Podłoże do oczka wodnego

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Podłoże do oczka wodnego

Podłoże do oczka wodnego – wybierz najlepsze

Zastanawiasz się, jakie podłoże do oczka wodnego będzie najlepsze? Przy wyborze pamiętaj o zróżnicowaniu powierzchni poszczególnych stref wodnych – brzegowej, płytkiej, strefy bagiennej i głębokiej. Żeby zachować równowagę, należy zróżnicować podłoże względem poszczególnych stref. Brzmi ciężko? Nic bardziej mylnego, wystarczy trochę wiedzy, by z łatwością urządzić powierzchnię dna oczka wodnego.

Pamiętaj o tym, że w strefie brzegowej stężenie substancji odżywczych jest o wiele mniejsze, niż w innych częściach stawu, zwłaszcza tych położonych najgłębiej. Podłoże do oczka wodnego będzie więc różniło się od siebie względem głębokości wody, im głębiej – tym wyższej jakości gleba. To zasada warta zapamiętania. Skupmy się jednak na podłożu do strefy wody głębokiej, ponieważ to właśnie ona gra tu najważniejszą rolę (na niej będzie rosła większość wodnych roślin).

Podłoże do oczka wodnego – strefa wody głębokiej

Żeby uzyskać piękne, zdrowe rośliny w swoim stawiku, musisz zadbać o odpowiednie podłoże do oczka wodnego. Produkty z naszego sklepu nadają się do wszystkich roślin wodnych, dlatego nie będziesz musiał zastanawiać się nad właściwym wyborem. Zadbaliśmy o to, by proces zakupowy był dla Ciebie jak najłatwiejszy. Wiemy, że masz na głowie jeszcze dużo rzeczy, związanych z organizacją swojego wodnego oczka, dlatego postaraliśmy się jak najbardziej ułatwić Ci to zadanie!

Starannie zbilansowane składniki odżywcze produktu mają pozytywny wpływ na wzrost i zdrowie korzeni, dzięki czemu hodowla roślin wodnych staje się o wiele łatwiejsza. Postaw na podłoże do oczka wodnego od Allezoo i przekonaj się, co znaczy wysoka jakość!