Pasty dla gryzoni

Katalog

Włączone filtry:
  Producent
  Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  Pasty dla gryzoni

  Pasty dla gryzoni

  Tak samo jak koty, króliki i inne gryzonie przeznaczają dużo czasu na lizanie swojego futerka. To pozwala im zachować czystość i higienę. Niestety, podczas tej czynności zwierzęta połykają swoją sierść. Wraz z nim do ich układu pokarmowego mogą dostawać się kurz i zanieczyszczenia. Zwierzęta mogą mieć problemy problemy z ich wydalaniem z organizmu. Aby im to ułatwić powinniśmy stosować specjalne odkłaczające pasty dla gryzoni. Przeczytaj, jaki wpływ na zdrowie gryzoni ma stosowanie past i zapoznaj się z ich ofertą w sklepie Allezoo.

  Jaki wpływ ma stosowanie past odkłaczających na zdrowie gryzoni?

  Połykanie sierści u gryzoni, tak samo jak u kotów, jest zjawiskiem całkowicie normalnym i nie świadczy o chorobie. To skutek uboczny sposobu, w jaki zwierzęta te dbają o higienę. Połknięta sierść wydalana jest na zewnątrz organizmu wraz z kałem. Może być również zwracana w formie wymiotów, które powtarzają się kilka razy w tygodniu.

  Mimo iż połykanie sierści nie jest zjawiskiem chorobowym, może jednak prowadzić do pewnych dolegliwości, przede wszystkim takich jak: wymioty, zaparcia, kaszel czy utrata apetytu. Nie powinniśmy ignorować takich objawów, gdyż mogą one wywoływać u zwierzęcia poważne dolegliwości. Problemu zakłaczenia nie powinniśmy również lekceważyć także dlatego, że formujące się w przewodzie pokarmowym zbite kule sierści mogą podrażniać jego śluzówkę, powodując infekcję. W skrajnych przypadkach może być konieczny zabieg chirurgiczny w celu usunięcia z organizmu zwierzęcia zbitej kuli sierści.

  Czy można podać gryzoniowi pastę np. dla kotów?

  Większość past odkłaczających dostępnych na rynku przeznaczonych jest dla kotów. Nigdy nie powinniśmy stosować u królików i innych gryzoni past przeznaczonych dla innych zwierząt. Wiąże się to z faktem, że ich układy pokarmowe są zupełnie inaczej zbudowane. Jelita królika są znacznie węższe i delikatniejsze niż jelita kota, dlatego nietrudno o ich zapchanie lub uszkodzenie.

  Ponadto często pasty dla kotów zawierają w składzie cukier, który u królika powodować namnażanie się bakterii, co prowadzi do zaburzenia równowagi w perystaltyce jelitowej, a w konsekwencji może wywołać biegunkę lub zatrucie toksynami. Również inne składniki w pastach odkłaczających dla kotów, takie jak: oleje zwierzęce i rybie, tauryna, konserwanty i wzmacniacze smaku nie powinny być podawane królikom i innym gryzoniom, gdyż mogą im zaszkodzić.

  Pasty dla gryzoni w ofercie sklepu Allezoo - rozwiązanie problemu zakłaczenia

  Stosując pasty dla gryzoni dostępne w tym dziale, możesz rozwiązać problem zakłaczenia u swojego zwierzęcia. Możesz mieć pewność, że są one bezpieczne i zdrowe dla królików i małych gryzoni. Nie jesteś pewien, czy dana pasta jest odpowiednia dla Twojego zwierzęcia? Masz pytania lub wątpliwości? Prosimy o kontakt, pomożemy Ci dobrać właściwy produkt.