KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Grzałki do akwarium

Aktywne filtry

JENECA Grzałka akwarystyczna z termostatem

JENECA Grzałka akwarystyczna z termostatem

37,39 zł

(37,39 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
(1)
  • Brak na stanie
Brak na stanie
AQUAEL ULTRA HEATER

AQUAEL ULTRA HEATER

114,39 zł

(114,39 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
  • Brak na stanie
Brak na stanie
AQUAEL PLATINIUM HEATER

AQUAEL PLATINIUM HEATER

70,59 zł

(70,59 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
do 4 dni
AQUA HABITAT Grzałka...

AQUA HABITAT Grzałka akwarystyczna z termostatem

26,09 zł

(26,09 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
do 24h
AQUAEL COMFORT FIX ZONE

AQUAEL COMFORT FIX ZONE

41,29 zł

(41,29 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
  • Wyprzedaż!
  • Brak na stanie
Brak na stanie

Temperatura wody wewnątrz akwarium musi być dostosowana do gatunków ryb i roślin w nim żyjących. Właściwą temperaturę zapewnimy dzięki zastosowaniu grzałki. Dostępne są różne typy i rodzaje. W dzisiejszej akwarystyce występuje grzałka wyposażona w termostat oraz opcja bez niego. Nieodpowiednia wartość Celsjusza panująca w akwarium przyczynia się do występowania rozmaitych chorób i infekcji wśród rybek. 

Ponadto gwałtowne wahania temperatury mogą okazać się dla rybek zabójcze. Dlatego nowoczesne modele wyposażone są właśnie w termostat. Dzięki temu urządzeniu możemy utrzymać temperaturę w zbiorniku na względnie stałym poziomie. Termostat ma za zadanie kontrolować zaprogramowaną temperaturę i w razie potrzeby doprowadzać do włączenia lub wyłączenia. Grzałka musi być dostosowana do pojemności zbiornika. Należy kierować się zasadą, że im więcej litrów tym większa moc. W naszej szerokiej ofercie posiadamy wiele rodzajów grzałek o różnych mocach. W naszym sklepie dostępne są również przyssawki akwarystyczne do grzałek i termometru do stosowanie wewnątrz lub na zewnątrz akwarium.

Grzałka wody do akwarium - niezbędne akcesorium

Ryby akwariowe, to kręgowce pochodzące przeważnie z krajów egzotycznych, gdzie temperatura wody przez cały rok jest stosunkowo stała i jest znacznie wyższa od temperatury wód w naszej szerokości geograficznej. Jako zwierzęta zmiennocieplne bardzo mocno reagują na wzrosty i spadki temperatury.

Zbyt niska temperatura może sprawiać, że ryby będą wyglądały na ospałe i z reguły będą przebywały w dolnej części akwarium. W przypadku temperatur wysokich rybki będą bardziej ruchliwe i mogą nawet podejmować próby wyskakiwania ponad powierzchnię.

Temperatury skrajne sprawiają również, że rybki akwariowe będą bardziej podatne na różnego rodzaju choroby poprzez fakt, iż ich organizm będzie po prostu osłabiony. Warto także zauważyć, że częste zmiany temperatury w zbiorniku mogą doprowadzić do śmierci ryb.

Śmierć rybek akwariowych może mieć też miejsce przy zbyt wysokiej lub zbyt niskiej temperaturze wody akwariowej. W związku z tym troska o stworzenie właściwego środowiska dla ryb akwariowych poprzez dopasowanie temperatury otoczenia do danego gatunku tych zmiennocieplnych kręgowców powinna być jednym z głównych zadań akwarysty przygotowującego zbiornik hodowlany.

Na co zwrócić uwagę kupując grzałkę - porady

W zapewnieniu odpowiedniej temperatury pomocną może okazać się grzałka akwariowa, która jest w stanie podgrzać wodę w zbiorniku. Dobór grzałek do akwarium powinien uwzględniać kilka czynników, które będą gwarantowały skuteczność działania oraz bezpieczeństwo rybek akwariowych i akwarysty. Kierując się powyższymi czynnikami, każdy akwarysta z szerokiego wachlarza grzałek akwariowych jest w stanie wybrać coś odpowiedniego nie tyle dla siebie, co dla swojego akwarium. W tym wypadku należy wziąć pod uwagę przede wszystkim czas, który jesteśmy w stanie poświęcić na obserwację wzrostu temperatury, jak również pojemność zbiornika akwariowego.

Objętość akwarium - ile ma litrów? Dobierając grzałkę do akwarium koniecznym jest uwzględnienie jego objętości, aby dobrać odpowiednio moc. Grzałka powinna mieć taką moc, która zapewni wodzie utrzymanie określonej temperatury. Grzałka o zbyt słabej mocy nie sprawdzi się w olbrzymim zbiorniku, gdyż może nie być w stanie ogrzać wody do oczekiwanej temperatury. Z kolei zbyt mocna grzałka będzie pobierać dużo energii elektrycznej i może powodować powstanie sfery zbyt gorącej cieczy wokół siebie. Dodatkowo, kiedy grzałka taka nie będzie posiadała termostatu, może to doprowadzić do śmierci ryb akwariowych poprzez doprowadzenie środowiska akwariowego do zbyt wysokiej temperatury.

Grzałka do akwarium z termostatem - odpowiednia dla ryb

Grzałka z termostatem, czy bez? Drugim czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie grzałki, to możliwość posiadania czasu związanego z jej wyłączaniem i włączaniem. Jeśli grzałka nie posiada termostatu akwarysta musi pamiętać o włączeniu i wyłączeniu grzałki z sieci. Zapomnienie o jej włączeniu może doprowadzić do zbyt niskiej temperatury wody w zbiorniku, znów zapomnienie o jej wyłączeniu może być przyczyną zbyt wysokiej temperatury.

Oba rezultaty zapomnienia o grzałce mogą być bardzo niebezpieczne dla ryb, szczególnie ryb wrażliwych na zmiany temperatury otoczenia. Rozwiązaniem, które staje się już standardem w akwarystyce - jest zastosowanie grzałki wyposażonej w termostat. Zaopatrzenie się w takie akcesorium gwarantuje akwaryście, że woda będzie utrzymywana w określonych na termostacie granicach. Grzałka wyposażona w termostat jest rozwiązaniem, w które warto zainwestować, gdyż to gwarantuje bezpieczeństwo naszych ryb.

Mała grzałka do akwarium - wystarczająco efektywna

Wszystkie grzałki akwariowe z naszego asortymentu stanowią bezpieczne ogrzewanie dla Twoich rybek. Termostat jest idealnym akcesorium dla akwarystów, ponieważ wspomaga ich w całym procesie hodowli ryb różnych gatunków. Kluczowa jest nie tylko kwestia ułatwienia procesu opieki, ale również zapewnienia najlepszych warunków do rozwoju i długiego życia. Wielu pasjonatów skupia się na rybkach egzotycznych, które wymagają zupełnie innych temperatur. Dzięki grzałkom dopasowanym dopasowujących się do wszystkich akwariów będziesz w stanie utrzymać je w zdrowiu i bardzo dobrej kondycji, a to jest najważniejsze, prawda?

Akcesoria akwariowe mogą cię zainteresować, zwłaszcza jeśli jesteś na początku swojej drogi, jako hodowca rybek. Unikniesz wielu błędów, które mogą doprowadzić do nieszczęścia w postaci śmierci części osobników lub całej kolonii. Konsumenci najczęściej wybierają modele wewnętrzne, które można śmiało zanurzyć tak, aby wystawał jedynie kabel zasilający urządzenie. Wzbogacone o termostat będą najdokładniej monitorować temperaturę panującą w stworzonym środowisku wodnym. Wyprodukowane przez uznanych producentów będą przez lata skutecznie działać bez awarii. Szeroki wybór grzałek akwariowych sprawia, że można zawsze dobrać grzałki odpowiednie do naszego akwarium, aby zapewnić rybkom optymalne warunki życia. Wielu akwarystów zaufało naszemu sklepowi, więc teraz czas na Ciebie! Złóż zamówienie na Allezoo.pl i ciesz się niezawodnym sprzętem!

Opinie

5
jakub_55 dnia 2019-12-16 dodał komentarz o tytule: Sprawdzone produkty

Solidna i niedroga grzałka do akwarium. Przesyłka także ekspresowa, a paczka bez żadnych wad. Polecam z czystym sumieniem.

5
Aneta95 dnia 2020-06-15 dodał komentarz o tytule: Jest ok

Znalazłem u Was przeróżne grzałki do akwarium i wybrałem taką, jaka miałaby się u mnie najlepiej sprawdzić. Jestem zadowolony. Temperatura jest taka, jak trzeba.

5
Sławomir dnia 2020-06-20 dodał komentarz o tytule: Szybka wysyłka

Kupiona przeze mnie grzałka z termostatem do akwarium przyjechała do mnie bardzo szybko. Jej montaż jest prosty. Nie mam zastrzeżeń!

5
Bogdan dnia 2020-06-30 dodał komentarz o tytule: Spory wybór grzałek

Przejrzałem grzałki akwariowe i wybrałem jedną dla siebie. Zamontowałem i sprawdza się dobrze. Temperatura zawsze taka, jak trzeba

5
Dagmara98 dnia 2020-07-03 dodał komentarz o tytule: Znane firmy grzałek

W ofercie znalazłam spory wybór, jeśli chodzi o grzałki akwariowe z termostatem. Bardzo dobry wybór produktów oraz całkiem rozsądne ceny. Znam te firmy, więc wiedziałem co wybrać.