Filtry do akwarium

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 49 elementów
Filtry do akwarium

Odpowiednio dobrany filtr do akwarium pomoże nam oczyścić wodę ze znajdujących się w nim zbędnych substancji, które mogłyby zagrażać zdrowiu naszych rybek. Akwarium jest małym zbiornikiem wodnym, więc nie oczyści się samo, musimy stosować do tego celu odpowiednie filtry do akwarium, które sprawią, że woda będzie krystalicznie czysta i przejrzysta. Wybór odpowiedniego filtra może wydawać się rzeczą bardzo skomplikowaną. Wcale taki nie jest, pod warunkiem, że zwrócimy uwagę na kilka aspektów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając filtry do akwarium?
Wybierając filtr do akwarium, zwróćmy uwagę na kilka podstawowych zasad, a będziemy pewni, że będzie dobrze funkcjonował w naszym akwarium. Przede wszystkim, zwróćmy uwagę na jego wydajność. Musi być odpowiednia w stosunku do litrażu akwarium. Jeśli posiadamy akwarium o dużym litrażu, będziemy potrzebowali bardziej wydajnego filtra. Ważna jest również pojemność filtracyjna, którą dobieramy w zależności od wielkości akwarium i rodzaju rybek, które hodujemy. Filtr również powinien być trwały, bezpieczny i cichy, aby jego praca nie przeszkadzała nam w codziennym funkcjonowaniu.

Rodzaje filtrów do akwarium
W naszym sklepie znajdą Państwo filtry do akwarium różnych rodzajów. Mogą państwo wybrać zarówno filtry wewnętrzne jak i zewnętrzne. Filtry wewnętrzne doskonale sprawdzą się w mniejszych akwariach: są one zwykle bardzo wydajne i zapewniają szeroki przepływ wody, jednak ze względu na ograniczone rozmiary niemożliwe jest zastosowanie obszernego medium filtracyjnego. W większych zbiornikach najczęściej stosowane są filtry zewnętrzne, filtry wewnętrzne mogą się w takim przypadku sprawdzić jako dodatkowe, wspomagające.

Filtry zewnętrzne możemy podzielić na filtry kaskadowe i kubełkowe. Kaskadowe są niezwykle łatwe w użyciu, doskonale sprawdzają się przy małych i średnich akwariach. Przy największych warto wybrać filtry kubełkowe, są one droższe, ale doskonale sprawdzają się we wszystkich akwariach.

Wybierając filtr do akwarium z oferty naszego sklepu, mogą być Państwo pewni, że jeśli tylko dopasują go odpowiednio, będzie on skutecznie filtrował wodę w akwarium i się nie zepsuje przez długi czas.