KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

 • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Pokarm dla paletki

Aktywne filtry

TETRA Discus

TETRA Discus

13,19 zł
Wybierz
Wybierz
x
 • Brak na stanie
Brak na stanie
Tropical D-ALLIO PLUS GRANULAT

Tropical D-ALLIO PLUS GRANULAT

5,19 zł

(5,19 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
 • Brak na stanie
Brak na stanie
Tropical DISCUS GRAN D-50 PLUS

Tropical DISCUS GRAN D-50 PLUS

8,09 zł

(8,09 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
 • Brak na stanie
Brak na stanie
Tropical ASTACOLOR

Tropical ASTACOLOR

10,29 zł

(10,29 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
 • Brak na stanie
Brak na stanie
Tropical D-ALLIO PLUS

Tropical D-ALLIO PLUS

9,49 zł

(9,49 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
 • Brak na stanie
Brak na stanie
Tropical D-VITAL PLUS

Tropical D-VITAL PLUS

11,79 zł

(11,79 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
 • Brak na stanie
Brak na stanie
Tropical D-50 PLUS

Tropical D-50 PLUS

5,49 zł

(5,49 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
 • Brak na stanie
Brak na stanie

Pokarm dla paletki

Choć wielu osobom wydawać by się mogło, że paletki mogą jeść naprawdę wszystko, w rzeczywistości jednak tak to nie wygląda. Istnieją bowiem pewne grupy pokarmów, których pod żadnym pozorem nie powinny dostawać, bowiem mogą one im bardzo poważnie zaszkodzić. Najważniejsze, by pokarm dla paletki był bogaty w białko, a sama dieta była niezwykle urozmaicona i nie skupiała się wokół ograniczonej ilości produktów.

Suchy pokarm płatkowany dla paletek

To najchętniej przyjmowany przez paletki pokarm. Jeśli jednak chodzi o suche pokarmy płatkowane, warto wybierać jedynie te, które są przeznaczone wyłącznie dla paletek.

Oto klika propozycji suchego pokarmu płatkowanego:

 • Tropical Regular, czyli najlepszy pokarm co codziennego karmienia tego rodzaju ryb. Czerwono-brunatny pokarm uwielbiany jest przez paletki, zawiera także mnóstwo drogocennych składników;
 • Tropical Kelp Algae Flak to roślinny pokarm dla ryb, sprzedawany w postaci płatków. Idealne dla tego rodzaju ryb, bowiem ich organizm jest doskonale przystosowany do rybich potrzeb;
 • Tropical AstaColor, czyli pokarm zawierający spore ilości czerwonego barwnika, czyli astaksantyny. Będzie stanowił najlepsze uzupełnienie diety dla paletek zaliczanych do odmian czerwonych i wszelkich pochodnych;
 • JBL Gala jest co prawda pokarmem bardzo uniwersalnym, dobrym dla każdego rodzaju ryb akwariowych. Zdecydowana większość paletek niezwykle chętnie przyjmuje ten rodzaj pokarmu. Ten rodzaj suchego pokarmu charakteryzuje się cienkimi płatkami barwy jasnoróżowej, które bardzo łatwo nasiąkają wodą.

Mrożony pokarm dla paletek

Z wielu względów często niemożliwe staje się podawanie rybom pewnych form pokarmu w formie żywej. Dlatego też w takiej sytuacji niezwykle korzystnym dla ryb pomysłem jest podawanie im pokarmu w formie mrożonej. Szybkie i niezwykle gwałtowne mrożenie powoduje zachowanie wszystkich najcenniejszych właściwości danego typu pokarmu, dlatego poprzez takie działania nie tracą drogocennych właściwości pokarmowych.

Pokarm mrożony jest czasami trudno dostępny, ale zastąpić go możemy specjanymi pokarmami liofilizowanymi lub suszonymi.

Karmienie narybku paletek

Jeśli chodzi o karmienie paletek, to wielu ich hodowców ma dość odmienne zdanie kiedy i co najważniejsze czym zacząć karmić narybek. Według niektórych najlepszym momentem będzie rozpoczęcie karmienia po 9 dniu od wylęgu, inni uważają że najlepiej będzie to zrobić po 6-7 dniach. Niezależnie jednak od momentu rozpoczęcia karmienia, hodowcy w kwestii rodzaju pokarmu są raczej zgodni. Dla narybku najlepsze będą larwy solowca, przynajmniej przez kilka pierwszych tygodni rozwoju hodowli.

Opinie

5
Sylwia dnia 2019-10-31 dodał komentarz o tytule: Zdecydowanie, wybór nr 1

Ogromny wybór! Z pewnością każdy znajdzie tutaj odpowiedni pokarm dla paletki. Sama kupuję tutaj od dawna!

5
Janina.pader dnia 2020-01-30 dodał komentarz o tytule: AlleZoo ma dosłownie wszystko!

W jednym sklepie kupuję szelki dla psa, kuwetę dla kota i pokarm dla paletek. Każdy opiekun domowych zwierzaków musi poznać AlleZoo!

5
Akwarysta dnia 2020-05-05 dodał komentarz o tytule: Dużo pokarmów do wyboru

W sklepie znalazłem dobrej jakości pokarmy dla paletek. Kilku nawet nie znałem, więc wziąłem na próbę. Na pewno do Was wrócę.

5
Szymek99 dnia 2020-07-14 dodał komentarz o tytule: Dobry pokarm

Od niedawna mam w akwarium paletki. Pokarm kupiłem na próbę, bo nie wiedziałem, który sprawdzi się najlepiej. Ten szybko znika, więc chyba jest ok. Akwarium z paletkami to było moje marzenie!

5
maja-P dnia 2020-10-26 dodał komentarz o tytule: Świetna jakość produktu

Kupiłam sobie ostatnio dwie paletki. Karmienie było dla mnie najistotniejsze, a wasze produkty spełniły wszystkie moje oczekiwania. Polecam wszystkim AlleZoo!