KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Preparaty usuwające zmętnienie

Aktywne filtry

TETRA Crystal Water

TETRA Crystal Water

19,99 zł
Wybierz
Wybierz
x
do 4 dni

Krystalicznie czysta woda w akwarium pozwala każdemu akwaryście podziwiać swoje wspaniale okazy. Ponadto przejrzysta i czysta woda jest również niezwykle istotna dla zachowania odpowiedniej równowagi fauny i flory w akwarium.

Klarowanie wody w akwarium - jakich środków używać?

Większość początkujących akwarystów nie wie, jak dokładnie należy serwisować swoje akwarium w taki sposób, aby zapewnić swoim roślinom i pięknym rybom odpowiednie, zrównoważone, bogate w tlen środowisko. Okazuje się, że nie należy co kilka dni wymieniać wody i dokładnie czyścić akwarium oraz filtra, ponieważ zaburza się równowagę tego środowiska. Życie w akwarium jest możliwe tylko i wyłącznie dzięki obecności w nim miliardów bakterii, które są odpowiedzialne za rozkład różnych szkodliwych substancji. Takie mikroorganizmy żyją w samej wodzie, na jej powierzchni, a także w gąbce filtra i pomagają zachowywać odpowiedni balans. Wysterylizowanie tego środowiska poprzez dokładnie wyczyszczenie całego akwarium niszczy równowagę biologiczną akwarium i przestaje być ono dojrzałe. Aby jednak zapobiec mętnieniu wody w akwarium należy w tym celu użyć odpowiednich środków i preparatów, które pomogą wyklarować wodę w zbiorniku.

Jak wyklarować wodę w akwarium?

W klarowaniu wody w akwarium pomogą specjalistyczne preparaty prezentowane w tej kategorii, które są dostępne dla każdego klienta. Świetnie radzą one sobie z problemem mętnienia wody i w kilka chwil ładnie ją krystalizują w bezpieczny dla roślin i zwierząt sposób. Produkt do klarowania wody bardzo szybko usuwa wszelkie zanieczyszczenia, jak również wpływa korzystnie na ryby akwariowe oraz florę morską. Tego typu preparaty mogą być stosowane w akwariach słodkowodnych.


Do zmętnienia wody może również dojść wskutek przekarmienia ryb lub przez złe funkcjonowanie filtracji. W takich przypadkach również należy sięgnąć po odpowiednie produkty przeznaczone do krystalizacji wody w akwarium, które dostępne są w tej kategorii. Preparaty w szybki i skuteczny sposób przywracają wodzie odpowiednią przejrzystość, a także poprawiają warunki życia ryb, jak również walory estetyczne całego akwarium. Ich dodatkowym atutem jest korzystny wpływ na przeżywalność ikry oraz wylęgu delikatnych gatunków ryb.

Odpowiednia krystalizacja wody w akwarium to bardzo istotny aspekt, na który musi zwracać uwagę każdy akwarysta. Stosowanie odpowiednich preparatów umożliwi zachowanie odpowiedniej równowagi biologicznej całego środowiska, co z kolei przełoży się na ciekawy aspekt wizualny zbiornika oraz dobrą kondycję fauny i flory akwarium.

Jak dbać o dobrą kondycję ryb?

Klarowanie wody w akwarium jest bardzo istotne, jednak nie należy również zapominać o dbaniu o dobrą kondycję swoich pięknych okazów. W tym pomóc może np. sól akwarystyczna, która wspomaga odpowiednie funkcjonowanie ryb, gojenie się mikroran oraz korzystnie wpływa na ich układ odpornościowy. Ponadto sól akwariowa również może się pochwalić odpowiednimi właściwościami, takimi jak zapobieganie rozwojowi pierwotniaków lub usuwanie zmętnienia wody akwariowej.

Opinie

5
bartek_66 dnia 2019-12-03 dodał komentarz o tytule: Skuteczne preparaty!

Przeszukałam chyba cały internet żeby znaleźć dowiedzieć się jak wyklarować wodę w akwarium. Ile odpowiedzi tyle pomysłów, ale preparaty z Allezoo wydają się mi najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym pomysłem! Już kilka razy zamawiałam tutaj i póki co produkt działa super!

5
Maryla dnia 2019-12-25 dodał komentarz o tytule: Polecam serdecznie!

Jeden preparat i klarowanie wody w akwarium idzie jak burza! Prosty i sprawdzony sposób. Polecam każdemu, kto ma rybki w domu :)

5
daria.stenke dnia 2020-08-08 dodał komentarz o tytule: Przede wszystkim skuteczne

Klarowanie wody akwarium zawsze było dla mnie utrapieniem, bo nigdy nie była na tyle czysta, jaką bym chciała. W AlleZoo jest spory wybór preparatów, które pomagają w wyklarowaniu jej - polecam.

5
blazej dnia 2020-09-01 dodał komentarz o tytule: Szybko można się uporać

Mętnienie wody w akwarium nie jest niczym przyjemnym, więc od razu zabezpieczyłem się przed tym i w AlleZoo kupiłem specjalne preparaty - to był strzał w dziesiątkę :)

5
Kasprzak dnia 2020-09-03 dodał komentarz o tytule: Dla mnie jak znalazł

Dla mnie bardzo ważna jest odsłona wizualna i dlatego krystalizacja wody w akwarium to u mnie must have. Jestem zadowolony z efektu końcowego. Mogę polecić.