KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Sadzenie roślin w akwarium

Aktywne filtry

Przyrządy do sadzenia roślin w akwarium

Nawet niewielkie akwarium zyska na zasadzeniu w nim roślin. Sprzyjają one utrzymaniu równowagi tlenowej w wodzie, poza tym pięknie wyglądają. Ocieplają akwarium z rybkami, przy okazji dając tym ostatnim miejsce do chowania się i wypoczynku. W hodowli niektórych gatunków ryb roślinność w akwarium jest wręcz priorytetem. Trzeba jednak wybierać ją rozważnie oraz systematycznie pielęgnować. Przydadzą się do tego odpowiednie przyrządy, takie jakie pęseta do sadzenia czy szczypce do pielęgnowania roślin.

Jak obsadzić akwarium roślinami

Na początek trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, jak duże ma być akwarium. Wielkość zbiornika rzutuje bowiem na liczbę gatunków roślin, które można w nim posadzić. W małym akwarium na ogół sprawdzają się nawet pojedyncze roślinki. Z ich ilością nie można przesadzać, ponieważ będą się rozrastały i ograniczały tym samym przestrzeń zarezerwowaną dla ryb. Ponadto taki przesyt psuje efekt wizualny. Sadzenie roślin w akwarium o dużych rozmiarach daje większe pole do popisu w kwestii łączenia gatunków flory. Warto pokusić się o rośliny różnej wielkości, o odmiennym kolorze i kształcie. Najniższe powinny znaleźć się na przodzie akwarium, natomiast najwyższe z tyłu. Roślinek nie powinno się sadzić zbyt gęsto. W miarę upływu czasu będą się rozrastały, więc potrzebują miejsca. Nadmiar liści czy zbędne pędy można odciąć specjalnymi nożyczkami. Prześwietlanie roślinności w akwarium to konieczność, jeżeli ma ono zachować swoje walory estetyczne.

Jak sadzić rośliny w akwarium

Rośliny można sadzić w pustym akwarium, choć w ten sposób trudniej ocenić, jak będą się prezentowały po wlaniu wody. Poza tym jest to trudne w przypadku dosadzania nowych gatunków do dużego zbiornika, w którym już żyją ryby. Sadzenie roślin w akwarium w takim wypadku warto poprzedzić zakupem odpowiedniej pęsety. Z jej pomocą można bez problemu umieścić roślinę w podłożu i nawet nie zamoczyć rąk. Ułatwia ona również uporanie się z korzeniami, które często mają tendencję do podwijania się. Tymczasem dla zdrowia rośliny najlepiej skierować je ku dołowi. Z dobrą pęsetą nie będzie to problem. Usprawnia ona także sadzenie wielu roślin w dużym akwarium.

Jak pielęgnować rośliny w akwarium

Pielęgnacja roślin akwariowych sprowadza się zasadniczo do ich przycinania, a także usuwania z dna obumarłych liści. Bardzo przydatne w tym celu okazują się specjalistyczne szczypce. Odcina się nimi nadmiar roślinności, usuwa chore części roślin i zapewnia rybom oraz pozostałym roślinom większą ilość światła. Poza tym z pomocą takich szczypiec można bez konieczności moczenia dłoni precyzyjnie zaaplikować odżywkę dla roślin akwariowych. Jest to zatem narzędzie wielofunkcyjne.

Piękne akwarium to nie tylko estetyczny dodatek do aranżacji wnętrz, ale przede wszystkim wdzięczne i bardzo uspokajające hobby. Aby czerpać z niego jak najwięcej przyjemności, trzeba zadbać o zdrowe i bezpieczne warunki do życia umieszczonych tam ryb. Trudno wyobrazić sobie takie optymalne środowisko bez roślin akwariowych.

Opinie

5
Natalia dnia 2019-10-09 dodał komentarz o tytule: Sprawdzone narzędzia

Myślałam, że sadzenie roślin w akwarium to coś trudnego, ale okazało się, że było wręcz przeciwnie. Oczywiście, jak już wybrałam potrzebne akcesoria

5
Wera dnia 2020-02-21 dodał komentarz o tytule: Sadzenie roślin jest łatwiejsze

Sadzenie roślin akwariowych zawsze sprawiało mi problemy. Dopiero szczypce do sadzenia roślin, które kupiłam dopiero pomogły mi ten problem rozwiązać

5
sara.k dnia 2020-02-25 dodał komentarz o tytule: Rośliny wróciły na miejsce

Super, że macie w ofercie gadżety, dzięki którym sadzenie trawy w akwarium jest o wiele łatwiejsze. Mogę też wsunąć na miejsce rośliny, które wyszły z podłoża

5
Magdalena.N dnia 2020-06-01 dodał komentarz o tytule: O wiele łatwiej

Mnie się marzyło akwarium z roślinami, ale rośliny są bardzo problematyczne. Sadzenie okazało się łatwiejsze z odpowiednimi narzędziami :)

5
Danka dnia 2020-06-02 dodał komentarz o tytule: Polecam!

Miałam sztuczne, a marzyły mi się żywe rośliny akwariowe. Sadzenie było dla mnie trudne, ale narzędzia pomogły! Polecam każdemu