Klatka dla królika

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Klatka dla królika

Nowoczesne klatki dla królików powinny charakteryzować się szeregiem cech, które sprawią, że będą one odpowiadać zarówno zwierzętom, jak i ich właścicielom. Warto zapoznać się z tymi cechami przed dokonaniem zakupu.

Wygodna i bezpieczna
Porządna klatka dla królika musi zapewnić zwierzęciu wygodę, ponieważ spędza ono w niej dość dużo czasu. Byłoby więc dobrze, gdyby królik polubił swój dom. Jest to możliwe wówczas, gdy ma on w klatce dość miejsca, by swobodnie się w niej poruszać, a w razie potrzeby zaszyć się w kącie i znaleźć odrobinę spokoju. Dlatego właśnie klatka dla królików musi być dość duża, większa niż na innych gryzoni.
Bezpieczeństwo musi się wiązać nie tylko samą konstrukcją klatki, ale również z materiałami, z których jest ona wykonana. W nowoczesnych klatkach zarówno elementy stalowe, jak i wykonane z tworzyw sztucznych dolne części, są zaprojektowane w sposób zapewniający maksymalne bezpieczeństwo, również w sytuacji, gdy musimy królika w klatce gdzieś przetransportować.

Stabilna i wytrzymała
Klatka dla królika musi być stabilna. Wraz ze wzrostem zwierzęcia pojawia się ryzyko przesuwania lub wywrócenia klatki. Dobrze zaprojektowana klatka będzie miała takie proporcje, które nie pozwolą na jej przemieszczanie. Szerokie i stosunkowo głębokie dno sprawi że będzie ona stabilna i trudna do przesunięcia, a jej wywrócenie będzie niemożliwe.
Jeżeli klatka dla królików ma służyć jako mieszkanie dla zwierzęcia przez kilka lat, na pewno musi ona też być wytrzymała. Oznacza to że dno musi być wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, zaś pręty klatki powinny być odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne.

Czysta i estetyczna
Każda klatka dla królika musi być sprzątana, jednak od tego jak jest zbudowana zależy czy sprząta się ją łatwo, czy też utrzymanie w niej czystości wymaga większego zachodu. Dlatego ważne jest, by konstrukcja pozwalała na łatwy demontaż klatki, dzięki czemu można będzie szybko i sprawnie posprzątać wnętrze.
Oczywiście klatka dla królików powinna też być estetyczna, czyli po prostu powinna ładnie wyglądać. Nowoczesne klatki w niczym nie przypominają tych dawnych, ponurych i brzydkich. Cieszą oko interesującymi kolorami dna i czystymi metalicznymi lub emaliowanymi prętami.