KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

POKAŻ WYNIKI

Pokarm dla narybku

Aktywne filtry

Tropical NANOVIT GRANULAT

Tropical NANOVIT GRANULAT

3,49 zł

(3,49 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
Ostatnie sztuki w magazynie

Karmienie narybku

W warunkach akwariowych ryby słodkowodne bardzo chętnie się rozmnażają. Oczywiście należy im ku temu zapewnić odpowiednie warunki. Na rozmnażanie ryb ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest na przykład odpowiednia temperatura wody - sprzyjająca rozmnażaniu i wylęgowi ryb. Kolejny czynnik to właściwe karmienie ryb - dostarczanie im odpowiednich składników pokarmowych. Będą one korzystnie wpływały na ich zdolność do rozrodu i płodzenia zdrowego, silnego potomstwa.

Warunki wylęgania się ryb

Gdy samica hodowanej ryby będzie miała potomstwo, dobrze jest umożliwić jej poród w specjalnym kojcu, który oddzieli narybek ryb słodkowodnych od dorosłych ryb. Jest to bardzo ważne, szczególnie w przypadku ryb, które nie opiekują się swoim potomstwem. Dorosłe ryby mogą we wspólnym akwarium nie stwarzać narybkowi odpowiednich warunków do rozwoju. Narybek powinien otrzymywać odpowiednią porcję pożywienia każdego dnia. W warunkach normalnych młode rybki uczą się pobierania drobnego pokarmu, planktonu, materii organicznej. W akwariach musimy im sypać specjalny pokarm.

Sposób karmienia narybku

Do odseparowanego kojca dla narybku należy sypać specjalny pokarm w ilości nie nadmiernej. Chodzi o to, aby nie przekarmić ryb, jak również aby nie zanieczyszczać wody nadmiarem pokarmu, którego narybek nie zje. Karmienie narybku powinno się odbywać cztery razy dziennie. Mając to na uwadze należy odpowiednio dozować ilość pokarmu. Pokarm dla narybku powinien mieć postać suchą lub postać specjalnej zawiesiny. Dobrym rozwiązaniem jest również żywy pokarm w tabletkach. Dzięki niemu narybek dobrze przyrasta i jest zdrowy. Ważne jest, aby narybek karmić specjalnymi preparatami dla narybku, nie zaś dla ryb dorosłych. Klienci mają szeroki wybór różnych preparatów umożliwiających dobranie najlepszego produktu dla konkretnego gatunku, wieku i potrzeb.

Zawartość preparatów do karmienia narybku

Pokarm dla narybku jest maksymalnie rozdrobniony. Umożliwia to pobieranie cząstek pokarmu niewielkich rozmiarów rybkom. Zawiera on składniki roślinne oraz zwierzęce. Podstawą składu pokarmu dla narybku są glony, spirulina oraz kryl i kalmary. Jest to mieszanka optymalna, zapewniająca właściwy wzrost i zaspokojenie potrzeb żywieniowych młodych rybek. Karmienie narybku specjalnymi preparatami powinno odbywać się w sposób podany na opakowaniu, zgodny z zaleceniami producenta. Wysokoproteinowe karmy dla narybku zapobiegają krzywicy u ryb i gwarantują ich optymalny, zdrowy wzrost. Preparaty dla narybku są wzbogacone witaminami i mikroelementami, aby zapewniały jak najlepszą podaż odpowiednich składników odżywczych.

Istnieje wiele różnych sposobów przygotowywania pokarmu dla narybku - hodowanie pierwotniaków i glonów na bazie różnych pożywek. Ich przygotowanie jest jednak czasochłonne i nie zapewnia odpowiedniej podaży makro- i mikroelementów oraz witamin. Pokarm dla rybek w wygodnych opakowaniach zapobiegających zawilgoceniu umożliwia karmienie narybku w sposób zbilansowany, jest też bardzo tani i wydajny.

Opinie

5
Sylwester dnia 2019-12-16 dodał komentarz o tytule: Kupuję tylko tutaj!

Jak pokarm dla narybku, to tylko tutaj. Sprawdzony produkt, zaufany sprzedawca. Nie lubię eksperymentować i jak raz znajdę coś co jest naprawdę dobre, to przy tym zostaję!

5
Maja.d dnia 2020-07-09 dodał komentarz o tytule: Dobry pokarm

Dobry wybór, jeśli chodzi o pokarm dla narybku pielęgnic. W AlleZoo zawsze jest w czym wybierać i ceny są całkiem spoko. Tym razem dostawa szybciej niż zwykle.

5
Kasia Pęk dnia 2020-07-14 dodał komentarz o tytule: Spory wybór

Spory wybór, jeśli chodzi o pokarm dla ryb. Można w stu procentach zadbać o narybek ryb słodkowodnych.

5
kuba.99 dnia 2020-08-19 dodał komentarz o tytule: Pokarm dla skalara

Potrzebny był mi pokarm dla narybku skalara, więc przejrzałem Waszą ofertę. Udało mi się znaleźć kilka pokarmów wysokiej jakości. Super wybór!

5
Szymon_Z dnia 2020-09-01 dodał komentarz o tytule: Narybek rośnie zdrowo

Dobry pokarm dla narybku to podstawa, aby szybko rósł i dobrze się rozwijał. W AlleZoo na szczęście ze spokojem dostanę pokarm najwyższej jakości :)