KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Uzdatniacze wody czarnej do akwarium

Aktywne filtry

TETRA ToruMin

TETRA ToruMin

18,09 zł

(18,09 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
do 4 dni
Tropical preparat QUEREX

Tropical preparat QUEREX

7,29 zł

(7,29 zł szt.)

Wybierz
Wybierz
x
  • Brak na stanie
Brak na stanie

Uzdatniacze wody czarnej do akwarium

Zanim wpuścimy do akwarium rybki, musimy zadbać o wodę. Powinna być ona odpowiednio przygotowana, czyli uzdatniona, tak aby mogły w niej żyć konkretne gatunki ryb lub innych zwierząt. Warto w tym celu zaopatrzyć się w specjalne uzdatniacze. W tej kategorii znajdą Państwo uzdatniacze wody czarnej do akwarium (warunki tropikalne). W innych działach mogą Państwo zakupić pozostałe rodzaje uzdatniaczy.

Na czym polega uzdatnianie wody w akwarium?

Woda w celu uzdatnienia powinna zostać najpierw przygotowana w oddzielnym naczyniu, dopiero na późniejszym etapie zostać przelana do akwarium. Po wlaniu wody do naczynia powinniśmy odstawić ją na 24h. Dzięki temu chlor odparuje, a metale ciężkie opadną na dno naczynia. Do uzdatniania wody powinniśmy wykorzystać specjalne preparaty dostępne w tym dziale. Stosujemy je zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Po zastosowaniu uzdatniacza wodę przelewamy do akwarium. Należy pamiętać o tym, że nigdy nie należy robić tego szybko i gwałtownie. Jeżeli wlejemy wodę zbyt szybko, zgromadzone na dnie metale dostaną się do akwarium. Po przelaniu wody należy odczekać jeszcze około 24 godziny, zanim wpuścimy do akwarium ryby.

Odpowiednie PH wody

Dla zdrowia i dobrej kondycji ryb kluczowe znaczenie będzie miało odpowiednie PH wody. Różne gatunki ryb wymagają różnego PH wody. Powinniśmy o tym pomyśleć już wcześniej, planując jakie gatunki ryb będą mieszkały w naszym akwarium. PH wody o odczynie obojętnym wynosi 7. Woda kwasowa przyjmuje wartości o odczynie mniejszym niż 7, a woda zasadowa o odczynie wyższym niż 7.

Ponieważ nawet niewielkie zmiany w PH wody mogą zagrozić zdrowiu i dobrej kondycji naszych ryb, powinniśmy codziennie kontrolować jej wartość. W pierwszym okresie posiadania akwarium wodę powinniśmy kontrolować codziennie, później wystarczy, że będziemy robić to raz na kilka dni. W celu prawidłowego pomiaru PH w wodzie mogą Państwo kupić specjalne testery w naszym sklepie. W przypadku, gdy PH jest niewłaściwe, powinniśmy je zmienić, stopniowo dodając odpowiednie preparaty. Zmianę PH powinniśmy przeprowadzić bez obecności roślin i zwierząt.

Zadbaj o odpowiednią twardość wody

Kolejną kwestią, która jest niezwykle ważna w przypadku wody w akwarium, jest jej twardość. Również pod tym względem różne gatunki mają różne preferencje. Twardość wody mierzona jest w tzw. stopniach niemieckich. Twardość wody może być mierzona przy pomocy specjalnego testera.

Uzdatniacze wody czarnej do akwarium dostępne w ofercie sklepu Allezoo

Uzdatniacze wody czarnej do akwarium dostępne w ofercie sklepu Allezoo sprawiają, że zwykła bieżąca woda stanie się w czystą, ciemną wodę tropikalną, która odpowiada wymaganiom wielu gatunków ryb. Stosowane zgodnie z zaleceniami, uzdatniacze są całkowicie bezpieczne dla zdrowia ryb. Wspierają ich witalność i zdrowie. Utrudniają rozwój grzybów oraz powodują zahamowanie wzrostu glonów.

Zapraszamy do dokonywania zakupów! Nie są Państwo pewni, czy dany uzdatniacz wody jest odpowiedni do gatunku ryb, który Państwo posiadają? Prosimy o kontakt. Pomożemy dobrać właściwy preparat.