Kaganiec dla psa

Pokazuje 1 - 17 z 17 elementów
Kaganiec dla psa

Kaganiec dla psa - podstawowy gadżet dla każdego właściciela czworonoga

Bez względu na to, czy Twój pies jest agresywnym rottweilerem, czy potulnym jamniczkiem, powinieneś wyposażyć do w wygodny kaganiec. Jest to gadżet, który doskonale sprawdza się szczególnie w wypadku podróży z pupilem środkami transportu publicznego, np. tramwajem czy autobusem. Jest także bardzo przydatny podczas spacerów, ponieważ zapewnia dobrą kontrolę właściciela nad czworonożnym przyjacielem. Zapobiega też nieplanowanym posiłkom zbieranym z trawnika oraz agresywnym zachowaniom psa w stosunku do przechodniów. Kaganiec świetnie się sprawdza także w sytuacjach stresowych, np. podczas wizyty u weterynarza. Psa jednak najpierw trzeba nauczyć korzystania z kagańca. Zakładanie i noszenie tego gadżetu na początku może być dla psa niemiłym przeżyciem, ale kilka psich smakołyków szybko go przekona.

Wybór kagańca nie powinien być przypadkowy, a powinien kierować się przede wszystkim wygodą naszego czworonoga. Gadżet ten musi być wytrzymały i dostosowany do wielkości, rasy i temperamentu psa. Nie powinien ocierać wrażliwego nosa psa, a także utrudniać oddychania i zaciskać pyska.

Kaganiec dla psa. Gadżet, który powinieneś mieć pod ręką

Najważniejszym rozmiarem, na który musimy zwrócić uwagę przy wyborze kagańca dla psa, jest obwód kufy, czyli miejsca na najszerszą część pyska. Średnica kagańca powinna być dobrana tak, aby pies mógł swobodnie otworzyć pysk, natomiast jego długość powinna być ustalona tak, aby kaganiec nie stykał się z nosem psa. Pies powinien mieć także możliwość swobodnego dyszenia, ponieważ w taki sposób ochładza swój organizm.

A jaki materiał najlepiej wybrać?

Przyjęło się, że małe psy powinny nosić kagańce z materiału, średnie i nieco bardziej agresywne – ze skóry, a duże i bardziej agresywne psy – metalowe i skórzane. W naszej ofercie mamy także kagańce dostosowane do konkretnej rasy psa i długości jego pyska, np. dla owczarka niemieckiego. W przypadku psów rasowych najlepiej wybierać takie kagańce, ponieważ są najwygodniejsze dla naszych czworonogów. Posiadamy także obroże uzdowe, które pomagają kontrolować niepożądane zachowania czworonoga, takie jak ciągnięcie na smyczy.