KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

POKAŻ WYNIKI

Sterylizator do akwarium

Aktywne filtry

Sterylizator do akwarium

Sterylizator do akwarium to wręcz niezbędne akcesorium dla tych, dla których hodowla rybek stała się prawdziwą pasją. Pozwala na efektywną walkę z patogenami, jakie pojawiają się w wodach zbiornika. Jest również skutecznym narzędziem walki z problemem, jakim jest zielone zabarwienie wody. Jeśli więc szukasz właściwego rozwiązania, dzięki któremu w akwarium będziesz miał czystą, przejrzystą i zdrową dla rybek wodę, to urządzenie jest Twoim sprzymierzeńcem. Tego typu sterylizatory nadają się zarówno do akwariów słodkowodnych, jak i morskich.

Jak to działa?

Dzięki silnemu promieniowaniu o działaniu zarodko- oraz bakteriobójczym sterylizator UV do akwarium stał się bardzo pożądanym sprzętem zarówno dla amatorów hodujących rybki, jak i profesjonalistów. Promieniowanie UV wytwarzane przez sterylizator jest absorbowane przez białka oraz kwasy nukleinowe znajdujące się w jądrach komórkowych szkodliwych mikroorganizmów. Wówczas dochodzi do powstania reakcji chemicznych, które po prostu zabijają szkodniki, eliminując problem glonów czy chorobotwórczych bakterii. Do urządzenia wpływa woda z akwarium i podczas przepływania przez cały mechanizm jest poddawana promieniowaniu UV, następnie już oczyszczona zostaje wypuszczana z powrotem do zbiornika.

Do czego to służy?

Sterylizator UV-C do akwarium to urządzenie, które w zależności od rodzaju można zamontować na zewnątrz lub w środku akwarium. Jego działanie jest wręcz nieocenione zarówno w amatorskiej, jak i profesjonalnej hodowli rybek. Urządzenie to bowiem skutecznie niszczy glony, zabija bakterie oraz usuwa innego rodzaju organizmy, które mogą być szkodliwe dla hodowli. Dzięki jego działaniu możliwe jest osiągnięcie krystalicznie czystej wody.

Nikomu nie trzeba chyba mówić, że stan wody ma fundamentalny wpływ na zdrowie i samopoczucie rybek. Świetnie nadaje się do walki z chorobami nawiedzającymi hodowlę czy też z problemami związanymi z zakwitami glonów czy pojawieniem się znacznej ilości pierwotniaków.

Sterylizator UV skutecznie pomoże w osiągnięciu stabilizacji stanu wody w zbiorniku akwarystycznym. Urządzenie można więc stosować zarówno jako prewencję przed różnymi szkodliwymi mikroorganizmami, jak i jako narzędzie mogące usunąć już te, które znajdują się w wodzie.

O ile sterylizator nie jest konieczny przy każdego rodzaju hodowli, to doskonale sprawdzi się przy pielęgnacji wrażliwych i delikatnych rybek oraz ryb drapieżnych. Warto jednak wspomnieć, że urządzenie nie powinno działać bez przerwy, ponieważ może wyjaławiać wodę.

Oferta sterylizatorów w AlleZoo

Dostępne w ofercie naszego sklepu znajdą Państwo sterylizatory odpowiednie do różnej wielkości akwariów. Pochodzą one od sprawdzonych i godnych zaufania producentów. Ich konstrukcja została zaprojektowana w taki sposób, by nie szkodzić innym organizmom żywym (rybkom i roślinom), które znajdują się w zbiorniku. Oferowane produkty posiadają również gwarancję. Jeśli jednak po tym czasie jakaś część sterylizatora ulegnie zniszczeniu, jesteśmy w stanie Państwu pomóc i zamówić odpowiednie części zamienne.

Opinie

5
Madzia_93 dnia 2019-12-18 dodał komentarz o tytule: Kupiłam sterylizator

Nie mogę znieść widoku brudnej i zabarwionej wody. Sterylizator do akwarium to absolutna konieczność, zarówno dla rybek jak i walorów estetycznych.

5
hury dnia 2020-07-24 dodał komentarz o tytule: Jestem zadowolony

Sterylizator UV do akwarium sprawdza się, jak trzeba. Jestem zadowolony z mojego wyboru

5
daga.prekwa dnia 2020-08-08 dodał komentarz o tytule: Praktyczny sprzęt

Sterylizator akwarystyczny jest bardzo dobrym rozwiązaniem - praktycznym i nie trzeba się 10 razy zastanawiać nad tym, czy wszystko jest dokładnie oczyszczone. Teraz wymiana wody i czyszczenie akwarium jest o wiele szybsze.

5
Katarzyna dnia 2020-09-23 dodał komentarz o tytule: Znalazłam, dzięki!

W końcu znalazłam sterylizator UV akwarium! Nie wiedziałam, że będzie taki problem ze znalezieniem!

4
norbert dnia 2020-11-06 dodał komentarz o tytule: Jest wspaniały

W końcu mam swój własny sterylizator kwantowy, działa bez zarzutów, a woda jest bardzo czysta. Super!