Kaganiec dla psa

Pokazuje 1 - 16 z 16 elementów
Kaganiec dla psa

Kaganiec to podstawa

Bez względu na stopień agresywności psa i jego temperament każdy właściciel powinien wyposażyć swojego pupila w kaganiec. Jest bardzo dużo sytuacji kiedy jest on niezbędny. Kaganiec dla psa idealnie sprawdza się podczas jazdy środkami komunikacji np. pociągiem, autobusem itd. Ponadto kaganiec dla psa jest bardzo przydatny podczas spacerów, gdyż zapewnia bardzo dobrą kontrolę nad czworonożnym przyjacielem. Zapobiega nieplanowanym posiłkom zbieranym z trawnika oraz agresywnym zachowaniom w stosunku do przechodniów. Kaganiec przydatny jest także podczas wizyty u weterynarza..

Nauka od najmłodszych lat

Zakładanie kagańca nie dla każdego psa jest miłym przeżyciem. Warto więc oswoić psa z noszenia kagańca od najmłodszych lat, tak aby było to dla pupila czymś naturalnym.

Wygodnie dla psa

Dokonując wyboru kagańca dla psa należy kierować się przede wszystkim wygodą czworonożnego przyjaciela. Kaganiec musi być wytrzymały i nie może sprawiać bólu. Należy także dostosować kaganiec do wielkości, rasy i temperamentu psa. Kaganiec dla psa nie może zaciskać pyska i utrudniać oddychania, nie może także ocierać wrażliwego nosa.

Jak zmierzyć?

Najważniejszym rozmiarem, który musimy wziąć pod uwagę przy wyborze kagańca dla psa jest obwód kufy, czyli miejsce najszerszej części pyska. Średnica kagańca powinna być tak dobrana żeby pies mógł swobodnie otworzyć pysk, a tym samym dyszeć, ponieważ w ten sposób może schłodzić organizm. Drugim rozmiarem, który musimy uwzględnić jest długość kagańca, która odpowiada długości kufy. Ten rozmiar kagańca dla psa musi być nieco dłuższy od kufy tak, aby kaganiec nie stykał się z nosem psa. Kaganiec, a wielkość psa Przyjęło się, że małe psy powinny nosić kagańce materiałowe, psy średnie i nieco bardziej agresywne - skórzane, zaś psy duże i agresywne - metalowe, skórzane. Warto zastanowić się także nad kagańcem dedykowanym psom odpowiedniej wielkości np. kaganiec dla owczarka niemieckiego. Mają one odpowiednio wyprofilowane kształt do kształtu pyska. Posiadamy również obroże uzdowe, których zadaniem jest kontrolowanie niepożądanych zachowań psa, takich jak ciągnięcie na smyczy.