Pokarm dla krewetek

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokarm dla krewetek

Jaki pokarm dla krewetek wybrać?

Krewetki to morskie stworzenia, które żywią się głównie glonami, dzięki czemu utrzymują akwarium w czystości. Bywają momenty, gdy akwarium nie jest zanieczyszczone w żaden sposób – wtedy należy dokarmiać te malutkie skorupiaki. Czym? Najlepiej karmą bogatą w wartości odżywcze, które są potrzebne dla ich prawidłowego rozwoju. Naszą propozycją jest idealny pokarm dla krewetek, który dba o ich kondycje oraz ogólny stan zdrowia.

O czym pamiętać podając pokarm dla krewetek?

Istnieje jedna, podstawowa zasada: krewetek nie wolno przekarmiać, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na stan ich zdrowia. Należy dbać o odpowiednią ilość spożywanych przez nie minerałów, dlatego pokarm dla krewetek musi być bogaty w witaminy i inne niezbędne wartości odżywcze.

W akwariach spotykamy trzy rodzaje krewetek: wielkoramienne (Ghost), filtrujące oraz karłowate (Bee, Amano). Krewetki wymagają krystalicznie czystej wody, wolnej od substancji chemicznych (w tym metali ciężkich) oraz bogatej w tlen. Krewetki najlepiej czują się w roślinnej gęstwinie, dlatego akwarium z krewetkami powinno być gęsto obsadzone roślinami. Pamiętaj również, że krewetki są zwierzętami stadnymi i najlepiej czują się w większej grupie. Na każde 5 krewetek karłowatych powinno przypadać 20 litrów wody w akwarium.

Rated 5 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews Pokarm dla krewetek
5
basia.99 dnia 2019-10-03 dodał komentarz o tytule: Pokarmy dla krewetek
Opinia zweryfikowana zakupem

Na początku nie miałam pojęcia, czym żywią się krewetki akwariowe, ale jak dostałam krewetki w prezencie od brata, musiałam się nimi zająć. W AlleZoo wybrałam pokarm dla krewetki polecany przez innych akwarystów