KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Pożyteczne bakterie do akwarium

Aktywne filtry

Pożyteczne bakterie do akwarium

Zanieczyszczenia pojawiają się w akwarium niezależnie od tego, jak staranna jest pielęgnacja. Zwykle jest to zalegająca pożywienie, czy też odchody. Często są to również obumarłe części roślin. Wszystko to osadza się na dnie tworząc muł. Jest to sytuacja niebezpieczna nie tylko dla roślinności, ale również ryb.

Pożyteczne bakterie do akwarium mogą mieć podłoże naturalne, a także sztuczne. Powinny one samoistnie wytworzyć się po pewnym czasie życia w akwarium. Istotnym jest, aby nie wpuścić ryb zbyt wcześnie do wody.

Trzeba również wspomnieć, że pożyteczne bakterie wypłukują się, zupełnie tak, jak wszystkie związku. Najczęściej ma to miejsce podczas procesu czyszczenia zbiornika. Preparaty zapewniające pożyteczne bakterie do akwarium są proste i bezproblemowe w stosowaniu.

Jak działają pożyteczne bakterie?

Ich głównym zadaniem jest skuteczne oczyszczanie wody. Przyspieszają one rozkładanie się resztek pokarmu, czy też odchodów. Zapobiegają osadzaniu się szlamu na dnie. Rozkładają muł w sposób bezinwazyjny, a także przeciwdziałają jego ponownemu osadzaniu się. Warto również dodać, że pożyteczne bakterie trwale usuwają nieprzyjemne zapachy. Dzięki nim środowisko w zbiorniki staje się czyste, a przede wszystkim zdrowe dla wszystkich organizmów.

Dostarczenie pożyteczny bakterii do akwarium przekłada się również na wyeliminowanie mętności wody. Filtry wolniej się zapychają, co również jest bardzo istotnym czynnikiem. Woda jest znacznie dłużej świeża oraz korzystna dla ryb i roślin. Wszelkie szkodliwe związki oraz substancje są eliminowane. Wyżej wymienione korzyści sprawiają, że rzadziej konieczne jest czyszczenie zbiornika. Ma na to głównie wpływ mniejsza ilość mułu na dnie, czy też dłuższa żywotność filtrów.

Jak czyścić akwarium?

Oczywistym jest, że stosowanie pożytecznych bakterii nie zwalnia z obowiązku regularnego czyszczenia akwarium. Jest to podstawa do tego, aby ryby oraz roślinność miały prawidłowe warunki do funkcjonowania. Raz na tydzień należy dokładnie oczyścić zbiornik z wszelkich szlam i zanieczyszczeń, a także wymienić wodę.

W przypadku mniejszej ilości ryb można ten proces powtarzać raz na dwa tygodnie. Im większa hodowla, tym więcej zanieczyszczeń. Przekłada się to na częstotliwość porządkowania zbiornika. W przypadku akwarium około 100 litrów czyszczenie zajmuje około godziny. Jest to spory obowiązek, którego nie można pominąć.

Każdy odpowiedzialny hodowca musi liczyć się z tym, że właściwa pielęgnacja jest priorytetem. Żadne środki oraz preparaty nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, jeśli zostanie pominięte sprzątanie ręczne. Pomimo tego, że produkty zawierające pożyteczne bakterie wykazują szybkie oraz efektywne działanie, to nie jest ono wystarczające, aby zapewnić odpowiedniej jakości środowisko.

Warto również pamiętać, że wkłady filtracyjne powinny być czyszczone wodą z akwarium. Woda z kranu wypłukuje wszystkie pożyteczne związki. Filtry powinny być gruntowanie czyszczone przynajmniej raz na miesiąc. Trzeba robić to umiejętnie, aby nie doprowadzić do ich uszkodzenia.

Opinie

5
Becia dnia 2019-12-03 dodał komentarz o tytule: Polecam każdemu!

Nie miałam pojęcia,że pożyteczne bakterie do akwarium są aż tak istotne. Dla rybek ma to ogromne znaczenie, różnicę widać gołym okiem!

4
mikołajczyk.magda dnia 2019-12-19 dodał komentarz o tytule: Kupuję tutaj wszystko dla rybek!

Dobre bakterie do akwarium to był strzał w 10! Nasłuchałam się o tym w filmach dokumentalnych i postanowiłam spróbować. Efekty są widoczne, naprawdę! Zwłaszcza w zachowaniu rybek!

5
paula dnia 2020-02-21 dodał komentarz o tytule: Dla mnie dobry wybór

Znajomy opowiadał mi, że są ryby czyszczące dno akwarium, ale nie wierzyłem, wolałem zdecydować się na pożyteczne bakterie do akwarium. Wybrałem preparat Tropical i sprawdza się świetnie!

5
monia_80 dnia 2020-02-25 dodał komentarz o tytule: Na pewno wybiorę

Moje dno w akwarium było bardzo zanieczyszczone i zawsze miałam z tym problem. Znajomy akwarysta polecił mi bakterie czyszczące akwarium. Sprawdziły się bardzo dobrze, więc na pewno jeszcze nie raz je wybiorę ;)