KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

POKAŻ WYNIKI

Klatka dla papugi

Aktywne filtry

Klatki dla papug – idealna przestrzeń dla Twojego pupila

Hodowanie papug zaczyna zdobywać coraz większą popularność. Bardzo się z tego cieszymy, ponieważ to wdzięczne zwierzęta, które mocno przywiązują się do swoich opiekunów. Są towarzyskie i bardzo aktywne, dlatego powinny móc się swobodnie poruszać po otoczeniu. Ciekawskie wsadzą wszędzie swój dziób. Jednym z najważniejszych aspektów podjęcia się opieki nad naszymi ptasimi pupilami jest wybór klatki.

Powinien być to zakup w pełni przemyślany, aby zapewnić papugom jak największy komfort. Nie jest istotne czy chcemy adoptować jedną, czy więcej – bezwzględnie muszą mieć swój bezpieczny kąt. Klatki dla ptaków powinny być dopasowane najpierw do preferencji gatunku zwierzęcia, a dopiero potem do naszego wnętrza. Jednak nie każdy z nas jest w stanie sobie pozwolić na tak ogromny wydatek, a marzy o posiadaniu papugi. Wtedy należy zadać sobie pytanie - czy istnieją tanie, duże klatki dla papug?

Sprawdź, jak duża klatka dla papugi zda u Ciebie egzamin

Jak wspominaliśmy wcześniej – papugi są bardzo aktywnymi zwierzętami, które lubią się przemieszczać z miejsca na miejsce. Dlatego do opieki nad nimi niezbędna jest duża klatka. Nie możemy zamykać ich w ciasnym metrażu, bo doprowadzimy do przykrych konsekwencji. Jeśli chcemy, aby nasz pupil się prawidłowo rozwijał, musimy odpowiedzialnie podejść do tematu wyposażenia.

Klatka dla papug falistych powinna być na tyle duża, aby mogła się swobodnie poruszać, a nawet rozprostować skrzydła. Jest to bardzo istotne, zwłaszcza jeśli nie planujemy ich w większości trzymać na zewnątrz, a jedynie regularnie wypuszczać. Wysokość stanowi priorytet! Zapaleni hodowcy są zdania, że klatki dla dużej ilości ptaków powinny być jak największe.

Cechy, jakie powinna mieć klatka dla papugi falistej

Do najważniejszych cech z pewnością można zaliczyć jej kształt. Duża klatka to już połowa sukcesu! Jak chcesz maksymalnie wykorzystać przestrzeń to postaw na klatki prostokątne. Specjalna klatka dla papug falistych będzie miała wyselekcjonowany rozmiar w stosunku do kształtu, tak, aby nasz ptak się w niej nie męczył. Jeśli więc planujesz zakup malutkiej papużki to nic się nie stanie, jeśli klatka będzie mniejsza. Ma być takiej wielkości, aby ptak swobodnie mógł rozłożyć skrzydła. Więc jeśli planujesz zakup okrągłej, to pamiętaj o pełnym rozstawie pupila. Zdajemy sobie sprawę, że jest to niełatwa kwestia, dlatego oferujemy pełen wybór klatek tak, abyś mógł dobrać pod wszystkie wymagane cechy.

Metalowa czy drewniana? W naszej ofercie znajdziesz głównie klatki metalowe. Są najbezpieczniejsze dla Twojej papugi, która chodząc po niej i zaczepiając dziobem, mogłaby obgryźć szczebelki. Dodatkowo higiena jest najważniejsza, a plastikowe oraz metalowe elementy czyści się o wiele prościej. Pokryta bezpieczną powłoką klatka zapewni wygodę Twojemu zwierzakowi, dając ogląd na otaczający świat oraz świetną wentylację powietrza. Dzięki cieńszym szczebelkom będzie mógł się swobodnie poruszać i przemieszczać chwytając się odnóżami.

Najlepsza klatka dla papug – model dla kilku osobników

Dostosowując przestrzeń do wszystkich posiadanych ptasich pupili, musimy pamiętać o wielu ważnych kwestiach. Specjalne klatki dla ptaków powinny mieć wmontowane żerdki. W naszej ofercie wszystkie posiadają wyposażenie, dzięki któremu ptak może siedzieć swobodnie i odpoczywać. Ilość żerdek powinna być tak duża, jak ilość posiadanych papug, aby każda miała swoje własne miejsce do obowiązkowego relaksu.

Papugi to bardzo towarzyskie zwierzęta, jednak one też mają prawo być zmęczone. Mogą chcieć odpocząć od siebie nawzajem i posiedzieć w samotności, a my powinniśmy im to zapewnić. Zwłaszcza że każda papuga ma swój własny charakter oraz usposobienie. Mając na względzie ich potrzeby, musimy postawić na asortyment najwyższej jakości. Dobrym pomysłem będzie prostokątna klatka o dużych wymiarach. Nie tylko zmaksymalizujemy przestrzeń, ale także sprawimy, że każda papuga będzie miała swój własny kąt.

Duża klatka dla papug różnego gatunku

Spora ilość ptaków oznacza tylko jedno – im większa, tym lepsza! Nie wolno ich gnieździć w mniejszych modelach. Jeśli jesteś zapalonym hodowcą, to u nas znajdziesz coś dla siebie! Posiadamy rodzaje klatek, które pomieszczą wszystkie Twoje papugi, bez wyjątku. Będą mogły bezproblemowo chodzić po całej powierzchni, a Ty będziesz spokojny o ich komfort i wygodę.

Jeśli zechcesz adoptować następną, to nie będziesz musiał się zamartwiać o wybór nowej klatki. Cena idzie wraz z jakością, więc niezależnie od ilości podopiecznych, możesz z czystym sumieniem zakupić u nas wszelkie wyposażenie, bez obaw o bezpieczeństwo swoich ptaków. Masz jakieś wątpliwości? Napisz do nas. Z miłą chęcią pomożemy Ci w doborze odpowiedniej klatki dla Twoich papug i odpowiemy na wszystkie pytania!