KATEGORIE
FILTRY

Filtry

Filtruj według

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Hodowla krewetek

Aktywne filtry

Aqua Art SHRIMP MINERAL

Aqua Art SHRIMP MINERAL

8,39 zł

(8,39 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
  • Brak na stanie
Brak na stanie

W tej kategorii znajdują się wszystkie niezbędne elementy oraz przydatne informację do stworzenia krewetkarium. Hodowla krewetek ze względu na swój niesamowity klimat staje się coraz częstsza.

Początki krewetkarium

Przed postawieniem akwarium trzeba rozejrzeć się za odpowiednim miejscem. Powinno być ono w zacienionym miejscu, ponieważ światło słoneczne przyśpiesza rozwój glonów. Najlepiej akwarium postawić na meblach niedaleko gniazdka elektrycznego. 

W krewetkarium tak samo jak w innych tego typu miejscach potrzebne jest odpowiednie podłoże. Takie można dostać w każdym dobrym sklepie akwarystycznym. Kolejnym niezbędnym sprzętem jest odpowiedni filtr oraz lampka. Najlepiej taki sprzęt zamontować przed wlaniem wody, tak samo jak zasadzić ewentualne roślinki. 
Dobrym, estetycznym i ładnym rozwiązaniem jest naklejenie na jedną ze ścianek krewetkarium fototapety, która dodatkowo da wrażenie większej głębi.
Po zamontowaniu wszystkich rzeczy można już zalać krewetkarium wodą. Najważniejszym krokiem na tym etapie jest dodanie do wody odpowiednich szczepów bakterii, które stworzą odpowiednie środowisko dla krewetek. Tak przygotowane akwarium musi odstać około 3 tygodnie. 

Hodowla krewetek w akwarium

Krewetki to piękne zwierzątka, które w dobrze dobranym akwarium mogą cudownie upiększać pomieszczenie. Do krewetkarium można dodać rośliny wodne, akwarium bez nich sprawia wrażenie pustego, niezależnie od tego ile zwierząt będzie się w nim znajdowało. Rośliny muszą być odpowiednio dopasowane do krewetek. W razie braku odpowiedniej wiedzy, zapraszamy do kontaktu. Doradzimy w doborze asortymentu. Służymy także pomocą w podstawowych kwestiach technicznych, w tym wypadku preferujemy kontakt e-mail.

Należy bowiem pamiętać, że krewetki to nie tylko ozdoba ale również odpowiedzialność za żywe stworzenia, więc zabierając się za hodowlę powinniśmy się do tego dobrze przygotować.  

Krewetki w akwarium

Istnieje bardzo dużo odmian krewetek, które potrafią się bardzo różnić między sobą. Na początek swojej przygody z krewetkarium najlepiej wybrać odmianę Red Cherry, są to krewetki, które potrafią znieść więcej ewentualnych błędów po stronie początkującego hodowcy. Przy tym są one bardzo piękne. Dodatkowym plusem tego gatunku jest to, że są one łatwe w rozmnażaniu. 

Na początku swojej przygody z tymi skorupiakami nie trzeba się sztywno trzymać jednego gatunku. W jednym akwarium może żyć kilka gatunków, jednak trzeba zwrócić uwagę na to, żeby było one zbliżone wymaganiami oraz nie krzyżowały się między sobą. 

Krewetki są dosyć tolerancyjnym stworzeniami, ponieważ do tego samego akwarium można wpuścić roślinożerne niewielkie rybki takie jak Neonki. Dzięki temu można stworzyć niesamowicie piękne środowisko u siebie na meblach. 

Krewetki dzięki swoim pięknym kolorom zyskują coraz więcej zwolenników. Takie krewetkarium może być swego rodzaju perełką w mieszkaniu, która będzie przyciągała wzrok gości i cieszyła codziennie swoich właścicieli. A wszelki wysiłek włożony w założenie i utrzymanie akwarium zwróci się wielokrotnie.

Opinie

5
trzebińska dnia 2019-12-18 dodał komentarz o tytule: Wszystko dla krewetek

Przepiękne krewetki! Hodowla nie jest skomplikowana, jeżeli ma się odpowiednie produkty. Tutaj kupuję wszystko do akwarium i zawsze jestem zadowolona z zakupów.

5
kowara.joanna dnia 2020-09-23 dodał komentarz o tytule: Dopiero zaczynam

Myślałem, że hodowla krewetek w akwarium jest łatwiejsza. Dopiero się wdrażam, a idzie naprawdę powoli.

5
seba dnia 2020-11-25 dodał komentarz o tytule: Zapalony hodowca

Hodowla krewetek to naprawdę fascynujące zajęcie. W waszym sklepie już od dawna zaopatruję się w produkty potrzebne moim krewetkom. Macie tutaj naprawdę wszystko!

5
szymon.d dnia 2020-11-26 dodał komentarz o tytule: Krewetki to moja pasja!

Uwielbiam zwierzęta, jakimi są krewetki akwariowe. Hodowla tych niezwykłych stworzeń to moja pasja, i to właśnie u Was znalazłem wszystko czego mi potrzeba do mojego akwarium. :)

5
Iśka dnia 2020-11-27 dodał komentarz o tytule: Wszystko czego mi potrzeba

Dzięki Waszemu asortymentowi w sklepie dobrze zaopatrzą swoje krewetki. Hodowla w akwarium to wbrew pozorom niełatwa sprawa - lecz z Allezoo wszystko staje się prostsze!