Żwirek drewniany

Pokazuje 1 - 17 z 17 elementów
Żwirek drewniany

Wiele osób, zastanawiając się nad przygarnięciem kota, ma obawy, że przez to w mieszkaniu będzie brzydko pachnieć i powstanie bałagan. Koty są, co prawda, bardzo czystymi zwierzętami i same potrafią doskonale zadbać o higienę, jednak kwestia sprzątania kuwety może się wydawać nieco kłopotliwa. Roznoszący się po całym mieszkaniu piasek i zapach kociego moczu z pewnością nie są zachęcającą perspektywą. Tych problemów możemy jednak uniknąć jeśli zdecydujemy się na odpowiedni żwirek drewniany.

Jakie rodzaje żwirków możemy dostać na polskim rynku?

Na polskim rynku możemy dostać różne rodzaje żwirków, między innymi żwirek bentonitowy, sentolitowy czy silikonowy, jednak nie wszystkie z nich gwarantują zapewnienie odpowiedniej czystości w domu.
Wiele z nich również ze względu na swoją konsystencje sprawia, że kotom jest niewygodnie i odczuwają one dyskomfort podczas załatwiania swoich potrzeb. To może sprawić, że kot nie będzie chciał sikać do kuwety, lecz będzie robił to w innych miejscach w mieszkaniu.

Jakie zalety ma żwirek drewniany?

Żwirek drewniany ma wiele zalet, które sprawiają, że jest on wyjątkowo higieniczny, pomaga w utrzymaniu czystości i wygodny dla kota. Drewniany żwirek możemy zakupić w dwóch wersjach: zbrylającej i niezbrylającej. Wersja zbrylająca jest wyjątkowo prosta w użytkowaniu. Tak jak w przypadku żwirku zbrylającego bentonitowego wilgoć od razu wiązana jest w kulki, które bardzo łatwo usunąć z kuwety przy pomocy łopatki, podczas gdy reszta kuwety pozostaje czysta. Żwirek drewniany niezbrylający może sprawiać nieco więcej problemów, jeśli chodzi o czyszczenie kuwety. Jest on sprzedawany w formie pałeczek, które po zmoczeniu rozpadają się w drobny pył i opadają na dno kuwety.

Obydwie wersje żwirku drewnianego dostępne w naszym sklepie mają jednak pewne ogromne zalety. Są całkowicie naturalne, z pewnością przypadną do gustu osobom ceniącym ekologię. Wytwarza się je z materiałów pochodnych produkcji drewnianej. Bardzo dobrze neutralizują zapach i są niedrogie. Dzięki żwirkowi drewnianemu łatwo będzie utrzymać czystość i higienę w każdym domu.