KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Szczotki dla gryzoni

Aktywne filtry

Szczotki dla gryzoni

Piękne, lśniące futro to u zwierzęcia oznaka, że wszystko w jego organizmie jest w porządku. Zdarza się jednak, że mimo odpowiedniej diety nie wygląda ono najlepiej. Może się tak zdarzyć, kiedy pielęgnacja zawodzi. Zwłaszcza u zwierząt, które mają więcej futerka (na przykład królików długowłosych lub świnek morskich) wymagana jest bardziej zaawansowana pielęgnacja, do której potrzebne są szczotki dla gryzoni.

Dlaczego pielęgnacja futra jest tak ważna?

Zwierzęta z dłuższą sierścią są narażone na splątanie się jej. Może być to dla zwierzęcia bolesne. Poza tym dwa razy w roku króliki i gryzonie linieją bardziej. To, że połykają swoje włosy jest naturalne. Dieta, w której znajduje się pokarm z dużą zawartością włókna (na przykład siano) pomaga radzić sobie z tym problemem poprzez zapobieganie zatrzymywania włosów w żołądku bądź jelitach.

Natomiast zdarza się, że ilości futra są zbyt duże. Króliki czy gryzonie nie pozbędą się w ich w taki sposób, jak robią to koty. Nie mają bowiem odruchu wymiotnego. Jeśli zwierzę ma zatkany żołądek, to może przestać wydalać. To dla niego bardzo niebezpieczne. Uniknąć takiej sytuacji można dzięki regularnemu wyczesywaniu. Dzięki niemu martwa sierść zostanie na szczotce, a nie dostanie się do organizmu zwierzęcia.

Czym wyczesywać futro?

Oprócz tego, że należy robić to regularnie, warto pamiętać także o odpowiednich narzędziach. Nie można do wyczesywania futra przeznaczyć szczotki dla człowieka. Należy wybrać szczotki dla gryzoni, które są odpowiednio skonstruowane, żeby pomóc w tym zabiegu.

W naszej ofercie znajdują się modele zakończone kuleczkami. To dobre rozwiązanie dla zwierząt, które nie przepadają za pielęgnacją futra. Kuleczki takie są bardzo delikatne dla skóry i masują ciało zwierzęcia. Co ważne, zadbaliśmy również o wygodę właściciela. Żeby proces czesania przebiegał szybko i sprawnie, dołączyliśmy do oferty szczotki dla gryzoni, które mają antypoślizgową rączkę. To pozwala spokojnie przeprowadzić proces czesania. Mamy zarówno większe, jak i mniejsze szczotki. Dostosowane do wszystkich gryzoni, a przede wszystkim bezpieczne dla ich delikatnego ciała.

W ofercie posiadamy nie tylko pojedyncze szczotki. Zadbaliśmy również o zestawy, które pomogą jeszcze dokładniej zadbać o sierść gryzoni. Znajdują się w nich: miękka szczotka dla gryzoni, szczotka pneumatyczna oraz grzebień pojedynczy. Grzebień sprawdzi się do rozczesania. Natomiast szczotką pneumatyczną można rozpocząć przyzwyczajanie zwierzęcia do zabiegów pielęgnacyjnych. Należy bowiem pamiętać, że nie każdy pupil będzie to lubił. Natomiast masaż skóry głowy pneumatyczną szczotką w połączeniu z wręczaniem smakołyków może znacząco pomóc w przyzwyczajeniu zwierzęcia do zabiegów pielęgnacyjnych. Dla tych, których pupile mają problemy z kołtunami, przygotowaliśmy zestaw z filcakiem. To specjalne narzędzie ułatwiające rozcięcie sierści, która jest mocno sklejona i skołtuniona.

Opinie

5
Jan dnia 2020-02-14 dodał komentarz o tytule: Polecam!!!

Jeśli chodzi o takie drobiazgi jak szczotki dla gryzoni, to zawsze kupuję je przy okazji większego zamówienia. Cena jest bardzo niska, przy większych paczkach kosztują tyle, co nic.

5
Mateusz dnia 2020-05-12 dodał komentarz o tytule: Super przesyłka

Szczotka dla świnki morskiej to może nie jest gadżet pierwszej potrzeby, ale u nas świnki lubią taki masaż :) Może to je trochę relaksuje? Nie wiem, ale wydają się być zadowolone. Pięknie i solidnie zapakowana paczka.

5
Czarek dnia 2020-06-01 dodał komentarz o tytule: Super pomysł

Wcześniej nie wiedziałam, że gryzonie też trzeba czesać. Kupiona przeze mnie szczotka dla gryzoni to strzał w dziesiątkę.

5
Jurek dnia 2020-06-10 dodał komentarz o tytule: Dobra szczotka

Mój chomik ma dość mocno sfilcowaną sierść, więc szczotka dla chomika musiała się u mnie znaleźć. Sprawdza się świetnie. Problem zniknął po pierwszym użyciu!

5
Patrycja dnia 2020-06-12 dodał komentarz o tytule: A o tym nie wiedziałam :)

Wyobraziłam sobie takie malutkie szczotki dla chomika :) Dbanie o higienę tych małych gryzoni jest ważne, ale przez głowę mi nie przeszło, że mogę tutaj coś takiego znaleźć. AlleZoo zaskakuje!