KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Koktajle dla gryzoni

Aktywne filtry

Mimo iż gryzonie są dosyć szeroką i zróżnicowaną grupą zwierząt, do której zaliczają się zarówno niewielkie myszki oraz chomiki, jak i dla przykładu większe króliki, to dobór odpowiedniego pożywienia dla każdego z nich nie jest większym problemem. Wszystkie gryzonie potrzebują bowiem do utrzymania prawidłowej kondycji oraz zdrowia podobnych substancji odżywczych. W ich przypadku duże znaczenie odgrywa jednakże nie tyle dobór konkretnego rodzaju jedzenia, ile jego forma. Powinna mieć ona postać suchej karmy albo niewielkich granulek, które ze względu na swój kształt pozwalają zwierzęciu na wygodne trzymanie go w łapkach, jak i również korzystnie wpływają na stan jego uzębienia.

Koktajle dla gryzoni

Jednym z najpopularniejszych, a zarazem najlepszych sposobów karmienia gryzoni jest podawanie im wieloskładnikowych koktajli, które znajdują się w ofercie sklepu AlleZoo. Są to dla przykładu różnego typu mieszanki zbóż, suszonych warzyw i owoców, jakie mogą być również urozmaicane dodatkowymi składnikami analitycznymi takimi jak naturalne białko i tłuszcz. Receptury gotowych miksów, złożonych z naturalnych, niewspomaganych konserwantami oraz innymi substancjami chemicznymi składników, są specjalnie opracowywane po to, aby jak najlepiej dostosować je do wymagającej i specyficznej diety każdego gryzonia. Podawane mu jako główne źródło pożywienia albo jako przekąski, koktajle zapewniają zwierzęciu odpowiednią ilość potrzebnych mu do prawidłowego rozwoju oraz utrzymania zdrowia witamin, mikro- oraz makroelementów, jak i również innych składników odżywczych.

Produkty dla gryzoni znajdujące się w ofercie AlleZoo mają różną formę: makaronu do gotowania z owocami, standardowej mieszanki suszonych zbóż oraz warzyw, uzupełniającego dietę koktajlu z suszonych owoców, a także granulowanych suszonych warzyw. Szeroki asortyment pożywienia dla gryzoni pozwala na stworzenie urozmaiconej, pełnowartościowej diety zwierzęcia.

Jak karmić gryzonia?

Według specjalistów podstawowym źródłem pożywienia gryzonia powinny być produkty suche, takie jak właśnie koktajle. Na rynku dostępne są na przykład mieszanki suszonych warzyw, mieszanki zbóż albo łączące te dwa składniki miksy wieloskładnikowe, dlatego produkty tego typu mogą mieć różne składy, z którymi warto zapoznać się przed zakupem. Komponując sposób żywienia chomika czy kawi, dobrze jest co jakiś czas zmieniać podawane mu produkty, urozmaicając tym samym jego dietę.

Ziarno czy granulki- co wybrać dla gryzonia?

Poza mieszankami ziaren na sklepowych półkach właściciele gryzoni mogą również odnaleźć liczne granulaty, które tylko z pozoru łudząco przypominają ziarno. Granulki są bowiem produktem ekstradowanym- czyli, najprościej mówiąc, łączącym w sobie wszystkie elementy, z jakich składa się mieszanka. W procesie wytłaczania w znacznej temperaturze oraz pod wysokim ciśnieniem poszczególne składniki zmieniają swój rozmiar i inne właściwości, dzięki czemu łatwo łączą się ze sobą, tworząc jedną zbitą granulkę. Z tego powodu pokarm w granulkach jest świetnym rozwiązaniem w przypadku nieco wybrednych gryzoni, które mają w zwyczaju wyjadać z miski tylko te ziarna lub warzywa, jakie najbardziej im smakują. Spożywając je razem z innymi, mniej lubianymi przez niego ziarnami w skondensowanej formie, chomik nie odrzuca żadnego ze składników, który dostarcza mu koniecznych dla jego zdrowia mikroelementów oraz witamin.

Jeśli zastanawiasz się co wybrać to wiedz, że takie wyjątkowe mieszanki, zawierające granulat, ziarna i wiele innych składników znajdziesz w bogatych koktajlach dla gryzoni w naszej ofercie!

Opinie

5
Madzia dnia 2019-12-02 dodał komentarz o tytule: Solidna dawka witamin

Tutaj zawsze znajdę coś dobrego dla swoich chomików. Tym razem postawiłam na koktajle dla gryzoni i jestem pewna, że zasmakowały moim maluszkom!

5
Angela96 dnia 2020-06-15 dodał komentarz o tytule: Wszystko dla gryzoni

Często kupuję Vitapol koktajl dla gryzoni, bo to dobra jakość i pełne ziarno. Wszystko, czego potrzebują gryzonie!

5
Patka dnia 2020-06-17 dodał komentarz o tytule: Gotowe mieszanki

Ja wybieram gotowe mieszanki, więc koktajl dla gryzoni i królika to dobry wybór. Mogę kupować jedną karmę i podawać obu gryzoniom.

5
Bartosz dnia 2020-07-09 dodał komentarz o tytule: Duży wybór

Zawsze kupuje koktajl dla gryzoni u Was, bo macie naprawdę dobrą cenę. Duży wybór produktów dla gryzoni.

5
Renata dnia 2020-07-14 dodał komentarz o tytule: Dobry wybór

Kupuję ten sam koktajl dla królika od lat, bo sprawdza się najlepiej. Poprzedniego królika też karmiłam tą karmą. Dobrze skomponowane składniki.