KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Higiena jamy ustnej kota

Aktywne filtry

Higiena jamy ustnej kota, to bardzo ważna sprawa!

Zęby kota potrzebują opieki, tak samo, jak Twoje – trzeba je myć i regularnie sprawdzać stan zdrowia u weterynarza. Jak przyzwyczaić kota dot zabiegów higieny jamy ustnej? To łatwiejsze, niż myślisz!

Higiena jamy ustnej kota – jak zacząć?

Od razu ostrzegamy – nie jest to takie proste. Będzie wymagało od Ciebie bardzo dużo cierpliwości. Pamiętaj, żeby nie naciskać na swojego zwierzaka, przyzwyczajanie do zabiegów higieny jamy ustnej lepiej przeprowadzać stopniowo i powoli. Poniżej znajduje się kilka ważnych kroków:

  • co jakiś czas próbuj odchylać wargi kota, przyzwyczaj go do swojego dotyku,
  • nałóż specjalną pastę na zęby, dziąsła i policzki pupilowi, tak, żeby z łatwością mógł ją zlizać,
  • gdy Twój ulubieniec przyzwyczai się do pasty, możesz spróbować nakładać ją specjalną szczoteczką.

Do czego prowadzi brak higieny jamy ustnej kota?

W wyniku zaniedbania zwierzaka mogą pojawić się niebezpieczne dla jego życia objawy – choroby zębów, nerek czy serca. Wymagana jest stała obserwacja kota, systematyczne wizyty u lekarza oraz dbanie o jego higienę, aby uniknąć przykrych konsekwencji. Ważna jest odpowiednia opieka, kot to członek Twojej rodziny, jesteś za niego odpowiedzialny. Pamiętaj, żeby poświęcać mu trochę swojego czasu, pobaw się z nim, poprzytulaj i zadbaj o jego zdrowie. Na pewno jakoś Ci się odwdzięczy.

Opinie

5
Anna dnia 2019-10-29 dodał komentarz o tytule: Produkty Allezoo zawsze pomagają!

Dla mnie czyszczenie zębów kota to zawsze duże wyzwanie. Mój Marcel tego po prostu nie znosi, kiedy widzi szczoteczkę - od razu ucieka. Dlatego też kupiłam w AlleZoo Spray, mam nadzieję, że dobrze się sprawdzi!

5
Dominika dnia 2020-02-03 dodał komentarz o tytule: Jestem zadowolona z pasty

Z produktami AlleZoo w końcu mam wrażenie, że mycie zębów kotu przynosi pozytywne rezultaty. Wcześniej, z produktami innych sklepów po prostu nie widziałam żadnej różnicy. Teraz jest znacznie lepiej!

5
Jagoda Morawska dnia 2020-03-04 dodał komentarz o tytule: Świetne porady

Jak dbać o zęby kota? Myślałem, że to nieistotne, ale pierwsza wizyta u weterynarza całkowicie zmieniła moje podejście. Od tego czasu regularnie dodaję te produkty do swojego koszyka i wam polecam to samo!

5
Petrycjusz80 dnia 2020-04-01 dodał komentarz o tytule: Polecam

Nie miałem pojęcia, że czyszczenie zębów u kota może być tak proste i skuteczne! Brawo Allezoo, tego potrzebowałem :)

5
Jan Nowacki dnia 2020-04-09 dodał komentarz o tytule: Poszło gładko

W końcu wiem, jak myć kotu zęby, żeby to przynosiło jakiekolwiek efekty. Wcześniej wychodziło mi to raczej miernie, ale na swoją obronę mogę powiedzieć, że nie miałem takich produktów!