KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

 • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Uzdatniacze wody słodkiej do akwarium

Aktywne filtry

TETRA SafeStart

TETRA SafeStart

33,29 zł
Wybierz
Wybierz
x
do 4 dni
TETRA AquaSafe

TETRA AquaSafe

9,79 zł
Wybierz
Wybierz
x
do 4 dni
Aqua Art SAFE WATER

Aqua Art SAFE WATER

18,29 zł

(18,29 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
 • Brak na stanie
Brak na stanie

Utrzymanie wielu gatunków ryb i roślin wodnych w akwarium wymaga umieszczenia ich w odpowiednich warunkach. Woda z kranu, ze studni lub innych popularnych źródeł, chociaż jest zdatna do picia, to nie nadaje się do użycia w akwarium. Można ją jednak uzdatnić, stosując uzdatniacze wody słodkiej do akwarium.

Wybór dopasowany do potrzeb

W naszej ofercie znajdą Państwo uzdatniacze wody słodkiej do akwarium, przeznaczone do stosowania zarówno w akwariach domowych, jak i wystawowych. Proponowane preparaty charakteryzują się kompleksowym działaniem, które obejmuje, m.in.:

 • neutralizację metali ciężkich,
 • usuwanie chloru,
 • redukowanie poziomu amoniaku i azotynów,
 • ochronę skóry, skrzeli i płetw ryb,
 • wprowadzanie składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania ryb i roślin,
 • wprowadzenie absorbowalnego przez rośliny żelaza.

Dlaczego uzdatnianie wody w akwarium jest takie istotne?

Uzdatnianie wody w akwarium polega na usunięciu z niej zbędnych i szkodliwych substancji oraz dostarczeniu tych niezbędnych do prawidłowego rozwoju wodnej fauny i flory. Doprowadza także chemiczne parametry wody do odpowiednich wartości, np. zmienia twardość ogólną i węglanową lub obniża pH. Wzbogaca wodę w mikro- i makroelementy.

Uzdatniacze wody słodkiej do akwarium pomagają również utrzymać właściwe parametry wody podczas jej "starzenia się". "Starzenie się" wody jest procesem naturalnym, który następuje na skutek gromadzenia się odpadowych substancji organicznych. Uzdatniacze współdziałają z odpowiednimi filtrami wody. Wraz z tymi preparatami dostarcza się także do wody akwariowej niezbędnych bakterii zapobiegających samozatruciu akwarium.

Uzdatnianie jest więc czynnością niezbędną zarówno przy zakładaniu nowego akwarium, jak również podczas częściowej lub całkowitej wymiany wody. Stosując uzdatniacze wody słodkiej do akwarium zwiększa się prawdopodobieństwo utrzymania akwarium w nienagannym stanie. Będzie ono piękne i zadbane.

Podział uzdatniaczy wody słodkiej do akwarium

Uzdatniacze pełnią wiele funkcji, dlatego można je podzielić na kilka grup, z których każda ma inne zadanie.

 1. Uzdatniacze wiążące chlor i metale ciężkie - ich używanie szczególnie zaleca się w przypadku braku możliwości odpowiedniego "odstania się" wody.
 2. Preparaty korygujące pH i twardość wody - zakwaszają lub alkalizują wodę. Dostarczają do niej jonity, które zmieniają twardość ogólną wody.
 3. Suplementy mikro- i makroelementów - uzupełniają niezbędne biopierwiastki, których nie zawiera woda z wodociągów.
 4. Uzdatniacze normalizujące poziom fosforanów i azotanów - ich działanie polega głównie na usunięciu tych substancji z wody.
 5. Uzdatniacze mikrobiologiczne - są źródłem bakterii przyspieszających przemianę odpadowych substancji organicznych.
 6. Preparaty przeznaczone do uzdatniania wody dla szczególnie wymagających gatunków ryb i roślin - stosowane w przypadku hodowli specyficznych rodzajów ryb.

Preparaty dostępne w naszej ofercie pomogą przystosować akwarium do hodowli najbardziej wymagających ryb i skorupiaków.

Opinie

5
Klaudyna.p dnia 2019-10-28 dodał komentarz o tytule: Dobry wybór

W sklepie znalazłam uzdatniacze wody słodkiej do akwarium znanych mi firm. Wybór jest całkiem wystarczający, więc można znaleźć coś odpowiedniego. Ja wybrałam produkt na bezpieczną wodę.

5
Pamm dnia 2019-12-19 dodał komentarz o tytule: Szybka dostawa!

Na uzdatniacz wody do akwarium czekałam jakieś trzy dni. Przyszedł solidnie zapakowany i bez żadnych wad. Można zaufać sprzedawcy! :)

5
Jurek.p dnia 2020-04-15 dodał komentarz o tytule: Super się sprawdza

Wybrałem uzdatniacz do wody akwarium, który zneutralizuje chlor i inne metale ciężkie. Ten, który wybrałem był tańszy niż w innych sklepach a sprawdza się super

5
wera.b dnia 2020-04-18 dodał komentarz o tytule: Dobry uzdatniacz

Jakiś czas temu, kupiłam u Was uzdatniacz do wody w akwarium i muszę przyznać, że dobrze się sprawdził. Wybrałam produkt nieznanej mi firmy i jest ok.

5
Anka dnia 2020-07-09 dodał komentarz o tytule: Dobrze się sprawdza

Ten uzdatniacz wody akwarium, który kupiłam, sprawdza się świetnie! Polecam, bo naprawdę robi robotę.