KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Podłoża i żwirki do akwarium

Aktywne filtry

TETRA Complete Substrate

TETRA Complete Substrate

41,39 zł
Wybierz
Wybierz
x
  • Brak na stanie
Brak na stanie

Chcąc dodać do swojego akwarium trochę zieleni niezbędne jest przygotowanie odpowiedniego podłoża dla roślin. Jest ono kluczowe w prawidłowym rozwoju roślin gdyż zaopatruje je w niezbędne substancje odżywcze. Ponadto, podłoże dodaje całemu akwarium kolorytu, przez co sprawia jeszcze większe wrażenie.

Rodzaje podłoża do akwarium

Podłoża i żwirki do akwarium można ogólnie podzielić na kilka typów:

  1. Pierwszym rodzajem jest podłoże jałowe. Składa się ono z samego żwiru. Ogólne zalecenia mówią, iż granulacja tego typu podłoża powinna mieścić się w zakresie od 2 do 6 mm. Znaczy to tyle, że poszczególne ziarenka powinny posiadać średnicę w tym zakresie. Tak przygotowany żwirek zaleca się przede wszystkim dla roślin, które rozwijają system korzeniowy. Jeśli akwarysta nie planuje sadzenia roślin, granulacja żwirku może być wyższa. W przypadku zbyt drobnych cząstek, może się okazać, że gleba jest zbyt mocno zbita. Nie jest to pożądane w przypadku roślinek z systemem korzeniowym, gdyż może dojść do powstawania stref beztlenowych, w rezultacie czego, korzenie roślin mogą po prostu zgnić. Istotny jest również skład podłoża, ponieważ niektóre pierwiastki mogą sprawiać, iż woda stanie się twarda.

  2. Kolejnym typem są podłoża podżwirowe. Charakteryzuje je możliwość utworzenia bardzo dobrych warunków do rozrostu systemu korzeniowego roślin. Tego typu podłoża, zwane również substratami podżwirowymi, posiadają odpowiednio zbilansowane makro- oraz mikroelementy. Po położeniu substratu podżwirowego na dno akwarium, przykrywa się je następnie warstwą zwykłego żwirku, aby zapobiec zbyt szybkiemu rozpuszczaniu się substancji odżywczych.

  3. Trzecim typem podłoża są gotowe substraty. Jest to rozwiązanie najbardziej zaawansowane. Tego typu grunt akwariowy posiada odpowiednią granulację, a ponadto uwalniają elementy odżywcze oraz stabilizują pH wody. Niestety, w parze z najwyższą jakością idzie najwyższa cena, gdyż takie podłoża są dość kosztowne.

Jaka jest rola roślinek akwariowych?

Podłoża i żwirki do akwarium stanowią podstawę jeżeli akwarysta chce hodować roślinki w swoim zbiorniku. Nasuwa się jednak pytanie, po co w ogóle sadzić roślinki w akwarium? Rośliny akwariowe pełnią wiele funkcji w zbiorniku. Przede wszystkim produkują tlen i stabilizują środowisko wodne. Co ciekawe, rośliny akwariowe hamują rozrost glonów. Dzięki nim tworzy się mikroklimat, który przyczynia się do rozwoju planktonu w akwarium, same będąc pożywieniem dla niektórych gatunków ryb. Dla wielu gatunków ryb stanowią schronienie oraz miejsce, gdzie mogą się one rozmnażać. Nie można zapomnieć również, iż rośliny akwariowe dodają kolorytu i zwiększają estetykę całego akwarium.

Podłoża i żwirki do akwarium

Żwirki oraz podłoża akwariowe są podstawą, jeżeli chodzi o hodowlę roślinek wodnych. Wybór odpowiedniego gruntu akwariowego sprawi, że rośliny będą miały bardzo dobre warunki do rozwoju. To z kolei zaprocentuje komfortem życia ryb akwariowych. Poprzez przemyślany wybór roślin można utworzyć piękne kompozycje dekorujące wnętrze akwarium. Przed dokonaniem zakupu podłoża, warto zaznajomić się z warunkami w jakich naturalnie żyją dane rośliny.

Opinie

5
Madzia dnia 2019-09-28 dodał komentarz o tytule: Dobry żwirek do akwarium

Nie wiedziałam, jakie podłoże najlepiej sprawdzi się w akwarium. Czytałam poradniki w AlleZoo i wybrałam żwirek do akwarium. Dobrze się sprawdza, a czyszczenie osadu nie jest trudne.

5
Kaczmarek.K dnia 2020-06-19 dodał komentarz o tytule: Wszystko mam pod nosem

W AlleZoo znalazłem najlepsze podłoża i żwirki do akwarium. Duża pojemność i stosunkowo dobra cena. Doceniam takie podejście do klienta.

5
Piotrek dnia 2020-06-22 dodał komentarz o tytule: Ja jestem zadowolony

U mnie żwirek akwarystyczny to must have, nie dość, że dobrze się prezentuje to jeszcze jest mega praktyczny. W AlleZoo znajduję naprawdę dobrej jakości żwirki, więc niejeden mam już przetestowany. Dzięki za szybką wysyłkę.

5
adrianna.aleksandra dnia 2020-06-30 dodał komentarz o tytule: Polecam jak najbardziej

Podłoża do akwarium bywają różnorakiej jakości i nie zawsze trafi się na takie, które nam i rybkom odpowiada. Jak na razie zamawiałam tylko z AlleZoo i nie zawiodłam się ani razu.

5
Karolina dnia 2020-07-23 dodał komentarz o tytule: Podłoże to podstawa

Dobre podłoże do akwarium to podstawa. Moim zdaniem to bardzo ważne, aby zaczynać od samego początku z wysoką jakością produktów.