Pokarm dla gryzoni

Aktywne filtry

Odpowiednio dobrany pokarm dla gryzoni

Każde zwierzę ma swoje własne wymagania pokarmowe, dlatego warto we właściwy sposób zadbać o jego żywienie i dostarczyć odpowiedniej ilości bogatego w składniki odżywcze pokarmu. Pokarm dla małych zwierząt powinien być dostosowany do rodzaju zwierzęcia oraz jego gatunku. Profesjonalny pokarm dla gryzoni zapewnia 100 procentową dawkę składników odżywczych, stając się kompleksowym sposobem na utrzymanie odpowiedniej kondycji zwierzęcia. Odpowiedni pokarm zadba o lśniącą sierść, witalność oraz dobre samopoczucie Twojego gryzonia. Podstawę prawidłowego żywienia u małych zwierząt stanowią zarówno starannie dobrane pokarmy, jak i odpowiednie odżywki i witaminy. Nie ważne czy to królik miniaturowy, świnka morska, wiewiórka czy fretka, u nas znajdziesz właściwy pokarm dla każdego małego zwierzątka.


Pokarm dla gryzoni doskonały dla Twojego zwierzątka


W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór pokarmów dla gryzoni. Nasze pokarmy dla gryzoni to najwyższej jakości mieszanki odpowiednio dobranych owoców, warzyw i ziaren zbóż. Pokarmy dla gryzoni zaspokajają potrzeby żywieniowe zwierząt, dzięki zawartym w składzie specjalnie wyselekcjonowanym naturalnym składnikom. Posiadamy w naszej ofercie zarówno pokarmy pełnoporcjowe, przeznaczone jako główna karma, a także przekąski i karmy urozmaicające dietę gryzoni. Znajdziesz u nas pokarmy rekomendowanych producentów o różnej gramaturze, aby zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wybrednych gryzoni. Oprócz karmy dla małych zwierzą znajdziesz u nas także trociny, siano, krążki i pałki z ziarnami zbóż, wapienka oraz owocowe przysmaki.


Podstawowe elementy składowe pokarmu dla gryzonia

Z racji swojej uniwersalności, pokarm dla gryzoni składa się z wielu różnych składników, sprawdzonych zarówno podczas karmienia dużych, jak i małych zwierząt. Dominującą rolę odgrywają tutaj następujące składniki: marchew, słonecznik czarny i biały, granulat lucerna, seler, pietruszka, koper, owies, pszenica, burak, ryż, orzechy, brzoskwinia, morela, rodzynka, jabłko, banan, siemię lniane a także kukurydza.

Pokarm został tak dobrany, by zapewnić maksymalną dawkę energii i witamin zarówno zwierzętom (marchew, słonecznik, banan), jak również tym znacznie mniejszym zwierzętom.

Rola pokarmu dla gryzoni w diecie zwierzęcia

Pokarmy przeznaczone dla gryzoni oddziałują na organizm zwierzęcia w sposób kompleksowy.

- Regulują pracę całego układu pokarmowego
- Zapobiegają zaparciom wymuszając między innymi ruchy perystaltyczne jelit.
- Wzmacniają odporność, poprzez dostarczenie szeregu witamin.
- Wspierają pracę układu krążenia, w tym oczywiście serca.
- Wzmacniają układ kostny a także wytwory naskórka (sierść, pazurki itd).

Jak stosować?

Pokarm dla gryzoni winien być stosowany w ilościach odpowiadających zapotrzebowaniu zwierzaka. Należy bacznie zwracać uwagę, by produkt był zawsze dostępny, wraz ze świeżą wodą.

Podczas stosowania pokarmu nie należy oprzeć się wyłącznie na nim. Warto od czasu do czasu zapodać pupilowi świeże owoce i warzywa (marchew, sałata itd). Pod żadnym pozorem nie należy podawać kapusty, gdyż zwiększa ona produkcję gazów jelitowych, co może doprowadzić do uszkodzenia wewnętrznych elementów układu pokarmowego.

Oprócz pokarmu dla gryzoni, należy również podawać świeże siano (zwłaszcza w przypadku królików). Jest to o tyle istotne, gdyż poprawia ono pracę układu pokarmowego.

Na co zwracać uwagę przy zastosowaniu pokarmu?

1. Nie wolno podawać pokarmu zawilgoconego, gdyż może ono doprowadzić do bardzo poważnego zatrucia u zwierzęcia.

2. Pod żadnym pozorem, nie należy zbyt długo przetrzymywać pokarmu w obrębie klatki. Po maksymalnie dwóch dniach, pokarm powinien być zmieniony na nowy!

3. Nie należy opierać się wyłącznie na pokarmie. Jego ciągłe podawanie może sprawić, że zwierzę odzwyczai się od innych, równie ważnych (naturalnych) pokarmach.

Pokarm należy podawać w dedykowanych karmnikach. Pod żadnym pozorem nie należy podawać karmy bezpośrednio na podłodze, gdyż istnieje ogromne ryzyko jej zanieczyszczenia odchodami zwierzęcia. W przypadku "wyrzucania" pokarmu przez zwierzę, należy bezwarunkowo zmienić rodzaj pokarmu, bądź też wprowadzić jego zamiennik, w postaci naturalnych owoców i warzyw.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących oferowanych przez nas pokarmów, chętnie służymy merytoryczną pomocą. Zapraszamy!

Opinie

5
Aniela dnia 2019-11-06 dodał komentarz o tytule: Sprawdzone jedzonko!

Pokarm dla gryzoni kupuję w AlleZoo już od jakiegoś czasu, dlatego z czystym sumieniem mogę zapewnić każdego, że ich produkty są zdrowe i nieszkodliwe dla małych gryzoni.

5
p.wojciech dnia 2020-02-11 dodał komentarz o tytule: Polecam serdecznie

Kupiłam i nie żałuję! Karma dla gryzoni widocznie przypadła do gustu moim szkrabom, bo kiedy przychodzi pora karmienia to są bardzo podekscytowane!

5
Anna dnia 2020-03-30 dodał komentarz o tytule: Kupiłam pokarm na AlleZoo

Jedzenie dla gryzoni, które zamówiłam tutaj kilka dni temu, sprawdza się znakomicie. Nie sądziłam, że mój Romuś tak bardzo polubi nowe jedzenie, bo zazwyczaj jest wybredny!

5
eLŻBIETA dnia 2020-04-28 dodał komentarz o tytule: Tylko tu kupuje

Ja zawsze kupuje jedzenie dla gryzonia w AlleZoo. Dostawa jest szybka nawet w trakcie wirusa. Kupuję karmę średnio raz na dwa miesiące, więc już zgarniam rabaty!

5
Antoni98 dnia 2020-05-21 dodał komentarz o tytule: Szeroka oferta na plus

Odpowiednie pożywienie dla gryzoni to klucz do ich dobrego samopoczucia, a to powinno być dla każdego opiekuna najważniejsze. W ofercie AlleZoo znalazłem wiele rodzajów pokarmu, także każdy znajdzie coś dla swojego pupila.