KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Podściółka dla gryzoni

Aktywne filtry

SUPER BENEK Pinio CYTRUS

SUPER BENEK Pinio CYTRUS

25,39 zł

(25,39 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
(2)
do 24h
SUPER BENEK Pinio TAJGA

SUPER BENEK Pinio TAJGA

25,39 zł

(25,39 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
(1)
do 24h
SUPER BENEK Corn Cat

SUPER BENEK Corn Cat

31,09 zł

(31,09 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
  • Brak na stanie
Brak na stanie
SUPER BENEK Pinio

SUPER BENEK Pinio

24,09 zł

(24,09 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
(5)
do 24h
CHICO żwirek DREWNIANY dla...

CHICO żwirek DREWNIANY dla zwierząt

17,99 zł -10 16,09 zł

(16,09 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
(5)
  • -10%
do 24h

Podściółka dla gryzoni

Podściółka dla gryzoni to niezbędny element wyposażenia każdej klatki dla małych gryzoni. Wykładamy nią dno, po to by zapewnić naszemu pupilowi komfort i wygodę. W sklepach zoologicznych oferowane jest wiele rodzajów podściółki, niestety, nie wszystkie z nich mogą być stosowane u każdego z gryzoni, nie wszystkie również sprzyjają bezpieczeństwu i higienie. Poniżej przedstawiamy główne rodzaje podściółki i zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

Na co zwracać uwagę przy zakupie podściółki dla gryzoni?

Doświadczeni hodowcy gryzoni zdążyli już przetestować różne rozwiązania i wiedzą najlepiej, jakiego rodzaju podściółki potrzebują ich pupile. Osoba, która dopiero od niedawna sprawuje opiekę nad zwierzęciem, może czuć się jednak trochę zagubiona przeglądając ofertę i nie wiedzieć, co powinna kupić. Z tego powodu przedstawiamy wady i zalety różnych rodzajów podściółki.

Rodzaje podściółki

  • Siano - nie powinno być stosowane jako podstawowy rodzaj podściółki, gdyż wilgotnieje i szybko pleśnieje, nie pozwalając na zachowanie higieny. Nie jest zbyt chłonne, przez co mocz zalega na dnie kuwety i wydziela nieprzyjemny zapach.
  • Trociny - Również nie charakteryzują się zbyt dużą chłonnością. Mogą być stosowane jako podściółka jedynie w przypadku mniejszych zwierząt, które wydzielają niewielką ilość moczu. Używajmy jedynie trocin znanego pochodzenia, gdyż w przeciwnym razie mogą one stać się źródłem zakażenia pierwotniakami
  • Żwirek drewniany - trociny sprasowane w formie pelletów. Żwirek drewniany wykazuje większą chłonność niż zwykłe trociny. Jego jedyną wadą jest fakt, że pył ze żwirku może drażnić drogi oddechowe zwierząt
  • Ściółka z kaczanów kukurydzianych - ściółka składająca się z wysuszonych i pokruszonych rdzeni kolb kukurydzianych. Dobrze chłonie wilgoć i zapachy, jest miękka i przyjemna w dotyku, dlatego dobrze nadaje się dla gryzoni.

Podściółki w ofercie sklepu Allezoo

W ofercie sklepu Allezoo mogą Państwo znaleźć szeroki wybór podściółek, które są odpowiednie dla różnych zwierząt. Gwarantujemy, że podściółki te - stosowane zgodnie z przeznaczeniem - są całkowicie bezpieczne dla Państwa pupili. Wyprodukowane zostały z naturalnych substancji pochodzenia roślinnego, nie zawierają składników szkodliwych czy drażniących. Ułatwiają zachowanie higieny i eliminują brzydkie zapachy.

Przy stosowaniu odpowiedniej podściółki posiadanie zwierzęcia nie musi wcale wiązać się z bałaganem. Mogą Państwo zdecydować się na zakup podściółek zapachowych, które maskują nieprzyjemne wonie np. kwiatowymi zapachami, lub podściółek bezzapachowych.

Opinie

5
s.krzysztof dnia 2019-11-28 dodał komentarz o tytule: Serdecznie polecam :)

Niedawno przyszła do mnie zamówiona podściółka dla gryzoni i w końcu mogłem wyłożyć klatkę mojego szczurka. Paczka przyszła szybko, produkt tani, czego chcieć więcej. Polecam!

5
Olga dnia 2020-05-09 dodał komentarz o tytule: Według mnie jedno z lepszych

Testowaliśmy już wiele ściółek, więc teraz przyszedł czas na Pinio - podłoże dla gryzoni. Według mnie to jedno z lepszych rozwiązań na początek, nie pyli, dobrze się rozkłada w klatce i nie drażni delikatnych stópek myszek. Dla mnie na razie jedna z najlepszych ściółek.

5
Daga dnia 2020-05-28 dodał komentarz o tytule: Dobra ściółka

U mnie zawsze gości ta sama ściółka dla gryzoni. Bardzo dobrze się sprawdza, a w AlleZoo kupuję ją znacznie taniej.

5
Anastazja dnia 2020-06-01 dodał komentarz o tytule: Lepsza niż poprzednia

Ta podściółka, którą wybrałam to strzał w dziesiątkę! Sprawdza się o wiele lepiej niż ta poprzednia, którą miałem.