KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Pokarm dla arowany

Aktywne filtry

Podstawowym czynnikiem przy wyborze karmy dla ryb akwariowych powinna być dbałość o jej zróżnicowanie. Każda ryba, podobnie jak człowiek, potrzebuje zróżnicowanej, atrakcyjnej diety. Należy o tym pamiętać, jeżeli chcemy osiągnąć sukces hodowlany.

Jaka karma dla Arowany będzie najlepsza?

Arowana jest żywiołową rybą drapieżną, dlatego kupując pokarm powinniśmy dobrać taki, który będzie odpowiedni dla jej gatunku, dostarczy jej wszystkie konieczne witaminy, mikro oraz makroelementy. W przypadku arowany, niezalecany jest pokarm, po który ryba musiałaby schodzić na dno. Problemem mógłby być żwir, który zjadany razem z karmą, gromadząc się w jelitach, mógłby zaszkodzić rybie. Arowany w naturze żywią się przede wszystkim rybami, płazami oraz bezkręgowcami wodnymi, jedzą również padlinę. Żywe jedzenie jest jak najbardziej zalecane, natomiast jego podawanie może wiązać się z ryzykiem chorób, szczególnie, gdy pokarm pochodzi z nieznanej nam wody.

Jak należy karmić arowany?

Wybierając pokarm dla ryby w akwarium, powinien być on odpowiednio dostosowany do wielkości ryby. Zalecane karmienie w przypadku małej arowany (do 15 cm), to trzy razy w ciągu dnia, średnie arowany (od 15 do 35 cm) – dwa razy dziennie, natomiast duże (powyżej 35 cm) – raz dziennie, a po pewnym czasie – nawet z kilkudniowymi przerwami.

Różnorodność przy doborze pokarmu

Różnorodność pokarmu jest bardzo ważna przy żywieniu arowany ze względu na konieczność dostarczania rybie różnorodnych składników pokarmowych. Tylko od czasu do czasu, powinny być podawane wysokotłuszczowe pokarmy, ponieważ zbyt częsty pokarm tego rodzaju może powodować problemy z Drop Eye, czyli wytrzeszczem oka.
Arowana nie może być przekarmiana, ponieważ prowadzi to do spadku apetytu i konieczności głodzenia ryby przez kilka dni, co następnie może powodować skrócenie życia, a także ograniczenie zdolności do rozmnażania się. Niepodanie pokarmu, nawet przez kilka dni nie spowoduje u niej nic złego, co ma się odwrotnie do jej przekarmienia.

Jaki pokarm dla Arowany zatem wybrać?

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wieloskładnikowe pokarmy, między innymi w postaci pływających, wybarwiających pałeczek, które zawierają wysoki poziom naturalnych barwników, w tym astaksantynę, dobrze przyswajaną przez ryby. Dzięki regularnemu karmieniu za pomocą pływających pałeczek, kolory ryb, nabierają intensywności oraz blasku. Pałeczki są ciekawym urozmaiceniem diety arowany, ponieważ swoim wyglądem przypominają wodne owady oraz larwy, co sprawia, że są one bardzo atrakcyjne dla mięsożerców. Łatwostrawne białko i dobrze dobrany zestaw witamin oraz mikroelementów w pałeczkach pozytywnie wpływa na wzrost i świetną kondycję ryb. Witamina C, jak i beta-glukan - naturalny immunostymulator - aktywuje układ odpornościowy ryby. Dla urozmaicenia pokarmu polecamy także tabletki przyklejane do szyby akwarium, które w łatwy sposób możemy umieścić w dowolnym miejscu na szybie. Zawierają one zrównoważoną kompozycję zbilansowanych, wysokiej jakości płatków, jak i pożywnych składników liofilizowanych.

Opinie

5
Jagórski dnia 2019-10-31 dodał komentarz o tytule: Zdecydowanie najlepszy!

Tutaj dostałem najlepszy pokarm dla arowany, a sprawdzałem już masę sklepów zoologicznych. Z nich wszystkich AlleZoo jest po prostu najlepszy!

5
Patryk Woźniak dnia 2020-01-30 dodał komentarz o tytule: Najlepsze pokarmy!

Pokarmy dla arowany, które zamówiłem w AlleZoo bardzo zasmakowały mojej rybce, zdecydowanie bardziej niż poprzednie jedzenie z innych sklepów.

5
Szymon_Z dnia 2020-05-05 dodał komentarz o tytule: Super

Na co dzień karmienie arowany nie jest dla mnie problemem. Niestety zamknięto mój ulubiony sklep zoologiczny, więc poszukałem sklepu w sieci. W AlleZoo karma okazała się najtańsza.

5
Natalia Wójcik dnia 2020-06-21 dodał komentarz o tytule: Dobra cena

Kupiona przeze mnie karma dla arawany super się sprawdza. Smakuje i nie robi osadu na dnie. Wszystko gra.

5
Szklanecki dnia 2020-10-22 dodał komentarz o tytule: Genialne jedzenie

Moja arowana uwielbia karmienie, jestem bardzo zadowolony z jakości jedzenia, jak i zapachu. Polecam!