Pokarm dla fretki

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokarm dla fretki

Ruchliwe fretki coraz częściej goszczą w polskich domach. Jako zwierzęta mięsożerne powinny być karmione przede wszystkim mięsami bogatymi w tłuszcze, w ich diecie nie może zabraknąć wołowiny i drobiu, przy czym mięsa tłuste powinny przeważać w diecie w sezonie jesienno-zimowym. Oprócz mięsa dieta zdrowej fretki powinna zawierać warzywa oraz minerały i witaminy. Wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju zawiera dobrze dobrana karma dla fretki, przygotowana przez specjalistów.

Karma uzupełniająca dietę fretki

W diecie fretki przeważa mięso surowe, a same fretki znane są również jako zwierzęta bardzo wybredne, które nie zawsze jedzą pokarmy przygotowane przez właścicieli. Doskonałym sposobem na uzupełnienie diety pupila jest sucha karma dla fretki, dostępna w postaci granulatu, w którym pojawiają się różne rodzaje mięs, w tym również ryby i oleje zwierzęce. Mięsa są wzbogacone o dodatki w postaci odpowiednio przetworzonych warzyw oraz minerały i witaminy. Karmy dla fretek mogą również wzmacniać serce, wpływać na układ kostny czy wygląd sierści, są również odpowiedzialne za zapewnienie zwierzęciu odpowiedniej dawki energii.

Karmy są dostępne w opakowaniach o różnym składzie oraz gramaturze, aby w ten sposób ułatwić posiadaczom fretek dobranie smacznej karmy o zdrowym składzie dla swojego aktywnego zwierzątka.