Klatki dla gryzoni

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 69 elementów
Klatki dla gryzoni

To, jaką klatkę wybierzemy dla naszego zwierzaka ma fundamentalne znaczenie dla jego komfortu życia. Inaczej bowiem powinna wyglądać klatka dla gryzoni, a inaczej klatka dla świnki królika.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klatki?

Idealna klatka powinna być przede wszystkim bezpieczna, a więc wykonana z przyjaznego tworzywa, którego nie pogryzie nasz pupil. Ważna jest również jej wielkość. Powinna być ona dostosowana do rozmiarów zwierzęcia i jego cech charakterystycznych oraz aktywności w ciągu dnia lub nocy.

Oprócz wielkości samej klatki dobrze jest zwrócić uwagę na szerokość między szczebelkami. Zazwyczaj jest tak, że jeżeli zwierzątko zmieści między szczebelkami głowę, to przejdzie przez nie całe.

Od gatunku naszego pupila zależy także rodzaj klatki. Dla zwierzątek lubiących wspinać się lub skakać, najbardziej odpowiednie będą klatki wysokie z półeczkami, dla innych np. świnek morskich, których budowa nie pozwala na wspinanie nie ma takiej potrzeby.

Dodatkowe kryteria

Istotne jest także dostosowanie klatki do wymagań zwierzątka pod względem wyposażenia. Nasz sklep oferuje klatki dla gryzoni oraz klatki dla świnki i królika zarówno z już przygotowanym wyposażeniem, jak również bez niego.

Klatki dostępne w naszym sklepie zapewnią komfort i wygodę Twojemu pupilowi. Nasze klatki spełniające najwyższe kryteria bezpieczeństwa.