KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

POKAŻ WYNIKI

Filtry do oczek i stawów

Aktywne filtry

Filtry do oczka wodnego w ofercie sklepu AlleZoo!

Filtry do oczka wodnego są urządzeniami, które służą do oczyszczania i filtrowania wody w oczku wodnym. Służą do usuwania zanieczyszczeń, takich jak martwe rośliny, liście, zanieczyszczenia organiczne, glony i bakterie. Filtry te również pomagają utrzymać odpowiedni poziom tlenu w wodzie, co jest kluczowe dla zdrowia ryb i innych mieszkańców oczka wodnego. Możemy wyróżnić filtry przepływowe oraz filtry ciśnieniowe, które różnią się systemem czyszczenia. Wybierając filtr, należy mieć na uwadze pojemność zbiornika, a także to, czy jest on zarybiony, czy nie.

Filtr przepływowy jest zazwyczaj montowany w stawach średniej oraz dużej wielkości. Jest osadzony zazwyczaj ponad lustrem wody przy brzegu oczka wodnego lub stawu, ponieważ woda z filtra spływa do zbiornika. Jest to konieczne ze względu na grawitacyjny spływ wody. Filtr składa się z komory filtracyjnej, w której znajduje się filtr oraz pompy, która generuje przepływ wody. Filtr do oczka wodnego jest zwykle wykonany z tworzywa sztucznego. Filtry przepływowe wyposażone w lampy UV umieszcza się pod wodą.

Filtr ciśnieniowy z kolei jest w całości zakopany przy oczku wodnym. Działa w prosty sposób, który polega na oczyszczaniu wody pod ciśnieniem. To rozwiązanie sprawdza się zazwyczaj w przypadku mniejszych zbiorników. Filtr ciśnieniowy do oczek wodnych działa na zasadzie różnicy ciśnienia między stroną wejściową a wyjściową, dzięki czemu zanieczyszczenia są oddzielane od czystej wody. Filtr ciśnieniowy składa się z komory filtracyjnej, w której się on znajduje oraz mechanizmu, który generuje ciśnienie. Filtry ciśnieniowe są zwykle wykonane z tworzywa sztucznego.

Skuteczny filtr do oczka wodnego zapewnia filtrację mechaniczną, ale także biologiczną. Dobry wybór filtra zapewnią czystą wodę w oczku wodnym. Systemy filtracyjne sprawiają, że woda w stawie nie zielenieje i nie mętnieje. Wysoka jakość wody, którą zapewnią filtry to dobre warunki dla ryb oraz innych mieszkańców oczek wodnych. Dzięki wykorzystaniu systemu filtracji mechanicznej pozbędziesz się ze swojego zbiornika większych zanieczyszczeń zalegających w wodzie, które mogą pogarszać walory estetyczne Twojego oczka.

Filtr do stawu – najlepsza jakość tylko w AlleZoo!

Istnieją różne rodzaje filtracji, takie jak mechaniczne, biologiczne i chemiczne. Filtracja mechaniczna polega na usuwaniu zanieczyszczeń z wody za pomocą sita lub filtra węglowego. Filtracja biologiczna wykorzystuje bakterie do rozkładania zanieczyszczeń organicznych. Filtracja chemiczna natomiast polega na usunięciu zanieczyszczeń z wody poprzez zastosowanie chemikaliów, takich jak chlor. Wszystkie filtry są ważne dla utrzymania czystej wody w oczku wodnym i powinny być dostosowane do wielkości i rodzaju oczka wodnego.

Jak każdy wie, stawy ogrodowe są aktywnymi biologicznie systemami, które dają schronienie nie tylko rybom, ale także innym organizmom okolicznej fauny i flory. W naturalnym zbiorniku użycie filtrów jest zbędne, ze względu na to, że radzą sobie one same z utrzymaniem równowagi biologicznej. Oczka wodne mają jednak pewne ograniczenia, dlatego, jeżeli zostawisz swój staw bez filtrów, może dojść do namnażania się sinic oraz zielenic, a także szlamu na dnie, przez co woda może zacząć śmierdzieć i źle wyglądać.

Filtr do oczka wodnego zagwarantuje Ci, że Twoje ryby będą zdrowe i szczęśliwe. Przy wyborze filtra do oczka wodnego trzeba pamiętać, że długość węża oraz różnica wysokości, na którą pompa musi wypompowywać wodę, ma wielkie znaczenie, ze względu na to, że każda pompa ma swoją wydajność, która jest nazywana krzywą przepływu. Im wyżej woda musi zostać wypompowana, tym wydajność pomp będzie mniejsza. Żeby jak najbardziej zmniejszyć straty wydajności przepływu, trzeba wybrać jak największy wąż.

Filtry do stawu ogrodowego – estetyczne oczka wodne w Twoim ogrodzie!

Istnieją także filtry z systemem samoczyszczenia, ich wydajność jest bardzo dobra. W taką pompę warto zaopatrzyć się w przypadku dużych zbiorników wodnych. Filtry z systemem samoczyszczenia są praktycznie bezobsługowe, dzięki czemu możesz cieszyć się pięknym oczkiem wodnym bez dużych nakładów pracy. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór filtrów do oczek wodnych oraz stawów. Do każdego z nich istnieje możliwość montażu dodatkowo zakupionej lampy UV.

System filtrów powinien pracować nieprzerwanie od pierwszych dni wiosny, aż do jesieni, ponieważ organizmy żyjące z pobierania składników odżywczych z wody wymagają ciągłego jej przepływu. Ważne jest również przygotowanie filtra i oczka wodnego na zimę. W przypadku urządzeń nieprzystosowanych do niskich temperatur należy je zabezpieczyć i najlepiej przenieść do pomieszczenia o dodatniej temperaturze, dzięki temu unikniesz uszkodzeń tego sprzętu. 

W przypadku niektórych urządzeń, takich jak pompy, możliwe jest ich przechowywanie zanurzonych w wodzie, co pozwala na ich ochronę przed mrozem. Pamiętaj, że regularna konserwacja pozwala na dłuższe i bezproblemowe użytkowanie filtra, a także zapewnia lepsze warunki dla roślin i ryb znajdujących się w oczku wodnym. Filtry pełnią swoją funkcję najlepiej, kiedy woda ma co najmniej 8 stopni Celsjusza. Przy niskich temperaturach nie rozwijają się mikroorganizmy, które pomagają w biologicznym oczyszczaniu stawu.

Efektywne oczyszczanie zbiornika wodnego jest możliwe tylko wtedy, gdy filtr działa cały czas. Jednak w praktyce zwykle, małe zbiorniki oczyszcza się zwykle co 2-3 godziny, a większe co 8-10 godzin. Ważne jest również, żeby wybierać urządzenia energooszczędne, minimalizując w ten sposób koszty eksploatacji. Instalując filtr, trzeba pamiętać o umieszczeniu go z dala od pompy, zapewniając prawidłowy przepływ wody. 

Czasami jedno urządzenie może nie wystarczyć do obsługi filtra w zbiorniku, dlatego warto rozważyć zastosowanie dwóch słabszych pomp, które będą tańsze w eksploatacji niż jedna duża. Zaleca się, żeby ten sprzęt w ciągu godziny przepompowywał przynajmniej połowę objętości wody zbiornika. Dlatego w oczku lub stawie o pojemności 6000 litrów, optymalny przepływ wody powinien wynosić 3000 litrów na godzinę. Jeśli w zbiorniku znajduje się dużo ryb, parametry urządzeń powinny być jeszcze wyższe.

W naszym sklepie internetowym AlleZoo możemy Ci zagwarantować świetną jakość oferowanych przez nas produktów, a także fachową obsługę klienta, doradztwo, sprawną wysyłkę oraz konkurencyjne ceny. Zamów już dziś i sam się przekonaj, że dołożymy wszelkich starań, aby Twoja paczka dotarła do Ciebie najszybciej, jak to tylko możliwe. Kup filtr do oczka wodnego i ciesz się czystą wodą!

Opinie

5
Jula dnia 2019-11-29 dodał komentarz o tytule: Znane firmy, dobry wybór

W AlleZoo zawsze kupuję jedzenie dla moich zwierząt, ale nie spodziewałam się, że macie również filtry do stawu. Staw dopiero zakładam, więc musiałam skompletować wszystkie niezbędne elementy. Dzięki AlleZoo!

5
michał_p dnia 2019-12-27 dodał komentarz o tytule: Polecam, sprawdza się

Nie wiedziałem, jaki wybrać filtr do stawu rybnego. W AlleZoo znalazłem może i niewielki wybór, ale wszystko jest opisane tak dobrze, że od razu wiedziałem, czego potrzebuję. W tym sklepie dba się o Klienta!

5
Kamil dnia 2020-01-02 dodał komentarz o tytule: Produkty dobrych producentów

W ofercie znalazłem wysokiej jakości filtry do stawów rybnych. Widzę, że AlleZoo ma w ofercie filtry dobrych producentów oraz wiele innych produktów, dzięki czemu można skompletować wszystko, co potrzebne.

5
Marcin dnia 2020-01-30 dodał komentarz o tytule: Znane marki

Przejrzałem wszystkie filtry do oczek i stawów i nadal nie wiedziałem, jaki będzie odpowiedni do mojego oczka wodnego. Zadałem pytanie AlleZoo i dostałem bardzo merytoryczną odpowiedź, która pomogła mi wybrać

4
Adrian S dnia 2020-02-06 dodał komentarz o tytule: Ekspresowa dostawa

Cztery dni temu złożyłem zamówienie, a dzisiaj filtry do stawu rybnego już pracują! Za podejście do klienta i cenę należy się 5 gwiazdek!

5
Albert 89 dnia 2020-02-13 dodał komentarz o tytule: Szeroka oferta filtrów

Wybrałem duży filtr do oczka wodnego, bo moje oczko jest naprawdę spore. Filtr dobrze sprawdzał się całe lato. Woda była czysta i bez glonów.

5
Sławomir Dworak dnia 2020-05-19 dodał komentarz o tytule: Profesjonalna obsługa

Wraz ze szwagrem musieliśmy wyposażyć się w filtry do dużych stawów, bo mimo wszystko nasz poprzedni sprzęt nie dawał rady. Czekamy z niecierpliwością na przesyłkę i od razu dziękujemy za doradztwo ;) Teraz wiemy, jakie błędy popełniliśmy przy poprzednich zakupach.

5
Kacper dnia 2020-11-02 dodał komentarz o tytule: Działa jak należy

Filtr do wody ze stawu z AlleZoo filtruje perfekcyjnie! Nigdy nie byłem zadowolony tak bardzo z żadnego filtra. Wysyłka zawsze w terminie, a produkt bez wad! Pozdrawiam!

5
Olek dnia 2020-11-06 dodał komentarz o tytule: Bardzo dobre filtry

Zastanawiałem się jakie filtry do stawów rybnych będą odpowiednie dla moich wodnych przyjaciół. Na Waszej stronie znalazłem świetną ofertę, nie zastanawiając się długo, zakupiłem filtry. Jestem bardzo zadowolony :)