KATEGORIE
FILTRY

Kategorie

  • Kategoria

Filtry

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

POKAŻ WYNIKI

Testy akwarystyczne

Aktywne filtry

TETRA Test GH 10ml

TETRA Test GH 10ml

30,09 zł

(3 009,00 zł l)

  • Brak na stanie
Brak na stanie
TETRA Test KH 10ml

TETRA Test KH 10ml

28,99 zł

(2 899,00 zł l)

  • Brak na stanie
Brak na stanie
TETRA Test pH 10ml

TETRA Test pH 10ml

31,59 zł

(3 159,00 zł l)

  • Brak na stanie
Brak na stanie

Hodujesz ryby w akwarium? W takim przypadku powinieneś zbadać wodę w akwarium i upewnić się, że wykazuje ona odpowiednie właściwości. Tak jak w przypadku człowieka zbyt suche powietrze może mieć wpływ na rozwój infekcji, tak niewłaściwe właściwości wody mogą poważnie zagrozić zdrowiu lub życiu ryb. Z tego powodu powinniśmy regularnie sprawdzać, jaka jest woda w akwarium.

W tym celu należy systematycznie przeprowadzać testy akwarystyczne. Możesz zrobić to w prosty sposób w warunkach domowych, przy zastosowaniu produktów dostępnych w tym dziale.

Jakie testy akwarystyczne należy wykonać? Podstawowe testy akwarystyczne

Absolutne minimum stanowi wykonanie podstawowych testów akwarystycznych: pH, NO3, oraz NO2. Test pH pozwala sprawdzić, czy woda w akwarium jest zasadowa czy kwaśna. Powinniśmy zwrócić uwagę na fakt, że pH wody w akwarium zmienia się kilkukrotnie w przeciągu doby na skutek oddychania roślin i ich przemiany materii. Należy bardzo uważać, by pH wody w akwarium było zbliżone do 7.5, w przeciwnym razie może dojść do zatrucia ryb na skutek dekalcyfikacji biologicznej.

Równie ważna jest zawartość azotanów w wodzie - NO3. Przy pomocy testu NO3 sprawdzisz, czy procesy nitryfikacyjne w Twoim akwarium przebiegają w sposób prawidłowy. Test NO2 warto przeprowadzić przy rozruchu akwarium lub w przypadku awarii filtra.

Bardziej szczegółowe testy akwarystyczne

Oprócz wyżej wymienionych, podstawowych testów akwarystycznych, w sklepie Allezoo.com można również dostać również inne, bardziej specjalistyczne testy. Jeżeli hodujesz ryby, warto zastanowić się również nad możliwością przeprowadzenia testów na twardość ogólną i węglanową wody. Tego typu testy nie będą w ogóle Ci potrzebne, jeżeli na przykład z powodu ograniczonego budżetu masz zamiaru w żaden sposób zmieniać twardości wody.

W takim przypadku należy przede wszystkim zadbać o regularną wymianę wody (nie należy w żadnym wypadku ograniczać się jedynie do dolewania nowej w miejsce tej, która odparowała).Warto jednak zwrócić uwagę na to, że niektóre gatunki są szczególnie wrażliwe na twardość wody. Powinna ona utrzymywać się cały czas na mniej więcej stałym poziomie. Niektóre ryby potrzebują do tarła wody o niskiej twardości węglanowej, w takim przypadku, jeżeli będziemy chcieli je rozmnażać, warto zaopatrzyć się w odpowiedni test.

Oczywiście, wybór specjalistycznych testów wody jest znacznie większy: możemy przeprowadzić na przykład pomiary ilości tlenków, związków fosforu czy żelaza.

Testy akwarystyczne w ofercie sklepu Allezoo.com

Wszystkie testy akwarystyczne dostępne w ofercie sklepu Allezoo.com pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów, dlatego też możemy ręczyć za ich wysoką jakość i niezależność. To testy, które doskonale nadają się do przeprowadzenia w warunkach domowych. Dzięki dołączonej prostej instrukcji obsługi bez problemu przeprowadzisz test, nawet jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś.

Oferujemy zarówno pojedyncze testy, jak i zestawy kilku różnego rodzaju testów. Jeżeli nie wiesz, który test zamówić, skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać odpowiedni produkt.

Opinie

5
Agata dnia 2019-12-18 dodał komentarz o tytule: Działają bez zarzutu

Dzięki tym produktom na bieżąco monitoruję stan akwarium. Testy akwarystyczne są wygodne i praktyczne, a co najważniejsze, można im zawsze ufać!

5
kaczmarska dnia 2020-06-13 dodał komentarz o tytule: Pozytywnie zaskoczona

Nie wiedziałam, że w AlleZoo kupię nawet podstawowe testy akwarystyczne. Bardzo mnie zaskoczyliście i właśnie idę skompletować większe zamówienie :)

5
Iwona dnia 2020-07-23 dodał komentarz o tytule: Ja jestem zadowolona

Testy akwarystyczne do wody znacznie ułatwiają pracę przy akwarium. Ja jestem zadowolona - za taką cenę można brać je w ciemno.

5
Beata dnia 2020-10-22 dodał komentarz o tytule: Są takie jak oczekiwałam

Jestem bardzo zadowolona z zakupu, wykonałam testy ph wody w akwarium, i dzięki nim już wiem, że ma ono odpowiednią temperaturę. Dzięki!

5
Jurek dnia 2020-11-02 dodał komentarz o tytule: Super sprawa!

Kupiłem w Waszym sklepie test akwarystyczny, działa bez zarzutów, z pewnością w potrzebie kupię kolejny właśnie u Was :).