,
 • widoczność urządzenia w akwarium,
 • bliskość wlotu i wylotu filtra,
 • konieczność ingerencji w zbiorniku w związku z czyszczeniem filtra.

Filtr wewnętrzny cena

Cena filtra zewnętrznego z reguły znajduje się poniżej kwoty 100 złotych, co czyni go szczególnie atrakcyjnym zakupem, kiedy przyjrzymy się cenom filtrów zewnętrznych, których ceny wahają się z reguły od kilkuset do kwoty ponad tysiąca złotych.

Mniejsze zużycie energii przez filtry wewnętrzne związane jest z zastosowaniem pompek o znacznie mniejszej mocy niż ma to miejsce w przypadku filtrów zewnętrznych. Bez wątpienia filtry wewnętrzne należy uznać za oszczędniejsze rozwiązanie. Dodatkowo dobrze wykonana przez nie filtracja mechaniczna oraz łatwy montaż i obsługa czynią je odpowiednimi dla niewielkich zbiorników akwariowych, dla początkujących akwarystów i hodowców niewiele wymagających rybek akwariowych.

Podstawowy minus filtrów wewnątrz zbiornika

Minusem niewątpliwym filtrów wewnętrznych jest zajęcie miejsca wewnątrz akwarium oraz trudność jego ukrycia przed obserwatorami podwodnego życia rybek. Dodatkowo każde czyszczenie urządzenia filtrującego sprawia, że akwarysta musi ingerować do wnętrza akwarium. Problemem może być również bliskość wlotu i wylotu filtra, co może być przyczyną słabszej cyrkulacji wody akwariowej, a przez to gorszej jej filtracji. Filtry wewnętrzne do akwarium, to coraz częściej gwarancja wysokiej jakości filtracji wody nawet w większych zbiornikach.

Filtr dla początkujących akwarystów

Bez wątpienia szeroki wybór filtrów wewnętrznych i coraz większa skuteczność dokonywanej przez nie filtracji wody sprawia, że stają się one idealnym rozwiązaniem dla początkujących akwarystów i małych domowych akwariów. Wzrost jakości wykonania i filtracji wody przez filtry wewnętrzne sprawia, że warto na nie postawić nie tylko rozpoczynając przygodę z światem rybek akwariowych.

Opinie

5
Izabella dnia 2020-06-19 dodał komentarz o tytule: Szybka dostawa, dobry produkt

Kupiłam bardzo dobry filtr wewnętrzny do akwarium. Dostawa była bardzo szybka i wszystko bez zastrzeżeń. Dzięki!

4
barbara.z dnia 2020-07-09 dodał komentarz o tytule: Już wybrałam

Zastanawiałam się, czy wybrać filtr zewnętrzny czy wewnętrzny. Mam małe akwarium, więc w końcu zdecydowałem się na taki wewnętrzny, niewielki.

5
Majka dnia 2020-07-23 dodał komentarz o tytule: Ja jestem zadowolona

U nas filtry akwariowe wewnętrzne najlepiej się sprawdzają - te z AlleZoo wcale nie są takie drogie, jak sobie porównywałam ceny, więc to zawsze na plus. Wysyłka szybka, nie ma się do czego przyczepić.

5
matt dnia 2020-07-24 dodał komentarz o tytule: Dobry produkt

Ja kupiłem filtr akwariowy wewnętrzny i jestem bardzo zadowolony. Od razu widać, że produkt jest wykonany z dobrej jakości materiałów. Mam nadzieję, że filtr sprawdzi się na długo.

5
Bartt dnia 2020-08-12 dodał komentarz o tytule: Mi pasuje

W AlleZoo cena filtra do akwarium wcale nie jest taka wygórowana z czego oczywiście jestem zadowolony. Mam nadzieję, że do kolejnego mojego zamówienia nie ulegnie ona zmianie.