Kołnierz dla kota

Katalog

Włączone filtry:
  Producent
  Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  Kołnierz dla kota

  Kołnierz dla kota – bezpieczeństwo po operacji

  Koty doskonale samodzielnie radzą sobie z dbaniem o swoją sierść. Jednak po odbytych operacjach czy zabiegach weterynaryjnych nie jest wskazane wylizywanie rany czy wygryzanie szwów lub blizn przez kota. W takim przypadku należy ograniczyć zwierzęciu dostęp do rany poprzez wygodne, plastikowe kołnierze pooperacyjne – w pełni bezpieczne dla zwierzęcia.

  W naszej ofercie znajdziesz bardzo miękkie i wygodne kołnierze dla kota oraz te wzmocnione i plastikowe. Kołnierze nie powodują dyskomfortu u zwierzęcia, pozwalają na swobodne spożywanie pokarmów oraz poruszanie się po otoczeniu. Niektóre zwierzęta na początku nie mogą przyzwyczaić się do kołnierza, jednak niejednokrotnie po odbytych operacjach są one konieczne dla zdrowia zwierzęcia i czystości rany. Zwierzęta w pierwszych dniach chcą ściągnąć z siebie kołnierz, ponieważ jest on dla nich czymś zupełnie nowym. Jest to całkowicie normalne, a zwierzę po trzech dniach powinno przyzwyczaić się do półprzezroczystego klosza na szyi. Kiedy Twój pupil będzie chciał zdjąć z siebie kołnierz – odwróć jego uwagę zabawą, a szybko zapomni o kołnierzu na szyi.

  Kołnierz pooperacyjny dla kota

  Specjalistyczna odzież dla psów i kotów zabezpiecza zwierzęta po operacjach, urazach czy skaleczeniach. Kołnierz pooperacyjny zapobiega wygryzaniu szwów i blizn oraz zanieczyszczaniu ran pooperacyjnych. Wersje zapinane na rzep ułatwiają zakładanie kołnierza zwierzęciu, ale zapobiegają jego rozpinaniu. Dobrze dopasowany do zwierzęcia kołnierz nie powinien być ani za luźny, ani za ciasny.