KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Filtry zewnętrzne do akwarium

Aktywne filtry

Filtry zewnętrzne do akwarium

Filtracja wody w akwarium jest niezbędna celem zapewnienia jej odpowiedniej jakości dla żyjących w nim ryb. Filtrowanie wody jest niezbędne ze względu na dużą ilość organizmów żywych w przeliczeniu na jednostkę objętości wody. Porównując zarybienie akwarium do zarybienia jeziora, rzeki, morza lub oceanu można stwierdzić, że ilość ryb w domowym wodnym zbiorniku w przeliczeniu na jednostkę objętości jest nawet kilkudziesięciokrotnie większa, niż w zbiornikach naturalnych.

Jak działa filtr do akwarium?

Filtr akwariowy działa w bardzo prosty sposób. Niezależnie od tego, czy jest to filtr zewnętrzny czy wewnętrzny, jego zasada działania opiera się na wymuszonym przepływie wody przez wkład filtracyjny. Obieg wody wymuszany jest przez specjalną pompkę, której wielkość i wydajność zależą przede wszystkim od wielkości akwarium, zarybienia oraz gatunków je zamieszkujących. Wkłady filtracyjne mogą przypominać zwykłe gąbki, na których osiedlają się pożyteczne kultury bakterii. Mogą zawierać aktywny węgiel lub inne substancje pochłaniające zanieczyszczenia i szkodliwe substancje.

Rodzaje filtrów wodnych

Filtry akwariowe można podzielić ze względu na wiele kryteriów. Najprostszy podział uwzględnia miejsce ich zamontowania. Według tego kryterium dzielą się one na zewnętrzne i wewnętrzne. Filtry akwariowe wewnętrzne montuje się najczęściej w niedużych zbiornikach. Filtry zewnętrzne do akwarium montuje się na zewnątrz zbiornika. Najczęściej są one stosowane w akwariach o większych pojemnościach. Aby je ukryć, warto zakupić akwarium wraz z szafką, w której należy wygospodarować miejsce na filtr. W porównaniu z filtrami wewnętrznymi, te montowane na zewnątrz nie zabierają dodatkowej przestrzeni wewnątrz zbiornika. W przypadku akwariów o pojemności kilkuset litrów, objętość takiego filtra to nawet kilka litrów. To nie tylko powodowałoby ograniczenie przestrzeni dla ryb, ale przede wszystkim psuło by efekt wizualny.

Fitry akwariowe zewnętrzne - rodzaje

W naszej ofercie dostępne są różne rodzaje filtrów zewnętrznych do akwarium. Pierwsze kryterium podziału tych filtrów odnosi się bezpośrednio do ich kształtu. Filtr zewnętrzny kanistrowy posiada specjalny uchwyt, za pomocą którego można go łatwo przenosić i przestawiać. Filtr kubełkowy do akwarium najczęściej takiego uchwytu nie posiada.

Filtry zewnętrzne do akwarium w ofercie AlleZoo

Wszystkie dostępne w naszej ofercie filtry zewnętrzne wyposażone zostały we wkłady filtracyjne mechaniczne. Najczęściej filtracja odbywa się w nich wielostopniowo. Większość dostępnych w naszej ofercie rozwiązań wyposażona jest dodatkowo w deszczownicę. Dzięki temu urządzeniu zwiększa się powierzchnia kontaktu lustra wody z wodą wtłaczaną do akwarium z filtra. To z kolei pozwala na łagodniejszy jej przepływ i nie wzburza znajdującej się w akwarium wody, nie strasząc tym samym zwierząt żyjących w górnej części zbiornika.

W naszej ofercie dostępne są filtry zewnętrzne do akwariów o pojemnościach od 80 do nawet 700 litrów i więcej. Dzięki temu większość akwarystów znajdzie w naszej ofercie odpowiednie filtry do swoich akwariów. Wszystkie produkty są oryginalne i objętem pełnym wsparciem ze strony naszej i producentów.

Opinie

5
Dominika dnia 2019-11-20 dodał komentarz o tytule: Łatwy w czyszczeniu filtr zewnętrzny

Moim zdaniem filtry zewnętrzne do akwarium są o wiele wygodniejsze niż te do środka akwarium. Filtr dobrze się sprawdza i jest łatwy w czyszczeniu

5
Emila dnia 2020-06-21 dodał komentarz o tytule: Szeroka oferta filtrów

Kupiłam naprawdę dobry filtr kubełkowy do akwarium. Jego czyszczenie jest o wiele łatwiejsze niż czyszczenie moich poprzednich filtrów.

5
Ewa dnia 2020-06-30 dodał komentarz o tytule: Jest w czym wybierać

Przejrzałam filtry akwariowe zewnętrzne i znalazłam coś odpowiedniego dla siebie. Znane i lubiane marki, więc jest w czym wybierać.

5
Iwona dnia 2020-07-14 dodał komentarz o tytule: Spory wybór

Naprawdę spory wybór filtrów! Ja wybrałem filtr zewnętrzny do akwarium od Aquael. Dobra firma, więc nie miałem najmniejszych wątpliwości.

5
Beata dnia 2020-07-23 dodał komentarz o tytule: Jak dla mnie super sprawa

Zdecydowaliśmy się na filtr akwariowy zewnętrzny dla własnej wygody i dla zaoszczędzenia miejsca i muszę przyznać, że sprawdza się znakomicie. Dobrze, że w AlleZoo mogłam od razu zrobić większe zamówienie :)