KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Owoce i warzywa dla gryzoni

Aktywne filtry

Czym żywią się gryzonie?

Gryzonie to zwierzęta typowo roślinożerne. Podstawą ich diety jest białko roślinne oraz węglowodany. Ich dieta jest bardzo zdrowa - zawiera duże ilości witamin, minerałów, tłuszczy i białek pochodzenia roślinnego. Jedynym produktem odzwierzęcym, jakie spożywają gryzonie, są jaja kurze, ewentualnie niewielkie ilości mleka. W produktach paszowych dla gryzoni jaja oraz mleko występują najczęściej jedynie w postaci przetworzonej, jako masa jajeczna lub produkty z dodatkiem niewielkich ilości mleka.

Co jedzą chomiki?

Owoce i warzywa dla gryzoni są podstawą diety. Dobrze jest, jeśli zwierzęta mają dostęp do świeżych warzyw. Głównym warzywem chętnie konsumowanym przez chomiki jest marchew. Spożywają także dynię, zielony groszek, sałatę, topinambur, kapustę. Warzywa te można podawać zarówno w formie świeżej jak i suszonej, oczywiście przy zapewnieniu zwierzęciu stałego dostępu do świeżej wody pitnej. Owoce to kolejny ważny element ich diety. Gryzonie bardzo chętnie jedzą suszone lub świeże banany i jabłka, ale także suszone plastry pomarańczy, suszone porzeczki, owoce dzikiej róży i inne. Możemy przyrządzać zwierzęciu samodzielnie mieszanki owocowo-warzywne z samodzielnie ususzonych lub kupionych warzyw lub owoców. Korzystniej jest jednak kupić gotowe do podania mieszanki w niskich cenach.

Co jedzą króliki?

Króliki i inne gryzonie najchętniej żywią się produktami zbożowymi. Bardzo chętnie jedzą ziarna zbóż w postaci pierwotnej lub przetworzonej, ale również kasze, płatki zbożowe, kukurydzę. Istotnym elementem diety gryzoni są pestki i orzechy. Pestki słonecznika i dyni powinno się podawać zwierzęciu codziennie. Zawierają one niezbędne kwasy tłuszczowe pochodzenia roślinnego, zapewniające zwierzątku właściwe tempo i jakość wzrostu. Bardzo chętnie zwierzątka radzą sobie z niełuskanymi ziarnami dyni lub słonecznika, i w takiej formie warto je im podawać. Samodzielne rozłupywanie tych przysmaków zębami pozwala im ostrzyć siekacze i jest dla nich świetną rozrywką.

Naturalne produkty warzywne i owocowe

Większość właścicieli gryzoni preferuje podawanie gotowych preparatów. Są to owoce i warzywa dla gryzoni podawane w formie ususzonej i spreparowanej do właściwej dla zwierzęcia postaci. Uformowane są często na kształt chipsów lub kulek łatwych do schwytania w małe łapki. Można nabyć takie suszone smakołyki dla gryzoni w postaci jednolitej - na przykład samej suszonej marchewki, jarzębiny lub bananów, lub w postaci gotowych mieszanek orzechów, orzechów z pestkami, warzyw z owocami. Takie kilkuskładnikowe mieszanki są korzystnym rozwiązaniem, gdy chcemy codziennie serwować zwierzęciu pożywne przysmaki bez konieczności samodzielnego rozdzielania właściwych proporcji.

Codzienne spożywanie przez chomiki czy króliki suszonych i świeżych owoców i warzyw, a także ziaren zbóż, orzechów i pestek pozwoli na zachowanie ich optymalnego odżywienia. Zapewni im podaż wystarczającej ilości białka roślinnego, węglowodanów, błonnika, energii oraz witamin i mikroelementów. Taka urozmaicona dieta jest również bardzo lubiana przez gryzonie.

Opinie

5
Dag.mara dnia 2019-12-02 dodał komentarz o tytule: Wyglądają świetnie!

Z Allezoo nigdy nie muszę się martwić o to, co jedzą moje pupile - tym razem kupiłam owoce i warzywa dla gryzoni, żeby troszkę urozmaicić im jadłospis. Zdrowo i smacznie, chomiki z pewnością to doceniają! Wystarczy spojrzeć na nie jak zbliża się pora karmienia :)

5
Monika dnia 2020-03-16 dodał komentarz o tytule: Duży wybór suszonych warzyw

W Waszej ofercie znalazłam suszone warzywa dla gryzoni. Super uzupełnienie diety. Wybór jest duży, więc co miesiąc kupuję inne warzywka suszone. Moje gryzonie za nimi przepadają!

5
Iwona dnia 2020-06-10 dodał komentarz o tytule: Zdrowie przede wszystkim

Owoce dla gryzoni to źródło cennych witamin. Można im podawać zarówno te świeże jak i suszone. Właśnie w takie suszki zaopatruję się w sklepie AlleZoo i zawsze jestem zadowolona z ich jakości.