KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Wapienka dla gryzoni

Aktywne filtry

Wapienka dla gryzoni jako element pełnowartościowej diety

Jednym z zadań właściciela gryzonia jest zadbanie o właściwy poziom życia zwierzęcia. Należy więc zapewnić mu odpowiednią klatkę lub akwarium, zabawki oraz pożywienie. Niezbędnym elementem tego ostatniego są wapienka dla gryzoni.

Specyficzne potrzeby każdego gryzonia

Jedną z cech charakterystycznych gryzoni są nieprzerwanie wzrastające siekacze, ulokowane parami zarówno w żuchwie, jak i w szczęce. Bez siekaczy gryzonie nie są w stanie funkcjonować, ponieważ używają ich do jedzenia. W warunkach naturalnych siekacze służą również do obrony oraz kopania jam.

Niebezpieczeństwem dla gryzoni jest nie tylko utrata siekaczy, ale również ich za duży wzrost. Z tego powodu każdy właściciel gryzonia musi zadbać o dostarczenie zwierzęciu pożywienia oraz zabawek, które umożliwią regularne ścieranie siekaczy, a co za tym idzie, zadbanie o ich właściwą długość. Jednym z takich elementów są wapienka dla gryzoni.

Czym jest wapienko dla gryzoni?

Wapienkami dla gryzoni nazywa się wapienne kostki, które w swoim składzie oprócz wapnia zawierają często również inne, niezbędne gryzoniom minerały, jak fosfor lub sód. Są elementem pożywienia, który powinien być obecny w codziennej diecie gryzonia.

Wapienka są jednym ze źródeł minerałów, które bezpośrednio przyczyniają się do poprawy stanu układu kostnego zwierzęcia oraz wpływają na jego prawidłowy rozwój. Jest to szczególnie ważne w przypadku zwierząt hodowlanych, które żyją poza naturalnym środowiskiem i nieraz narażone są na upadek z dużej wysokości. Zapewnienie gryzoniowi stałego dostępu do wapienka powoduje, że zwierzę może zaspokoić swoje zapotrzebowanie na minerały zawsze wtedy, kiedy jest to konieczne. Ważne jest zatem, aby pozostawić wapienko w klatce nawet w przypadku, w którym gryzoń przez dłuższy czas się nim nie interesuje.

Wapienko ma jeszcze jedną, bardzo istotną zaletę. Dzięki swojej strukturze i twardej budowie, jest doskonałym elementem pozwalającym gryzoniowi na ścieranie stale rosnących siekaczy. Zwierzę instynktownie, próbując "odskubać" kawałek kostki, trze siekaczami o jej powierzchnię, co powoduje ich ciągłe skracanie. Co ważne, jest to proces naturalny, dlatego niepotrzebne są dodatkowe zabiegi mające na celu zadbanie o odpowiednią długość siekaczy. Gryzoń sam może regulować proces wzrastania oraz ścierania siekaczy.

Wapienko dla gryzoni jest więc niezbędnym elementem pożywienia tych zwierząt. W połączeniu z innymi przysmakami podawanymi, np. w formie kolby lub szyszek, stanowi element składowy zbilansowanej i pełnowartościowej diety gryzonia.

Wapienka dla gryzoni w naszej ofercie

W ofercie naszego sklepu znaleźć można szeroki wybór wapienek dla małych i dużych gryzoni. Dostępne są zarówno kostki wapienne naturalne, jak również aromatyzowane owocami lub warzywami, co znacznie podnosi ich walory smakowe oraz zapachowe. Dzięki dodatkowym aromatom, gryzonie chętniej korzystają z wapienek. Oferujemy kostki wapienne w kilku gramaturach, dzięki czemu można dopasować ich rozmiar do wielkości i potrzeb gryzonia.

Opinie

5
krzysiek dnia 2019-11-29 dodał komentarz o tytule: Warto kupić!

Wapienka dla gryzoni są kluczowe w codziennej diecie. Warto na nie postawić, jeżeli zależy wam na zdrowiu i dobrym samopoczuciu pupilów.

5
Monika Kowalewska dnia 2020-03-20 dodał komentarz o tytule: Dobry wybór dla gryzoni

Chciałam uzupełnić dietę moich gryzoni, więc zdecydowałam się na wapienko dla gryzoni. Wybór jest duży, a wapienka w różnych smakach i do tego z witaminami. Super wybór!

5
Sylwester dnia 2020-07-09 dodał komentarz o tytule: Szeroka oferta

W Waszej ofercie zawsze znalazłem wapna dla gryzoni w dobrej cenie. Są różne rodzaje, więc jest w czym wybierać.

5
Łukasz Z. dnia 2020-07-14 dodał komentarz o tytule: Dobry produkt

Bardzo dobre wapno dla gryzoni. Ja kupuję je raz na jakiś czas, bo naprawdę długo jest w klatce. Dobre uzupełnienie diety gryzoni.

5
AREK dnia 2020-07-16 dodał komentarz o tytule: Wszystko ok

Pierwszy raz kupiłem wapno. Gryzonie bardzo zadowolone, więc chyba im pasuje. Na pewno wrócę po kolejne następnym razem.