KATEGORIE
FILTRY

Filtry

POKAŻ WYNIKI

Ptaki zimujące

Aktywne filtry

Ptaki zimujące w Polsce

Ptaki to niezwykle piękne i przynoszące na myśl wolność i swobodę zwierzęta. Wiele z nich nie spędza całego roku w jednym miejscu i udają się w dalekie podróże, aby móc spędzić zimę w przynajmniej nieco cieplejszym miejscu lub po prostu zostają w Polsce, gdzie zima nie jest już tak dotkliwa jak niegdyś i bez problemu są w stanie wytrzymać w takich warunkach. Do gatunków ptaków, które zimują w Polsce należą między innymi: sikorki, wróble, mazurki, trznadle, szczygły, sroki, gołębie, sierpówki, rudziki, gile... Jak widzisz, grono ptaków, które zimę postanawiają spędzić w Polsce jest naprawdę imponujące. Warto zatem pomóc im przetrwać ten czas, w którym często nie są one w stanie znaleźć dla siebie wystarczającej ilości pożywienia.

Pożywienie ptaków zimujących

Ptaki na ogół są w stanie same znaleźć sobie pożywienie. Nie jest to szczególnie trudne przez ich niezwykle naturalne menu, aczkolwiek łatwo jest jedynie w okresach letnich – zimą może być z tym spory kłopot. Różne ptaki żywią się różnym rodzajem pożywienie – jedne preferują ziarna słonecznika, inne zbóż. Jedne jedzą owoce, drugie owady. Są też ptaki, taki jak np. sroka, które żywią się nawet padliną! Może to być dla niektórych zaskoczeniem. Ponadto zjadają też ślimaki, także bez wątpienia robią dużą przysługę wszystkim tym, którzy uprawiają własny ogródek.

Jak widać, w okresie letnim ptaki nie powinny mieć dużego problemu ze znalezieniem czegoś do jedzenia. Gdzie jednak znajdą owoce, ziarna, owady podczas srogiej zimy? Jest to zadanie niezwykle utrudnione, dlatego warto im pomóc i dokarmiać w miarę możliwości, aby mogły w zdrowiu przetrwać do kolejnej wiosny.

Opinie

5
Agata_96 dnia 2019-12-18 dodał komentarz o tytule: Pomagam ptakom

Zawsze zimą dbam o ptaki zimujące, a te mile mi się odwdzięczają. Poza tym mój kot uwielbia na nie patrzeć!

5
julita.p dnia 2020-04-15 dodał komentarz o tytule: Dbam o ptaki zimą

Moim zdaniem o zimujące ptaki trzeba dbać, bo jest ich coraz mniej i mogą sobie same nie poradzić. Ja zawsze na działeczce zostawiam im coś kalorycznego do jedzenia.

5
Paweł dnia 2020-05-22 dodał komentarz o tytule: Zadbajmy o wspólne dobro

Czasami zdarza się i tak, że ptaki wolno żyjące nie potrafią same zdobyć pokarmu. Jesteśmy tutaj, aby im pomóc. My co roku na jesień i zimę wyposażamy się w dobry jakościowo pokarm i dajemy tym maluchom to, czego potrzebują, aby przetrwać.