Pokarm dla rybek uniwersalny

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 78 elementów
Pokarm dla rybek uniwersalny

Pokarmy uniwersalne dla rybek akwariowych

Zakup rybek akwariowych zawsze wiąże się z koniecznością zapewnienia im nie tylko akwarium, ale również jedzenia. Jedzenie dla rybek akwariowych tak, jak dla innych kręgowców, w tym człowieka jest czynnikiem bezpośrednio wpływającym na podtrzymanie życia, ale również wpływającym na jakość tego życia. Od pokarmu w dużej mierze zależy sposób rozwoju kręgowców.

Nieodpowiednie odżywianie może być w przypadku ryb, jak i innych kręgowców przyczyną zaburzeń przede wszystkim w rozwoju fizycznym. Brak odpowiednich witamin i minerałów, brak odpowiedniej ilości pożywienia odbija się na rozwoju nie tylko ryb. W celu zagwarantowania właściwego rozwoju ryb akwariowych konieczne staje się ich regularne karmienie odpowiednim pożywieniem, które zagwarantuje im niezbędne składniki odżywcze.

Pokarm żywy, mrożony lub suchy

Wśród pokarmów dla ryb akwariowych rozróżniamy po pierwsze pokarmy żywe. Zaliczają się do nich między innymi larwy ochotek, rureczniki, plankton. Pokarm żywy według niektórych hodowców uważany jest za najbardziej wartościowy, jednak musi być łączony z pokarmem suchym, który gwarantuje odpowiednią pracę układu pokarmowego ryb.

Drugim z pokarmów są pokarmy mrożone, wśród których bardzo popularne są mrożone larwy ochotek. Pokarm mrożony posiada wiele cech pokarmu żywego i bardzo często stanowi jego zamiennik.

Trzecim z rodzajów pokarmów są pokarmy suche, które dzielone są według różnych kategorii. Wyróżnia się pokarmy płatkowe, pokarmy w formie granulatu lub w formie tabletek. Dodatkowo możemy spotkać wśród pokarmów suchych również suszoną rozwielitkę, która przed popularyzacją pokarmów w postaci płatków była najczęstszym pokarmem stosowanym w polskiej akwarystyce. Pokarmy suche możemy również podzielić na pokarmy przystosowane do karmienia określonych rodzin ryb i pokarmy uniwersalne.

Pokarmy uniwersalne

Pokarmy uniwersalne, to pokarmy pojawiające się w formie płatków, granulek lub w formie tabletek. Stanowią one podstawowe pożywienie ryb akwariowych i stosowane są zarówno przez osoby rozpoczynające przygodę z akwarystyką, jak i doświadczonych hodowców rybek. Zadaniem pokarmów uniwersalnych jest dostarczenie rybom akwariowym wszystkich niezbędnych składników odżywczych, w taki sposób, aby zapewnić zdrowy rozwój ryb. Pokarmy uniwersalne skierowane są zarówno do ryb dorosłych, jak i w pewnych swoich wariantach do narybku. Można je z reguły nabyć w różnych wielościach opakowań, ale zwykle zakup opakowań o największej pojemności pozwala na uzyskanie najlepszego stosunku ilości do ceny.

Pokarm dla akwarium wielogatunkowego

Pokarm dla rybek uniwersalny jest ceniony szczególnie w przypadku hodowli ryb w zbiorniku wielogatunkowym, wówczas pozwala on zaspokoić potrzeby wszystkich hodowanych gatunków ryb. Wielu zapalonych akwarystów powie, że najlepszym pokarmem dla akwariowych rybek jest pokarm uniwersalny i penie doda, że jest to również najlepszy pokarm dla młodych akwarystów rozpoczynających swoją przygodę z akwarystyką.

Szeroka gama pokarmów uniwersalnych pozwala zawsze na wybór pokarmu uniwersalnego zgodnie z preferencjami hodowcy. Wielu producentów pokarmów uniwersalnych gwarantuje 100% czystości wody w przypadku stosowania ich pokarmu. Warto wybrać pokarm uniwersalny, gdyż jest on gwarantem zaspokojenia potrzeb pokarmowych większości gatunków ryb akwariowych.