Podściółka dla gryzoni

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 39 elementów
Podściółka dla gryzoni

Podściółka dla gryzoni

Podściółka dla gryzoni to niezbędny element wyposażenia każdej klatki dla małych gryzoni. Wykładamy nią dno, po to by zapewnić naszemu pupilowi komfort i wygodę. W sklepach zoologicznych oferowane jest wiele rodzajów podściółki, niestety, nie wszystkie z nich mogą być stosowane u każdego z gryzoni, nie wszystkie również sprzyjają bezpieczeństwu i higienie. Poniżej przedstawiamy główne rodzaje podściółki i zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

Na co zwracać uwagę przy zakupie podściółki dla gryzoni?

Doświadczeni hodowcy gryzoni zdążyli już przetestować różne rozwiązania i wiedzą najlepiej, jakiego rodzaju podściółki potrzebują ich pupile. Osoba, która dopiero od niedawna sprawuje opiekę nad zwierzęciem, może czuć się jednak trochę zagubiona przeglądając ofertę i nie wiedzieć, co powinna kupić. Z tego powodu przedstawiamy wady i zalety różnych rodzajów podściółki.

Rodzaje podściółki

  • Siano - nie powinno być stosowane jako podstawowy rodzaj podściółki, gdyż wilgotnieje i szybko pleśnieje, nie pozwalając na zachowanie higieny. Nie jest zbyt chłonne, przez co mocz zalega na dnie kuwety i wydziela nieprzyjemny zapach.
  • Trociny - Również nie charakteryzują się zbyt dużą chłonnością. Mogą być stosowane jako podściółka jedynie w przypadku mniejszych zwierząt, które wydzielają niewielką ilość moczu. Używajmy jedynie trocin znanego pochodzenia, gdyż w przeciwnym razie mogą one stać się źródłem zakażenia pierwotniakami
  • Żwirek drewniany - trociny sprasowane w formie pelletów. Żwirek drewniany wykazuje większą chłonność niż zwykłe trociny. Jego jedyną wadą jest fakt, że pył ze żwirku może drażnić drogi oddechowe zwierząt
  • Ściółka z kaczanów kukurydzianych - ściółka składająca się z wysuszonych i pokruszonych rdzeni kolb kukurydzianych. Dobrze chłonie wilgoć i zapachy, jest miękka i przyjemna w dotyku, dlatego dobrze nadaje się dla gryzoni.

Podściółki w ofercie sklepu Allezoo

W ofercie sklepu Allezoo mogą Państwo znaleźć szeroki wybór podściółek, które są odpowiednie dla różnych zwierząt. Gwarantujemy, że podściółki te - stosowane zgodnie z przeznaczeniem - są całkowicie bezpieczne dla Państwa pupili. Wyprodukowane zostały z naturalnych substancji pochodzenia roślinnego, nie zawierają składników szkodliwych czy drażniących. Ułatwiają zachowanie higieny i eliminują brzydkie zapachy.

Przy stosowaniu odpowiedniej podściółki posiadanie zwierzęcia nie musi wcale wiązać się z bałaganem. Mogą Państwo zdecydować się na zakup podściółek zapachowych, które maskują nieprzyjemne wonie np. kwiatowymi zapachami, lub podściółek bezzapachowych.